View Full Version : Olie lamp knippert en er zoemt iets ???
Cabrionick
29-08-2013, 20:05
Hallo
Ik heb een probleem met de olielamp deze knippert en zoemt
Dit begint zodra je begint te rijden
Heeft iemand hier dit ook gehad zit genoeg olie in
Als iemand de oplossing heeft ik hoor het graag
Het is een aba blok met crossflowkop
Mvgr nick
Of je oliedruk is weg of je sensor is kapot. Laat je oliedruk meten.
Of kabel breuk / teller defect..
Ook niert meer starten of rijden nu! Als er echt iets met de oliedruk is, kan het dalijk veel geld kosten.
Cabrionick
31-08-2013, 11:44
Er zit olie genoeg in maar kan dit niet komen doordat er een aba blok in zit ?
Nee. Dat heeft er niks mee te maken.
golfje_295.000
31-08-2013, 14:04
wat voor auto is t?
bij golf 2 komt kabelbreuk in tellerbak vaak voor, maar toch niet onverstandig om oliepomp
even te laten controleren.
kan trouwens van de een op de andere dag over zijn, was bij mij ook t geval, na sensor vervangen te hebben. en 2x oliewissel
wat voor auto is t?
bij golf 2 komt kabelbreuk in tellerbak vaak voor, maar toch niet onverstandig om oliepomp
even te laten controleren.
kan trouwens van de een op de andere dag over zijn, was bij mij ook t geval, na sensor vervangen te hebben. en 2x oliewissel
Golf/Jetta MkI. :thumbup:
golfje_295.000
31-08-2013, 16:31
Owja tuurlijk, nou ja,zelfde verhaal
Cabrionick
31-08-2013, 18:22
Om je oliedruk te meten kunnen ze dit bij elke garage of moet ik perse bij de vw zijn
Nu zoemt ie pas als ik een km heb gereden
Cabrionick
31-08-2013, 18:22
Oja het gaat om golf 1 cabrio
Ik wil niet lullig doen, maar ik zou niet meer met dat wagentje rijden totdat het probleem is opgelost. Als de melding juist is, dan is er iets mis met je olie smering en zal hij ervan leiden als je ermee doorrijd, al dan niet helemaal in de pleuris lopen. Als het een 1.5 JB blok is moet je de benzine pomp controleren. Als de olie naar benzine stinkt, lekt de pomp via het lekke membraan benzine in de olie waardoor die veel te dun wordt, niet meer goed smeert en de motor niet constant en warm loopt.
Dat het elektrisch is kan ook heel goed, vanochtend nog met m'n T3 gehad. Ineens begint het water lampje te knipperen, wagen aan de kant, niveau gecontroleerd, niks te zien, stekkertje eens op en af gedaan, opnieuw gestart, geen geknipper meer en weer lekker verder rijden.
Cabrionick
01-09-2013, 11:54
Hoi gaat om een aba blok met een crossflowkop denk dat het in de bedrading zit ben nu alles aan het checken
Heb met 'n Audi uit 1990 een keer gehad dat een aansluiting op de dynamo (uit m'n hoofd het W-contact) voor een irritant oliedruklampje zorgde.
Jens
Cabrionick
01-09-2013, 18:11
Kun je de oliedruk sensor ook door meten?
Daar staan wel waarden voor natuurlijk, maar weet zo even niet waar je die zou kunnen vinden. In het kader van "just to be safe" zou ik er een nieuwe in draaien. Ze zijn niet zo duur en falen wel eens vaker, heb ik ook al eens gehad met een 1.1 blokje.
Cabrionick
01-09-2013, 18:53
Thanks barn zal er een nieuwe voor bestellen
Er zijn er 2.
Zijn ze beide wel aangesloten?
Kun je de oliedruk sensor ook door meten?
Het zijn oliedruk schakelaars, dus geen sensor. Die schakelen dus bij een bepaalde druk, deze druk staat wellicht op de sensor gedrukt.
Draadje los trekken, ohm meter op de aansluiting en op de - pool van je accu.
weerstand meter met de motor uit, waarde noteren.
Motor starten, tikje gas geven en kijken of de waarde veranderd.
Er bestaan oliedrukschakelaars die massa maken bij motor uit, of juist massa bij genoeg druk dus dat is even testen wat voor schakelaar je hebt.
Als dat zo is zit het in je teller of bedrading, anders zit het in de schakelaar of motor.
Cabrionick
02-09-2013, 18:26
Dankje Maarten hier kan ik wat mee
Gr nick
Heb zelf ook gehad dat het olielampje random begonnen te zoemen en te knipperen. Bij mij lag het aan de printplaat in teller unit.
Cabrionick
02-09-2013, 18:55
Dat is juist het probleem er is bij mij een ander blok in gelegd en ik weet nog niet of het aan de sensoren ligt of aan de pomp of aan de teller unit
Het advies bij het vervangen van de motor, altijd de sensoren en schakelaars over monteren op de nieuwe motor die aan de originele kabelboom hebben gezeten.
Cabrionick
03-09-2013, 18:16
Dat heeft hij ook gedaan maar nu weet ik niet zeker welke op de kop hoort ik dacht de blauw zwarte en de gele op de witte kop van het olie filter
sciroccoGTII
03-09-2013, 22:45
Misschien een idee om eerst de oliedruk eens te meten ipv sensors vervangen??? Anders ben je er te laat mee.
Cabrionick
04-09-2013, 16:48
Auto staat in de garage was ook niet van plan er nu echt een groot stuk mee te rijden
Maar thanks scirocco hoe is het met het spruitstuk zit het al op je blok ?
Gr nick
golf1gti83
04-09-2013, 19:14
http://www.volksforum.com/forum/showthread.php?t=99707&highlight=olielampje
Cabrionick
07-09-2013, 15:06
Wie o wie
Heeft er nog een goede printplaat liggen voor een golf cabrio
We vermoeden dat hier de breuk in zit
Mvgr nick
vBulletin v3.0.12, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.