PDA

View Full Version : Jorg's passat 1.8 20vt familycar!


jorg-maashees
06-12-2013, 15:59
Aangezien ons eerste kindje op komst is maar besloten de golf 2 de deur uit te doen en een grotere en wat nieuwere auto te kopen.

Uiteindelijk voor een passat variant gekozen.

De eisen die we hadden:

- niet meer dan 200.000 km op de klok
- minimaal 150 pk ( dus v5 of 1.8t )
- climatronic
- cruise control
- electrische ramen

Stad en land afgezocht, veel rommel gezien, en toen via een collega deze kunnen kopen. Precies wat we zochten:

- bouwjaar 2001
- 180.000 km
- 1.8 20vt met ABT chip ( 180 pk en 280NM )

en uiteraard alle opties die we wilden.

Plaatje bij het praatje

http://www.volksforum.com/albums/files/2/1/0/6/4/passat.jpg

Plannen:

- koplampen polijsten of nieuwe erin
- setje leuke zomer wielen
- deuk in de rechterachterdeur herstellen ( is gelukkig alleen onder die sierstrip )

Verder blijft hij lekker origineel omdat het een daily gezinscruizer is :D :thumbup:

jorg-maashees
06-12-2013, 16:04
Na een paar dagen met de auto gereden te hebben tot een aantal mankementen geconcludeerd:

- abs grijpt in bij laatste stukje remmen ( 0 - 5km/h )
- thermostaat kapot > wordt niet warmer dan 60 graden
- uitlaat lek ergens bij de motor

Dus afgelopen zaterdag samen met een kameraad de thermostaat inclusief de koelvloeistof vervangen.

Daarna naar een kennis gegaan met de auto die de uitlaatpakking zou vervangen ( want deze was vermoedelijk lek ) en de abs na zou kijken.

Woensdag begon hij met het uitlaat spruitstuk los te halen, maar kwam helaas tot een andere conclusie:

http://www.volksforum.com/albums/files/2/1/0/6/4/passat1.JPG

http://www.volksforum.com/albums/files/2/1/0/6/4/passat2.JPG

http://www.volksforum.com/albums/files/2/1/0/6/4/passat3.JPG

http://www.volksforum.com/albums/files/2/1/0/6/4/passat4.JPG

De turbo hing dus maar met 2 bouten vast, en al snel bleek dus de missende bout afgebroken te zijn in de turbo. Hierdoor was dus ook de pakking voor de helft weg.

Dus maar begonnen met uitboren en nieuwe draad tappen, wat bij de eerste keer dus fout ging ( tap brak af ). Daarna nog een poging gedaan welke wel succesvol was.

http://www.volksforum.com/albums/files/2/1/0/6/4/passat5.JPG

http://www.volksforum.com/albums/files/2/1/0/6/4/passat6.JPG

http://www.volksforum.com/albums/files/2/1/0/6/4/passat7.JPG

Uiteindelijk na ongeveer 1.5 dag werk toch weer alles voor elkaar gekregen.

De turbo bleek al een revisie turbo te zijn, en dit is ook een ander model als origineel. Deze turbo heeft namelijk geen bevestiging voor de turbo steun wat dus het afbreken van de bout als gevolg zou kunnen hebben.

Nu maar hopen dat het heel blijft. Volgende week gaat hij terug om de abs na te kijken :thumbup:

Black Devil
06-12-2013, 16:13
Goede keus! Tja en het blijft toch oud en beetje versleutelt. Betreft het ingrijpen vd ABS, soms zitten de sensoren er niet lekker in of zijn vervuild en dat wil ook wel eens deze klacht geven mits het storingsgeheugen leeg is.

jorg-maashees
06-12-2013, 16:16
Dat is zeker Black Devil. Maar het is een heerlijke auto om in te rijden! En die ruimte is echt ideaal. :thumbup:

Het storingsgeheugen van de auto stond wel wat in, maar niets m.b.t. de abs. Dus inderdaad iets met de sensoren waarschijnlijk :thumbup:

jorg-maashees
06-12-2013, 19:05
Kan iemand van de moderators de titel van dit topic even wijzigen, er staat een spelfout in :screwy: Alvast bedankt!

Gijs
06-12-2013, 20:52
Done that! :thumbup:

jorg-maashees
06-12-2013, 21:39
Super, dankjewel Gijs!

jorg-maashees
10-01-2014, 20:40
Zo, we rijden al weer een kleine 2 maanden met de passat en er waren toch wat problemen.

Het begon met het feit dat het storingslampje van de lambda regeling begon te branden. Auto aan de vagcom, en dit bleek dus te gaan om de secundaire luchtpomp die te weinig flow had. Dit kon kloppen, want het ding maakt ook een ontiegelijke tering herrie de eerste minuut a 2 minuten dat de auto draait. Daarom maar besloten het hele secundaire luchtsysteem te verwijderen, daar het toch niet heel veel functie heeft en zo'n pomp nieuw niet te betalen is.

Spullen voor deze upgrade zijn inmiddels binnen ( afdekplaatje en 2 vervangingsweerstanden ) Dit zal een dezer weken gaan gebeuren!

Verder ging afgelopen week het olielampje branden, te weinig oliedruk. t'vrouwtje stond uiteraard een eindje uit de buurt met de auto, maar was gelukkig op de plaats van bestemming aangekomen. Na 2 uur is ze binnendoor rustig terug gereden, zonder dat het lampje opnieuw aanging. Eenmaal thuis gekomen olie gepijlt, en dit was prima in orde. Dus waarschijnlijk toch de oliezeef dicht. Nu is dit bij een dwarsgeplaatse motor niet erg, want de carterpan is er zo onderuit, echter ligt mijn motor in de lengte richting waardoor dit een heel ander verhaal is. Daarom die zelfde avond maar meteen de motor geflusht met forté motor flush. Daarna nieuwe olie erop met forté 'top end treatment' en een oliefilter van een lt ( meer volume ). Hopelijk heeft dit het probleem opgelost. Dit zullen we na een lang stuk snelweg gaan ondervinden.

Vandaag nog even de abs sensor rechtsvoor schoongemaakt omdat de abs insloeg bij het remmen. Dit is dus weer opgelost!

Verder plannen:

- secundair luchtsysteem verwijderen
- koplampen polijsten
- deuk rechter achterdeur laten verwijderen en spuiten ( is gelukkig alleen onder de strip )
- auto polijsten
- ooit een leuke set 18'' zomerwielen............

maar dit zal allemaal op een laag pitje staan want wij verwachten in juni ons eerste kindje, en we hebben een huis gekocht waar nog het een en ander aan moet gebeuren.........dus druk druk druk :D :thumbup: