View Full Version : VT Sports Old School velgen voor Jetta?
Ik ben al een tijdje op zoek naar een mooie set RS stijl velgen voor de Jetta, de echte zijn helaas duur dus het zal imitatie worden.
Nu kwam ik na wat zoeken bij VT Sports Old School velgen:
http://www.kapaza.be/nl/velgen/vt-old-school-70407241.htm
Vooraan 16x7.5 ET:25 4x100, en achteraan 16x9.0 ET:20 4x100.
Zou dit passen op de Jetta zonder problemen?
Ze zien er alleszins wel vet uit en de prijs lijkt mij ook ok voor nieuwe velgen, alleen die et waardes maak ik me wat zorgen over. Ik begrijp het et verhaal nog niet helemaal: normaal 38, dus deze zouden meer naar buiten moeten steken (wat ik wil)?
Dutch_Jetta_GT
21-05-2014, 23:37
Past gewoon goed, ik heb ze zelf ook icm de G60 lijsten en de achterste wielranden zijn omgerold uit voorzorg. En ik heb er cambershims en bumpstops tussen zitten..
Als voorbeeld mijn auto;
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/488290_511558322237694_344909610_n.jpg
En ook een tijdje onder mijn Coupe gehad/ standaard verbredingen en iets hoger op de schroefkit
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/1238338_600763289983863_521497424_n.jpg
Hopelijk heb je er wat aan ;)
Ja, daar heb ik echt iets aan! Wat is de wielranden omrollen eigenlijk en waarvoor? Wat zijn cambershims? Welke bandenmaat staan erop?
VwGolfMK2VW
22-05-2014, 09:49
Wielrand omrollen is dat naar binnen stekende randje in je wielkas weg vouwen naar binnen.
Hierdoor krijg je meer ruimte voor een band bij het inveren (minder aanlopen)
Cambershims zijn schuine plaatjes die er voor zorgen dat je je (vaak achteras) wielen iets schuin naar binnen kunt zetten.
Worden tussen de astap en de achteras gezet
Ook dit is weer voor meer vrijloop en iets betere wegligging
Of de wegligging verbeterd wordt door cambershims is nog maar de vraag , als je te veel doet bijv kan het alleen maar slechter worden.
Eigenlijk voor op het circuit heeft het echt nut , voor een auto voor dagelijks gebruik is het niet echt nodig. Je auto gedraagt zich heel anders met camber , zo vond ik dat me auto veel te erg zoekend trok naar spoorvorming en met regen ook wel wat anders reageerd.
Je band maakt dan ook niet 100% contact met het wegdek.
Maar als je eenmaal net dat kleine beetje extra ruimte nodig hebt zodat je banden niet aanlopen is het helemaal niet erg om te doen. Volgens mij gingen de shims toch ook maar max tot 1,5 graden positief/negatief? Dat is niet schokkend veel ofzo.
Maar om even op je insteek van deze thread door te gaan , als je die velgen al voor 500 euro wilt kopen kun je ook net zo goed een set bbs kopen hoor.
Die zijn niet veel duurder, er zal alleen misschien wat polijst/spuitwerk aan hangen.
Je moet tenslotte ook nog een set banden kopen bij die immitaties en dan kom je zeker uit op een 700 euro.
Met een beetje moeite heb je dan gewoon een echte set wat ik begrijp dat je eigenlijk wilde.
Om maar een paar voorbeelden te geven :
http://link.marktplaats.nl/m810665915
http://link.marktplaats.nl/m810681710
http://link.marktplaats.nl/m811359084
http://link.marktplaats.nl/m811261409
Wel, met alle respect maar dat zijn allemaal Nederlanders die ze aanbieden. Mijn ervaring is dat Nederlanders veel eerlijkere prijzen vragen in advertenties, toen ik vroeger muziek speelde ging ik mijn synths ook altijd in Nederland halen. Moet je maar eens kijken op de Belgische sites 2dehands of kapaza.be, daar kom je geen echte tegen onder de 900, en gemiddeld 500/600 voor Lenso ofzo.
Bij de dealer hier in Brussel zijn ze 440 (vt sports), binnen de week leverbaar.
Twijfel alleen nog of 16" misschien niet wat groot is als ik de fotos hierboven bekijk.
Ik moet zeggen dat toen ik op zoek was naar de dunne gti lijsten met wielranden op me mk2 dat ze in belgie ook een stuk duurder waren.
De deurstrips werden mij al 3 x aangeboden voor 250 euro (ik zei toen nog dat ze iets te duur waren en toen vertelde die jongen dat dat heel normaal is die prijs in belgie), uiteindelijk had ik de gehele set voor 150 euro hier in nederland gevonden.
Maar je woont niet dicht bij de grens dan? Een uurtje rijden moet nog wel te doen zijn toch ;) maar 440 euro is ook niet heel erg duur in ieder geval.
vBulletin v3.0.12, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.