Log in

View Full Version : Trackday Corrado


Pages : 1 [2]

Shon
24-04-2018, 12:12
Klinkt leuk. Ook knap dat je zelf de mapping doet. Zou me daar ook graag in verdiepen.

Extremy
24-04-2018, 13:04
Klinkt leuk. Ook knap dat je zelf de mapping doet. Zou me daar ook graag in verdiepen.

Met gezond verstand, wat boeken en youtube kom je een eind, maar net als voor het afstellen van de ontstekings map, daar zal ie toch de bank voor op moeten. Waarschijnlijk binnenkort dan ook even naar JT-Performance ;)

yuli
24-04-2018, 17:43
Gebruik je tunerstudio?
Het is mappen is leuk en minder moeilijk dan 10 - 15 jaar geleden. Ik laat het over aan mijn vriendin doen terwijl ik rij, zeg gewoon dat het nieuwste facebook spelletje is en dat als je de perfecte berg maakt een paar schoenen te winnen valt.
En tegenwoordig is er een knopje autotune voor zowel het mappen als de koude start regeling is ook helemaal goud.

Extremy
24-04-2018, 18:59
Hahaha hoeveel schoenen heeft ze al gewonnen? Ik gebruik zelf ecumaster, behoorlijk gebruiksvriendelijk en ook met autotune functie. De autotune werkt alleen niet helemaal naar mijn zin. Er wordt namelijk veel te arm geadviseerd terwijl de afr map behoorlijk rijk staat. Hoe heb jij je ontstekingsmap aangepakt?

Extremy
25-04-2018, 21:12
Vandaag heb ik de stuurpomp leidingen gemaakt en alles aangesloten. De pomp gaat nu nog aan door een schakelaar over te halen maar dit ga ik nog veranderen door deze door de ecu te laten schakelen.
Op die manier kan ik pomp boven de 30km automatisch uit laten schakelen.

Ik ben over de pomp wel erg tevreden, deze geeft net genoeg ondersteuning om parkeren en rijden door de stad weer leuk te maken.

https://lh3.googleusercontent.com/c8GH7gLOs9--HILndftSGqo4R49lpd5pkOKLkxYoj-iQypoZvsnVxXuKFnBfnbmfvvd-aLvrzyqlnXvCOu5bYQYH2BkUrmLUWHv2sa3_fvXWu6Umu4TaL0wSWJtoHGigbxGf9n5kuw=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/infsqM4Q2Yurz056qosvm1l-iameTnVZmliA44tez91FmCnpkPBrOROhToTY4oJTwKjhsp6ZXXSDeJMX1XCnT1hzd13FS5oD-gzkOaUaRnS7Fn8fELypgmItzfMr6vzSdRlzV6b6aw=w1920-h1080

Bluepower
25-04-2018, 21:20
Mooi hoor!!

Lieuwe
27-04-2018, 08:38
Geweldig project! Leuk om te zien dat je alles zelf uitzoekt, respect daarvoor :)

Ruud 16V-G60
28-04-2018, 07:49
mooi nagedacht over het in en uitschakelen van de stuurpomp :thumbup:

Extremy
30-04-2018, 21:28
Een voordeel van de ecumaster ecu is de mogelijkheid om via Bluetooth een tablet van de nodige data te voorzien en zo een race dash te creëeren.
Gisteren dan ook maar een 7” tablet aangeschaft en deze vandaag even een plekje gegeven.
Ik wacht nog op de Bluetooth module en een hardwire oplader om de installatie af te maken.
De tablet is zo ingesteld dat deze bij laadspanning aangaat en de dash app (RealDash poleposition) automatisch opstart.
De tablet heb ik expres een beetje naar rechts gemonteerd zodat ik de brandstofmeter en MFA nog kan zien.

https://lh3.googleusercontent.com/spYzutdUcs_P9ouaC_v7owetkFT82BUGJlGeGY-jqLLheuwO4Ql4Ir8WNJYEHSeSsDETKEzbXWVezB2tqDkxHH07xbMKR0E1kBjg8SNV1G9SWSQD_Rpo_dc7D-lN8YyvOtfsB_YyKA=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/c2WLsYujuzniBovqO5f73e5X9hMWvD2X3H8tZJ0WS6V4VffGdgNDPQW11BXIpvaBCMS0SfZJ1lz_lQFf-W6crL5VnR3xALsd3NxLo7YKIb3VWcD2Zx6v299zvhfb9XwPNEq1ghQiwg=w1920-h1080

Bluepower
30-04-2018, 21:52
Ook dit is weer heel mooi!!
Zou je mij de install-file voor de tablet willen sturen?

Extremy
01-05-2018, 06:58
Denk dat het weinig zin heeft, het opstarten etc. is gewoon in de instellingen van de tablet en app geregeld.
Ik wil graag root access op de tablet, maar hiervoor heb ik eerst nog de bootloader unlock code nodig van Huawei. Rooten via de gangbare weg gaat helaas niet :(

Extremy
08-06-2018, 19:14
Sinds eergisteren heb ik geen turbodruk meer, werd ineens veel minder en nu kom ik niet meer boven de 104map uit met een heel zielig dumpvalve sisje. De motor loopt verder als een zonnetje, netjes op vier cilinders, start meteen, rookt niet, geen gekke geluiden.
Het volgende heb ik allemaal al nagekeken en is in orde:
Timing ontsteking
Timing distributie
Kat eruit geslagen (moet toch een 3” onder)
Dempers uitlaat nagekeken
Wastegate gecontroleerd
Boostcontrol gebypassed
Turbo speling en schoepen
Olieopbrengst naar turbo
Alle slangen en slangaansluitingen
Luchtfilter en buis naar turbo
Gek genoeg lijkt alles in orde, turbo heeft wel wat speling maar ik heb ze werkend wel eens met meer speling gezien.
Iemand nog ideeën?

vwjohnny
09-06-2018, 10:13
Kan in je topic niet goed zien of je met een lmm rijd verwacht van niet maar anders die misschien?

Extremy
11-06-2018, 10:21
Een lmm heb ik inderdaad niet. Zojuist voor de zekerheid nog even compressie gemeten. Alle 4 de cilinders hebben rond de 10bar (koude motor). Dat zou goed moeten zijn. Ik begin nu, onlangs de geringe speling, toch de turbo te verdenken. Wellicht maar gelijk een gt2871r halen :rolleyes:

Bluepower
11-06-2018, 10:51
Wat doet ie zonder de N75/boost-control aangesloten? Dan zou ie op wastegate druk moeten draaien(als het goed is weet je dan welke druk, afhankelijk van de veer die daar inzit).
Klinkt verder toch als een lekkage ergens, kan zowel een boost-lekkage zijn, maar ook uitlaatgas(wastegate die open blijft staan, of lek spruitstuk)
Verder heb ik op dit moment geen kleine turbootjes liggen, anders had je langs mogen komen :)

Extremy
11-06-2018, 11:31
Ik heb de boost control al gebypassed (slang van compressorhuis direct naar de wastegate). De wastegate zelf heb ik gecontroleerd op werking, ook de klep en deze sluit netjes en staat op preload.
Spruitstuk en de uitlaat zijn goed, allemaal gecontroleerd.
Ik ga zo nog een keer alle slangen en de intercooler nalopen en anders ga ik een turbo bestellen, dat wilde ik stiekem toch al doen binnenkort hahaha. Jammer dat je niets op de plank hebt liggen, dat had idd makkelijk geweest. Bedankt voor het aanbod iig :thumbup:

Bluepower
11-06-2018, 11:47
Heb wel wat liggen, maar das te groot voor jouw motor/doel..
Xona rotor turbo, goed voor 800+pk :)

noramsinger
11-06-2018, 12:23
Volks wagon is my Favourite car

Extremy
11-06-2018, 14:47
Ja dat past niet op een t25 flens hahaha. Wel hele mooie turbo’s btw!!
Zojuist nog een stukje gereden nadat ik alles nog eens had nagekeken. Gek genoeg kreeg ik op een gegeven moment ineens uit het niets weer turbodruk. Een minuut later was het echter al weer afgelopen en kwam ik, wastegate afgesloten, niet over de 103kpa. Flapper van de wastegate was netjes gesloten en de schoepen gingen echt heel mooi soepeltjes rond. Heerlijk dit soort storingen :shake:

vwjohnny
11-06-2018, 23:36
Dan denk ik iets elektronisch

René
12-06-2018, 06:03
Krijgt ie genoeg peut?

Extremy
12-06-2018, 09:49
Dat laatste is dus precies waar ik nu naar ga kijken, al blijven de AFR waardes netjes rond de 12.3. Je zou denken dat deze bij een brandstoftekort omhoog zouden schieten. Ook de brandstofdruk is gewoon precies wat ie zijn moet.
Bougies heb ik ook nog even goed bekeken en qua kleuring zagen deze er ook keurig uit.
Ik ga op het gemak verder zoeken en hou jullie op de hoogte.

Hierbij alvast een voorproefje van wat ik volgende week op de deurmat verwacht:
https://lh3.googleusercontent.com/swk0-UN5v6pyhLBlzDbnWVTyAiW85bdLSAQycIFKz35lXAFenRqT6bI0ADmSvSMyIS2cAdmghF2Tx7K3kRgCLQU1Mw90E3XaRVj5EMi29aOI1alP6HAH9jLs87wBoyzEVsXEgn6YDQ=w1920-h1080
GT2871R turbo w/ .86, keramische kogellagers en een CNC gefreesd compressorwiel :cool:

Bluepower
12-06-2018, 10:24
Goede keuze, Mamba maakt mooie turbo's voor een strakke prijs!!

The Green
12-06-2018, 15:54
.86? op een 8v?
ik rij een .48!

Extremy
12-06-2018, 16:09
Er zit nu een oude .64 op met glijlagers, deze is rond de 3000rpm al flink op druk. Een .86 komt ongeveer 300 tot 500rpm later tot dezelfde druk als een .64.
De nieuwe generatie turbo’s zijn een stuk efficiënter, de kogellagers zouden moeten helpen en daarnaast neem ik dat beetje extra turbolag graag voor lief.

Volgend jaar ga ik er zo’n nieuwe Spa cilinderkop op schroeven, dat flowt hetzelfde al dan niet meer dan een standaard 16v kop, dus dat komt hoe dan ook wel goed.

De turbo is dan ook echt met het oog op de toekomst aangeschaft.

Jij bent toch Gerry van het Corrado forum? Hoe is het met die Corrado van jou?

The Green
13-06-2018, 12:51
De mijne staat nu een jaar of 5 stil. Alle vloeistof leidingen moeten vervangen worden wegens kleine of grotere lekken (drysump, water, stuurbekrachtiging).
Motor staat al een tijdje drooggelekt, dus moet volledig uiteen.
Interieur heeft een kleine refresh nodig (1 paneel is gelost)
En de buitenkant moet terug opnieuw gedaan worden (vw teken achteraan tekent af en de kofferklep is nooit deftig gedaan).

Ik begin meer en meer te denken dat (wrschlijk op mn eigen vraag) de tuner tot 4k toeren de turbodruk kunstmatig omlaag trekt, om de aandrijving te sparen. Dus een bezoekje aan een tuner moet ook gebeuren om de volledige mapping na te kijken (als die begrenzing er inderdaad in zit, dan mag die voor mijn part wel terug weer weg :) )
Ik had vrij vroeg 0.6 bar, maar moest wachten tot 4.000 voor hij naar de 2 bar springt (en dat deed hij dan vrij agressief haha).

Probeem is dat ik altijd afhankelijk ben van andere mensen, en het op dit punt niet meer echt de meest aantrekkelijke auto is om aan te werken (bijna alles is custom). De originele tuner is ondertussen gestopt met het motortunen van autos. De motor zelf is gebouwd door een vriend van mij maar die heeft het effe wat druk (en ik denk ook een beetje bang om er terug aan te beginnen :) Het is een heel verhaal geweest met de plaatwerker/spuiter welke een interventie van mn advocaat heeft nodig gehad)

Extremy
14-06-2018, 06:48
Pfff dat klink als een hoop gedoe, hopelijk vind je binnenkort weer de moed om er aan verder te gaan. Zou doodzonde als deze mooie wagen niet meer op de weg zou komen.
Dat van die turbodruk klinkt erg aannemelijk ;)

Extremy
14-06-2018, 07:00
Ongelooflijk hoe snel iets vanaf de andere kant van de wereld in je garage kan liggen. Zondag besteld, gisterenmiddag zat ie op de auto :thumbup:

https://lh3.googleusercontent.com/sNyyjgzgEKTrQe5Nsy5gwMwAoalF6RyO0UHPpi4u1NAgYT6pU9cogauusCNa2qyRCcbXpArcnnnB3bw_cg2YM37veo5hjutu4IXUp9VbgYQU5H0rLQFK7R5YgwECLN93I0zoI5S0Ew=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/73OXTNx_RcaP8ND-ZW5rKjy2Urm27bnAJUkSdxRB0VI4xY6rcb-cKoTnxgB_afFo_UHtigFxVfrhHPfS7XMHoxAdrmrjEqWbLuPsYoyHTUN4j7aAJ2j5O6H4sXSKsf1uPt6yghY7tA=w1920-h1080

Ik heb nog een paar kleine dingetjes nodig om het helemaal netjes te maken, maar hij draait!!

Het boost probleem is er overigens niet mee opgelost, nog steeds max 105kpa, dus we zoeken dapper verder.

Mocht iemand interesse hebben in de Garrett T28 .60 .64 met Kinugawa wastegate, laat het dan even weten ;)

Bluepower
17-06-2018, 19:24
Volgens mij hoort hier nog een update te komen, toch?? :P

Extremy
18-06-2018, 07:18
Volgens mij hoort hier nog een update te komen, toch?? :P
Hahaha helemaal waar!!

De afgelopen dagen ben ik, met geestelijke ondersteuning van Bluepower, druk aan het storing zoeken geweest.
Diverse kinderziektes heb ik weten te tackelen en de motor loopt als nooit te voren (zoveel feller :D) en er is weer turbodruk!!

In de logs viel op dat de spanning op de ecu aan de lage kant was. Deze zat netjes aangesloten op de pin waar de originele G60 ecu ook zijn voeding van krijgt. Dit gaf echter maar 11,5V a 12,5V terwijl het systeem 13V a 14V van de dynamo kreeg.
Ik heb hierop gemeten welke pin van de stekker rechtstreeks met pin 87 van het ecu relais (nr30) in verbinding staat (deze gaf wel het volle voltage) en daar is de ecu nu op aangesloten. Resultaat, de ecu krijgt nu de juiste spanning en aangezien deze hier o.a. dwell en injector tijd op baseert, klonk de motor al direct anders.

Het grootste verschil kwam echter door de vacuüm slang rechtstreeks op de ecu aan te sluiten in plaats van via de externe map sensor.
Ik twijfelde al langer aan de externe sensor, daar deze met de motor uit wel netjes 104kPa aangaf maar stationair 85kPa. 85kPa is met een grote nokkenas en andere inlaat etc. mogelijk bij stationair maar dit zou eigenlijk veel lager moeten zijn.
De interne map sensor van de ecu bevestigde het vermoeden, want nu geeft de ecu bij stationair 45kpa aan en kan deze dus veel fijner worden ingeregeld.
De externe sensor kreeg overigens netjes 5V en goede massa etc. Ook gaf deze gewoon netjes vacuüm als druk aan. Ik heb diverse instellingen geprobeerd, waarbij de fabrieksgegevens van de sensor nog de meest afwijkende waardes gaven. Ik zal binnenkort eens een nieuwe sensor proberen ;)

Bovenstaand hielp enorm, auto reed veeeeeeuuullll soepeler, maar er was nog steeds geen turbodruk.
Om echt alles uit te sluiten heb ik hierop de turbo rechtstreeks op de gasklep aangesloten en toen was er weer druk. Doordat er op een gegeven moment ineens weer even druk was, werd ik op het verkeerde been gezet en dacht ik aan iets elektrisch maar het bleek uiteindelijk toch gewoon een 'simpel' lek te zijn :confused:
Het leidingwerk is allemaal goed, dus het moet de intercooler zijn. Die ga ik er deze week dan ook even tussenuit halen om na te kijken en eventueel te laten repareren en aanpassen.

SciroccomTDI
18-06-2018, 10:19
En wat voor een externe sensor was het dan? Bedoel... de TDI's rijden ook met externe sensoren, zeker de Golf 4 generatie.. en volgens mij gaat het goed?

Extremy
18-06-2018, 10:55
Een map sensor van Auberins, speciaal hiervoor bedoeld (4 bar absolute). Extern moet uiteraard ook gewoon kunnen, alleen deze krijg ik niet lekker gekalibreerd terwijl dit eigenlijk heel simpel zou moeten zijn.

Nu ik weet wat de motor stationair werkelijk draait, zal ik van de week nog een poging wagen.
Het mooist zou zo'n vacuüm/ drukpompje met een drukmeter zijn. Dan is het helemaal makkelijk om de juiste waardes te achterhalen.

Kom ik er niet uit met deze sensor, dan zal ik er eens één van ecumaster of AEM bestellen en kijken hoe dat gaat.

SciroccomTDI
18-06-2018, 14:50
Dat wist ik niet, dat het zo moeilijk was. Ik dacht dat sensoren gewoon lineair zijn.

van 0.5 V tot 4.5V gewoon van 0 tot 4 bar, in een rechte lijn...

Extremy
18-06-2018, 18:03
Dat wist ik niet, dat het zo moeilijk was. Ik dacht dat sensoren gewoon lineair zijn.

van 0.5 V tot 4.5V gewoon van 0 tot 4 bar, in een rechte lijn...

Dat zou het ook gewoon moeten zijn hahaha. Als ik echter de waardes invoer die de fabrikant opgeeft bij 0.5 en 4.5 V dan klopt er niets van :( Heb de boel ook nog omgezet naar kPa absolute, voor het geval de opgegeven waardes voor een 'normale' druk sensor waren, maar helaas.

(update begin juli) de sensor bleek defect en is onder garantie vervangen. Het kalibreren van de nieuwe sensor was een peulenschilletje.

Extremy
28-06-2018, 12:34
Ik heb voor de gein een shirtje ontworpen, te bestellen mits er een x-aantal worden verkocht:
https://lh3.googleusercontent.com/X40dLcaVNqDxGX0f2KyXvvR_wx07-MSnwgL4V3cwvm4Djd6Hw2AgfkGxPUTOXIZyOgcz4vwkzAHP9d5PiUJ643zBRAn4zHmCX452-Frib6kGrjWQIxr5Nl4FkLAe8oADUWWyihKO1A=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/n4ciTt37WgfwA_SHM5rAOqSdxzP3MZ0imI6QsCnHp0jZi5TTMz3QtzDlQ-IFm9XNWTsvxHsuByyThtVZpZPhMw-3rNCu1apxpBNVMUONxoIZeNYCRyBrdp59Noe9qlvdVaYYoTNRMw=w1920-h1080

Available @ https://teespring.com/das-coupe-rado

Extremy
13-08-2018, 12:42
Inmiddels heb ik de boel redelijk weten af te stellen en draai ik met een milde ontstekingsmap op 0,9bar en max 6500 toeren.
Het dashboard heeft een dynofunctie ingebouwd en die geeft aan dat ik van 170pk inmiddels naar 230pk en 292NM bij 5600rpm ben gegaan. Dit zijn uiteraard geen betrouwbare cijfers zoals een echte vermogensbank ze geeft, maar het geeft in ieder geval aan dat ik op de goede weg ben.
Hierbij een filmpje van afgelopen week

https://youtu.be/shh5VZFYEwg

https://youtu.be/shh5VZFYEwg

Ik heb nog een geflowde kop met sterkere klepveren bij de lasser liggen. Zodra deze erop zit, gaan de turbodruk en toeren omhoog en ga ik een afspraak bij een tuner inplannen om de ontsteking af te laten stellen. Dat zou nog wel wat winst moeten geven :rolleyes:

Extremy
19-08-2018, 10:49
De benzinepomp onder de auto maakte verschrikkelijk veel herrie en vandaag was het de hoognodige tijd hier iets aan te doen.
De sumptank met daarin de pomp zat stijf tegen de carrosserie gebout en hangt nu netjes in rubbers. Dit allemaal dankzij wat oude MHR variorolletjes en een paar doorvoerrubbertjes :D
https://lh3.googleusercontent.com/ST_0cpoiFI2TRsU_mj9asjh2-S-YPBP5dG7saRDM4kjHv6J2lw94RQa2CvuwdiA5xwT1ai-zoR9u8cJi9x88Vu3EmbYFFlSDQW3jzJfSvgj8L_cxXjk5vUIB0USktXIW45z6Qnt3sA=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/1Pz_J3ukaOIHeI87o33ZmkudU3x253hdTjMpmGOQ_GoygUlIrMaCkOUbupCS05hjdmFowzB8ORnqiyRUOa_6tZ2Rcv594Dbg5pJHTAGUda6aOjvAblNLlR7MHwebXjB2LzpHkbQXMA=w1920-h1080

Het verschil is 63dB vooraf en 55dB achteraf, werkelijk een verademing!

Extremy
07-09-2018, 10:23
Vorig weekend naar de Auto Motor Classic Day in Boxtel geweest, een dag voor wagens en motoren van 25 jaar en ouder. Erg relaxte sfeer en veel moois om te bezichtigen.

Thuis nog even de spiegelreflex onder het stof vandaan gehaald en wat kiekjes geschoten.

https://lh3.googleusercontent.com/V4BagompDKRSAd5bq9Eu89qjcz4oh_jGjUFN8oZ8fvkuEW8_7dHdGh4AngxsrJETbiXhFdOceLn1AT-Yb4gYIyQbyel663jl0Z3BYSIXEJPzUeYb2NrImqkzZtTUJ7UCroT8AjQ4Ww=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/illDILpidW8phydPYFWxixbaZKBpu9YRD3BG5RMrccuNkBPHnjfadmRebztQGtFct7ETfaBrwxmMPB5jbwmRS2cjtma0O3Zq1fT9mtMKfesSbHL4bI3hpImrMysJ8hVH81QrqSkpGQ=w1920-h1080

Ik heb het ruitenwissermechanisme omgewisseld voor één van een VR6. De ruitenwissermotor kan hierbij overigens gewoon worden overgezet zodat je de G60 stekkers kan blijven gebruiken.

https://lh3.googleusercontent.com/t4MjMvZywYQHnMOXxdwSXkszbMMCWx3O6B2T3UrVJlxvqLtXcnrXigWYxvn7ySw_MaR7jwPhi2SBRdXxWJWAMBIWkrSl3-Pn-35E4elJDenPwrJQBgV8sInL8Fnb5wnwRgZBpFKM0A=w1920-h1080

Dit alles om ruimte te maken, zodat ik onderstaand setje na jaren zoeken (nieuw uit Amerika veel te duur) dit weekend eindelijk kan gaan monteren :)

https://lh3.googleusercontent.com/OVl9DYaim0diEm9F6RKk0c32b8UkRiKrRBCgDUxtCo-Pn1qf87qRF7oFJQP6arxL9-gHsLmFEQKynjRj3lb-pn7lcpSygZm3PnirmgaLFa1S3bxmOM1iL-Ijwk5n2FgSMoLcRFv-6w=w1920-h1080

Extremy
08-09-2018, 11:23
En geïnstalleerd :D

https://lh3.googleusercontent.com/WA9GlFg3vrspQMP4x4tZPxaBvGI0BhGNte7azPArl2wXt2hk_FNa31AlNZOZbvGCBjKTjrsqSVaZF8vWfIyjM_PB0jiiID-byWMaBLe1WFzLoKk26bkKX_aJkhSbK9vc73eYCIRXdw=w1920-h1080

The Skinnmeister
13-09-2018, 07:25
Ziet er netjes uit, carbon staat m goed :thumbup:

René
13-09-2018, 08:50
Mooie upgrades! Blijft een dik apparaat om te zien

Extremy
18-09-2018, 08:15
Bedankt voor de complimenten mannen!!

Sinds gisteren staat de Corrado, na een fantastische zomer, weer geschorst.
Het blok ligt inmiddels helemaal uit elkaar en de to-do lijst voor de komende maanden is opgesteld.

Onder andere wat minimale lekkages, de andere cilinderkop, uitlaatspruitstuk, oliekoeler en het koelsysteem zullen worden aangepakt.

Het blok ziet er van binnen in ieder geval perfect uit, geen enkel spoor van detonatie te vinden en de olie was geheel vrij van metaaldeeltjes.

https://lh3.googleusercontent.com/RQN3hzapJbI24e-uI6T49TmLhUNnq0kiMDUkTVn3H-0QueUKTaegW73sG5oH19HmT2tEvm03g4ZcCWlthRxQ6Vj0yh2rD2-FoaQKbhLzFJGZoesOF_mpH3Z1e1lU-z7l06PG25YnNg=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/BOMKle7XiAkGOqwUrgME6oDXOD_-wCHiz2ihwTpBHQ0AUEzWo9Ig7ppwQWw4fUXzuBIrscHuHmkU5WRG0xm4nLz_MWz-k8rkhkTT5gYvC9026YAz35Q65VrBevKzExfEz_PeTejswA=w1920-h1080

Extremy
18-10-2018, 09:46
Sommige hebben misschien al gezien dat bijna alles van het blok te koop staat (alleen de ECU en turbo niet).

Rede hiervoor is dat ik een 06A 2.0l 8v (APK) blok kon overnemen voor zo goed als gratis. Dit heb ik dan ook gedaan met als insteek alle snelle 8V spulletjes hierop over te zetten.
Omdat andere zuigers dan ook nodig zouden zijn, ging ik nog eens goed nadenken en heb ik uiteindelijk besloten om er maar gelijk een 20V AEB kop op te zetten i.c.m. 'stroker' 20V zuigers en 144mm drijfstangen.
Hiermee kom ik dan op een 2008cc 20V blok wat goed zou moeten zijn voor hopelijk iets van rond de 400PK.

De eerste onderdelen beginnen een beetje binnen te druppelen en ik ben inmiddels langzaam aan begonnen met de schoonmaak en mock-up.
Hierbij de eerste plaatjes:

https://lh3.googleusercontent.com/pnqQfNYtQuF5_IbVneq9D307ICwOyW6ZXcQQBWRCsBfT2IUnT5IFMe9onb69g_Rjh7cJocB3Z5aNY4ydMPzlsPvVF3-QuWmrYl-yiEPV_oOnCJzj7MfHjPISi0zchb_JqIyOE_9JSQ=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/jXhl6ypACRu1c9Xhi0iuIwDuIPimZPjoutdscOxfaP777gg7tJJseZ18EzrMdyjPyMyVvfO1htSTYEUNJGYy-fTjYhoMi3WrbzZmzXBnKLWjcrfzai_lMkFZC-ckbayt5nJS4xDBTg=w1920-h1080

Mocht je interesse hebben in onderdelen van de oude setup, laat het dan even weten ;-)

yuli
18-10-2018, 14:54
Ok, interessant. Meer mogelijkheden dan de zwaarlijvige PG. Hoewel de route die je opgaat ook wel is beschreven wordt als money pit. Waar zit dat in dan? Of zal dit bij jou wel meevallen je kan natuurlijk er omheen kan recyclen.

Extremy
18-10-2018, 17:01
Tot nu toe is het kosteloos geweest door wat oude onderdelen te verkopen.
Er moeten echter nog wel zuigers, lagers en drijfstangen worden aangeschaft. Een gedeelte hiervan verwacht ik nog te kunnen betalen van de opbrengst van de 8V spulletjes.
Verder zijn de kosten van de overige onderdelen, voor zover ik me kan bedenken, niet veel anders dan wanneer je een normaal 1.8t blok gaat opbouwen. Bijvoorbeeld het koelsysteem was ik toch niet van plan standaard te houden.
Dat het weer geld gaat kosten mag duidelijk zijn, maar ja ieder z'n hobby :rolleyes:

Van Limburg
18-10-2018, 18:18
Het is vaak de krukas die voor vele net wat moeilijker is. kopen of de tfsi aanpassen.
Weet niet zeker hoeveel ruimte de 1.8T vanbinnen heeft.. maar aanpassen van de tussenas en plaats maken voor de drijfstangen kost nu eenmaal veel tijd. 06A heeft als het goed is geen tussenas. Scheelt wel weer. Honen en boren is ook weer een verschil in prijs.

Ik ben ook weer een hoop onderdelen aan het verzamelen.
Ga binnenkort van deze site (https://www.zrp-rods.com/) wat spul bestellen. Vriend van mij is hier namelijk leverancier van. Maar ook Wiseco is een mogelijkheid. Zij bieden ook complete stroker kits aan.

Lagers hoef je volgens mij niets speciaals mee te doen. Gewoon een Goetze of Mahle volstaat.

Extremy
18-10-2018, 19:06
Het is vaak de krukas die voor vele net wat moeilijker is. kopen of de tfsi aanpassen.
Weet niet zeker hoeveel ruimte de 1.8T vanbinnen heeft.. maar aanpassen van de tussenas en plaats maken voor de drijfstangen kost nu eenmaal veel tijd. 06A heeft als het goed is geen tussenas. Scheelt wel weer. Honen en boren is ook weer een verschil in prijs.

Ik ben ook weer een hoop onderdelen aan het verzamelen.
Ga binnenkort van deze site (https://www.zrp-rods.com/) wat spul bestellen. Vriend van mij is hier namelijk leverancier van. Maar ook Wiseco is een mogelijkheid. Zij bieden ook complete stroker kits aan.

Lagers hoef je volgens mij niets speciaals mee te doen. Gewoon een Goetze of Mahle volstaat.

Mijn blok heeft inderdaad geen tussenas en omdat het een 8V blok is heeft deze al de juiste 92.8 krukas. Ik weet alleen nog niet of er een forged of normale krukas in zit, maar op dat vlak lopen de verhalen ook enorm uiteen. In ieder geval neem ik goede ARP main studs en sputter lagers. Wellicht ook billet main caps van IE maar dat ligt een beetje aan hoe het budget zich ontwikkelt.

ZRP had ik trouwens ook gezien, ik ga denk ik echter toch voor JE of Wiseco.

Van Limburg
18-10-2018, 19:12
Wat ik las over die krukas forged of casted, is dat het aan de vorm te zien is. Maar dat ben jij vast ook al tegen gekomen.. Billet main caps zijn inderdaad erg duur. En volgens mij helemaal niet nodig voor "slechts" 400PK?

Extremy
18-10-2018, 19:20
Hahaha nee daarom, die komen er alleen als er wat extra budget over is.

MelG60
19-10-2018, 09:01
De meeste euro 2.0 8v a la apk motor hebben een gegoten krukas. Je kan het zo zien aan de gietlijnen op de wangen. Prima krukas voor 400pk. JE heeft mooie zuigers voor de 20v maar ik vind persoonlijk de Wiseco zuigers beter voor een 20v puur vanwege de vorm van de zuiger en de uitsparingen.

Extremy
13-11-2018, 13:00
Terug van een heerlijk weekje LA, waar we onder andere onderstaande locaties hebben bezocht die voor bijna iedere autoliefhebber wel herkenbaar zullen zijn.

https://lh3.googleusercontent.com/J4h6MyHQm3oey6B4xHKajgJILqKlYhQg10-k_k8tffW9SyZSXXSuq6ncS43eySvk-rS0jOisb5DqatrAszSrIK80E74kculyAtbm70hmSiqWvCESoTHAp9aMDZ3NH0-qaSocIiYxwA=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/ZIzGeRrMriFulx0UoPnxuAjjfvMmTrdRGzFILXGW81ub3lini-1BTloyAk2uBr9RQI0gxX9DSxU95_15kMmwP4rOeI8sL3B1ZnIhY5gpIUo2MN_bLxLyCcGJqPREojQRIFHOlVra_Q=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/JX3arz4ZvA82Hv_IMbhLS7gXxhFFkiN-oBrWuemHrbEICMIfKoUCqmr6XIxCK57KntfNk3r8jy6CiuWUXX62gknTdS_NfY4ZH16GVSgrbfE_zhEmheVSjTZbmNK9tRGVY8TwfO_2Zg=w1920-h1080

Super gaaf om dit in het echt te zien en het motiveerde me om gisteren gelijk weer vol goede moed verder te gaan aan het nieuwe blok.

Veel oude onderdelen zijn inmiddels verkocht en nieuwe onderdelen zijn in bestelling. Voor nu ben ik alvast met de kabelboom gestart, super fijn werken zo met het blok naast de werkbank.

https://lh3.googleusercontent.com/63M35FXqkxqb2GmGCtqP732yJC3eoBKuyGMZEL4CBjchi1USPDqarFoaVIU8dxxidFLbovg4yjTMy6mwNd2RRiAhzUi9DsL_cmt05YP4AvaJADS6yewxwRk4CIJMD9QcRrGoX3T3qA=w1920-h1080

Extremy
25-11-2018, 18:45
Vanmiddag, nadat eindelijk alle stekkers binnen waren, de onstekingkabelboom af kunnen maken. Ik heb gekozen voor een losse kabelboom met Deutsch DT stekker.
Mocht er eens wat mee zijn, dan hoef ik nu niet heel de kabelboom open te knippen.

https://lh3.googleusercontent.com/1CKy8VctkE3HD-DX0qPOX0ZewkDkT_o9pCGrmBzczfMCvwGcScL8c9AxwQDjeHfwk37TybdKPuEi95KKc7ICh2enFK0jHmr4APhII3O8C1OkYtah3Rp8K_ywR2UjDxCbmC0zfA7f4g=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/FFiSMDTAgNRPIlNxS_90M6IJodo3H-5jb7GIjEhmpmcK9wAl1SjmQ5AqNT8CvKQsRM2LvCgt-GtNoPijGPJHqTFabZUU5ljcNfPPRt2En4ILEwd7zEckfT7dO8XgmGNAH0Royo2Q0g=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/fmT4u4D9kjwAmeHcMs-G7IRK8vM7rNhlViGtDdWN8DI82rML1h8dh_hl8cyVor74GT62KoJvRf-ddIBY7TXU6utxN7Bp-ucu-LYlLgMW41CSBmYXWDdDJqx-BK5E_ZBD-ejTQjwA1Q=w1920-h1080

Zuigers en drijfstangen zijn inmiddels ook besteld en zullen deze week worden geleverd. Het zijn 83mm DP forged pistons met 9,5 CR geworden en 144*20mm drijfstangen van ZRP. In combinatie met 92,8mm krukas kom ik hiermee op 2008cc.
Mocht iemand een goed adres weten (liefst in Zuid-Holland) om het blok te laten boren en honen, dan hoor ik het graag 😉

LRR
26-11-2018, 11:11
Lekker bezig !!!

Van Limburg
26-11-2018, 12:33
Boren honen a.d.h.v jou zuigers. Maaseik
Oei.. dat is nog niet echt in de buurt :D

Extremy
26-11-2018, 14:25
Ik wil best even in de auto zitten, als ik dan zeker weet dat het bedrijf ook ervaring heeft met turboblokken en gesmede zuigers etc. Ben er een beetje huiverig voor dat men het niet zo nauw neemt en bijv. een verkeerde zuigerveer slotspeling hanteert.
Aan de andere kant speelt de prijs uiteraard ook mee. Ik had een zaakje in Rotterdam gevonden maar die rekende gelijk het dubbele van wat ik tot nu toe op internet ben tegen gekomen.

Pedaalemmer
26-11-2018, 16:03
Mooi project! leuke fotos inderdaad heel herkenbaar.

martinus83
26-11-2018, 16:10
Lekker bezig! En dat spuitbussen rek ga ik na-apen 😉

René
26-11-2018, 16:35
Mooi die kabelboom! Waar bestel jij alles?

Extremy
26-11-2018, 16:44
Bedankt voor de complimenten!
Meestal ga ik naar Rick Donkers voor alle Bosch junior stekkers, Aliexpress voor van alles, de VW dealer voor speciaaltjes, Ebay voor OEM VW spul dat te duur is bij de dealer en afgeschermde kabel voor sensoren bij Conrad. Inmiddels heb ik daarnaast ook wel het nodige op voorraad liggen.

René
26-11-2018, 19:54
Ik vind vooral die Deutsch DT connectoren en dat spul om de kabels erg mooi. Ben die 2 ook al tegen gekomen op Ali....daar haal jij ze ook vandaan?

Extremy
26-11-2018, 20:08
Deze heb ik inderdaad als probeersel op Ali besteld. Ik moet zeggen dat ik onder de indruk ben van de kwaliteit. Je moet echter wel geluk hebben en zeker niet voor de goedkoopste gaan. Ik ben qua stekkers namelijk ook echte meuk tegengekomen, waarbij een kroonsteentje een betere verbinding had gegeven.

jos_br
26-11-2018, 21:43
Zit dit net eens door te lezen, gave bouw!

Jos

Extremy
03-12-2018, 20:54
Mooi begin van de week, de zuigers en drijfstangen zijn binnen :)
Netjes voorzien van een balanceer rapportje en specificaties voor de revisieboer. Zo op het eerste gezicht ben ik behoorlijk onder de indruk.

https://lh3.googleusercontent.com/a3DGqWpTp1Duv_I0PCqJvg-n_dcSIdVpmATq0Yu-Xx_Xe4rQEboOOVqL_bSQjxJyLPyTRy9YcyXhRkRhJEaVVJYvMPioawL8lUCX5NTOmFRnuem61yDg4yhWNLStZlO3vm_IiWVg2A=w1920-h1080

Extremy
28-12-2018, 20:44
Vandaag weer wat spulletjes binnen gekregen. DQB versnellingsbak compleet met assen, cardanas, haldex en schakelmechanisme.
Uiteraard gaat dit niet zomaar passen, maar hierover later meer.

https://lh3.googleusercontent.com/GBMnGZgoh5xPESrREcWTNIlJgTPzXc-dpjAvDgoO9w3l1H0qaM_1E8UU-JGKBc1UzA-gUGamITE4lsWOa9J9TeOayAiF7FZZeRCiPOiwSNChrBcS-Rxl2K4mOwssfxsWv6aGk_wbtQ=w1920-h1080

Met het blok ook de nodige vorderingen gemaakt. Inlasdeel voor de motorsteun, vibra-technics motorsteun, inlaatspruitstuk, ARP mainstuds en veel kleine delen zijn binnen gekomen.
Ik heb alles nu 90% compleet en naar verwachting gaat het blok volgende maand weg voor boren en honen.
Raychem DR-25 is onderweg voor de kabelboom en vandaag heb ik ook de heat shrink cassettes voor mijn labelmaker binnen gekregen zodat ik alles netjes kan labelen.

https://lh3.googleusercontent.com/5_G1aN8Zm4uKu0qyypyzRyikaj7Vf70WwofBjJix8E8EO7jcvz4JCHeehyIVkLdHQKgpGZeIbe2ysQvX_1644RxbQ5J39wAZ7pMSxxXMPY3i_WWKcoDhPJcwreoT-hVky1CW_ga5pA=w1920-h1080

vdWal.
28-12-2018, 21:50
lekker hoor! die eerste foto beloofd weer een hoop moois! :thumbup:

The Skinnmeister
30-12-2018, 13:19
Ziet er zeker weer :thumbup: uit!!

GolfKaatsheuvel
31-12-2018, 08:00
Ook deze eens volgen! Top, lekker 20vt en 4-motion💪

Pedaalemmer
03-01-2019, 15:35
Blijft toch een mooi model blok om te zien zeker zonder de plastic kappen oogt het altijd dik onder een motorkap.

Extremy
03-01-2019, 17:02
Blijft toch een mooi model blok om te zien zeker zonder de plastic kappen oogt het altijd dik onder een motorkap.

Bedankt voor het compliment! Ik vind het blok zo zelf alleen nog foeilelijk hahaha :redface:
Ik heb zojuist een AGN kleppendeksel besteld, hier komen AN fittingen op. Hiermee wordt het blok wat cleaner en dat geeft iets meer dat jaren 80/90 gevoel, waarna ik er zeer goed mee kan leven. I know :screwy:

Extremy
06-01-2019, 14:44
Zo, de Raychem DR-25 krimpkous is eindelijk binnen. Deze week kan ik eindelijk de kabelboom afmaken.
https://lh3.googleusercontent.com/6WBmwu3MHcFrpteriT5ELFuA59QdyXQ8FL6TxzKVNV9Wfp_06r17Iwbn2SQadzwxR2LsdcUtV1hwZStPz7Kk7oYoR45YNc44By5DNuW2mV2Q7nPgSzvtma5bV9lb7nHO-aoSdGBc6g=w1920-h1080

Afgelopen week heb ik veel met mijn nieuwe TIG apparaatje geoefend. Als eerst deze voerbakkenhouder van draadstaal voor de hond gemaakt.
https://lh3.googleusercontent.com/qfRdplO_1oN9DDDuHO7rwhGWYJdTy3_cTHffAWChc7rxAlrPFYDkhgh0bddnFw2vQikjYI7fKietlinmxZE-Xr8NKbk7gCe7LK0c8u8Uy954lWZxeu-M1xSBQXw08kMgqeruF8fn1Q=w1920-h1080

En heel veel geoefend met aluminium. Dit is het laatste stuk pijp, het begint eindelijk op een redelijke las te lijken.
https://lh3.googleusercontent.com/URBkVUvwqm3oglHA9FqCtKFIAx04RGfVQRVdDMHl-GLAeaZLx0_c7mxIzEPLPtVVZNIH-fbBWwNf7J2Y07HMHfGsJM4DKuza_er6a83Qud0HINdCWhUdQobBANTRxun-vV0PozDCaQ=w1920-h1080

knarfmk1
06-01-2019, 16:29
Wat is er speciaal aan die krimpkous dat je specifiek voor die gaat?

Extremy
06-01-2019, 16:44
Dit is mil-spec krimpkous, veel beter ga je niet vinden. Deze krimpkous is net ff soepeler, beter bestand tegen olie en benzine, hitte etc.
Zoek maar is op motorsport wiring loom. Dit is het spul dat door veel professionele teams, maar ook door bijvoorbeeld bedrijven als Rywire, wordt gebruikt.
Wat ik nu had was ook best (imitatie DR-25 van RDAE) en beter dan wat er origineel op zat, maar ik probeer steeds te verbeteren en zoveel duurder was dit niet.

Shon
08-01-2019, 19:20
Knap blok aan het opbouwen. Krijg er wat water van in me mond :)

Extremy
11-01-2019, 17:09
Knap blok aan het opbouwen. Krijg er wat water van in me mond :)
Hahaha, thanks!!

De kabelboom schiet redelijk op. Uiteraard mis ik weer één en ander om door te kunnen, maar langzaam aan komen we er.

https://lh3.googleusercontent.com/v2nQA0q_Qm-rQsC5h1m8Okp6N-cE7GDWFAK8MzKDJ-1uQkZY5_XRLuAKLgPjFaV5VhamwSgG_aH9bkYy7CR0rCLovGEH8Ly5emeBGf2CckqDxIvDO7LHY5W8eMfnWREOpj5oK-0Q-Q=w1920-h1080

vdWal.
12-01-2019, 20:53
ziet er super netjes uit die kabelboom zo :thumbup:

LRR
14-01-2019, 14:06
Dat vind ik nu echt vakwerk hè zo'n kabelboom knutselen. Respect !!

Extremy
15-01-2019, 13:08
Dat vind ik nu echt vakwerk hè zo'n kabelboom knutselen. Respect !!

Thanks!! Het kan nog veel mooier en beter, maar ik doe mijn best ;)

René
15-01-2019, 17:08
Ziet er mooi uit!

Extremy
19-01-2019, 16:12
Het blok is eruit, nu het nieuwe erin en de motorsteunen pas gaan maken

https://lh3.googleusercontent.com/QnDWNICe2oZ5P9cGDw-FqLIoyM8yvIXfU3PMBJiMtXLkoXTVC-IV_7sBfNo5bnMmBHW8dE2BrN31pdOQq4_3MWq-VgJDF9p3p1MEK-QjKGvWRZPlf2IoLZuTYHzrm-XCjCfawfFuLg=w1920-h1080

Extremy
27-01-2019, 11:38
Het duurde even maar de motor kabelboom is eindelijk klaar en nu helemaal naar mn zin :cool:

https://lh3.googleusercontent.com/2odawp11CE0QxQ8M3zPqifsEfgGTT54dRne2BS_8_2k3efZYr6RWDSjIOsqhtb0cUX2dmtudKHVZf5PHE7_pbq0QAXaQucsZrNlzXWoMJegGKw-2TcWyaZwVBbJCXRWqd8EuByUh6w=w1920-h1080

Het nieuwe blok hangt er ook in (op de G60 steunen). Doel was om vanaf deze positie het nieuwe type motorsteunen er in te lassen. Dit blijkt echter niet te passen omdat het blok nu te dicht tegen de framerails ligt, waardoor er geen ruimte is voor de steun. Dit gaan we dus anders doen, maar hierover binnenkort meer.

https://lh3.googleusercontent.com/KNjag8PEr65JgLgVGy-rYE8KCwgOWHRlMcr7GZrNqMESD3BBBiQiev3C_GruitgL6Yrf5gCNmb7PvaghPVv9eysJVggdOX6dn9_VBFm4ROmAKu_nhxoIsS80TiQyQJeAnXnXzAMEhA=w1920-h1080

René
27-01-2019, 12:16
Dikke porno die kabelboom!
Waarom wil je die lompe motorsteunen passend maken ipv de G60 steunen?

Extremy
27-01-2019, 13:29
Thanks!!

Ik wil graag het nieuwe type steunen omdat dit meer ruimte geeft voor de turbo, downpipe icm 4-motion bak. Aan de voorkant geeft het meer vrijheid qua plaatsing van het koelpakket.
Daarnaast wordt het subframe ontlast en geeft het meer flexibiliteit om een tubular subframe te bouwen.

René
27-01-2019, 14:08
Ah duidelijk! Wel een setje Vibratechnics dan zeker?

Extremy
27-01-2019, 14:11
Op de vorige pagina zie je er al één aan het blok hangen ;)

René
27-01-2019, 17:27
Op de vorige pagina zie je er al één aan het blok hangen ;)

:own:

Extremy
17-02-2019, 16:05
Dit weekend redelijk wat weten te doen.
Omdat de motorsteun er niet tussen paste ben ik begonnen met het maken van een mal. Zo komt het blok op exact dezelfde plek te hangen als origineel, maar dan een paar centimeter opgeschoven. De cardanas komt in de nieuwe positie precies door het midden van de wagen te lopen.

https://lh3.googleusercontent.com/1Lxmw7qslD1gEsFJZ3m9KpwlM6P_0RfJcb0i8KeRkQrvnZxLM_iS9QJA5E477Z5VX_jGiClIN6Ok1Imc9hYxTBWeRhaLrExBqMWKk3nf1w24EKwnx_7gVRmN_Wh24bMKBNemxP8Y0Q=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/JG-4o9p3HQkPK9szI8yWuznG4yQplskoq9dul5eN61bXUI2j-vP2MhsHOTNo9093se8hR1pBEOxtl1KzPeKjRMbQKNfbCjormZXV4GGF6M1CN8F271uHyIyIUpKaywxj3Vmhu-v39w=w1920-h1080

De rail versmald en een nieuw stuk pasgemaakt.
Eerst heb ik het binnendeel in de weldprimer gezet, vast gepuntlast en daarna heb ik alles afgelast en de buitenzijde in de primer gezet.

https://lh3.googleusercontent.com/O5AWIGhJGAcDLLvQVZlrpn66GpxFNArGMB7QJXrpFPVS4wsDMo1fZmm_QegY6HbDrF72Yzl1bEemJ9KWfLiPMpd5wogmw29dsaTwOPAlJWvJly2G6QfsGWfW3jzij-XhB9MzanrADQ=w1920-h1080

Toen ben ik gestart met het maken van de steun. Ik heb alleen het bovenste deel van de originele steun gebruikt (kwam verder niet mooi uit) en de rest met 3mm zincor plaat daarop pas gemaakt.

https://lh3.googleusercontent.com/k5ONESNgLVKusWYBJapU9LQmuEiGjkJst6PubL4gNq2pAkJewJAxYH3iiS_3qudGlnYOYglrLhBW-aCVxHzyIQD11VxUtbBMzuNQtj9dnZmvlZgY7J1xjsy63ULbkzLrSp1l6zAodA=w1920-h1080

Tussendoor nog even alles controleren met de mal.

https://lh3.googleusercontent.com/UMSaCmNQ1BpfXiCHejiGsPB8BmoH_g4jPRjDWnVp1BDNd9YkgjsdMKN5ftTxcUlAlHXCyPhqaONpZjfs5GeEm7XrOL4vgjeIs67cey97MCYWl5K5LgLgs4iW6TOmRsNRqEUQoBhtOQ=w1920-h1080

En de 02M bak eraan :cool:

https://lh3.googleusercontent.com/heJlhpC-vypvuSYCqC7y9hkwabescOazMjzFUDBR5Ta3bwb5Hhdq0nebxj2ulp_VBpjaUeBiAJlRp2t2UX5lVJHeeumjpbUh-jyA3_yM2FIl13VYuSnMtejdUax7NPNsEnY8O4Wbmw=w1920-h1080

Nu de andere kant nog, maar eerst een lekker biertje :beer2:

vdWal.
17-02-2019, 21:12
Nice! lekker bezig hoor

Tjaap
21-02-2019, 19:44
Gaaf project!

Extremy
25-02-2019, 08:42
Iemand nog interesse in de oude G60 02A bak? Waarschijnlijk is er ooit mee over een drempel geknald, want van de onderkant is een klein stukje afgebroken, wat je kunt zien op deze foto:

https://lh3.googleusercontent.com/MVK9pFmtqVQPS6VgxuibyuOzJrY-D7pCn8oAKHIEgKWpXCrHhqbIlHcOaMTe9Ijj6v6t0ycWpNbePkrfYuim-IypFIxLhbDPZP-Aez96BTZMd7V3MYHB9-0nnr6GsjfI8fX-3BwkjA=w1920-h1080

De bak is verder helemaal fris, schakelt perfect, geen gekke geluiden etc. Heb er ook een G60 vliegwiel, koppeling en drukgroep bij (gebruikt). Bij interesse ff een privéberichtje sturen ;)

Ruud 16V-G60
26-02-2019, 06:58
lekker bezig (Y)

Extremy
02-03-2019, 16:00
Vandaag de uitsparing voor de baksteun eruit geslepen/ geboord.

https://lh3.googleusercontent.com/bm_zhHnr_WuNG4ckewmmcSaivcZc87kA8Z0BFbcXtYqRtzYp7jQNtIQR4idxztgLc7hCYKY9pR78rY0Owfq7ffyd1_TwGDdLAwTEjFwWlzf5NumJpDrnIZ99NfejtZcghbJjcqGQpA=w1920-h1080

Al snel bleek dat er ook aan deze kant te weinig ruimte is. Deze valt echter niet terug te winnen zoals dat aan de motorzijde is gedaan, de steun staat namelijk stijf tegen de wielkuip en hier wil ik niets aan ruimte inleveren.
Wat wel kan, was de steun smaller maken. Dus nieuw gat geboord en het oude gat dicht gelast (zwarte cirkel).

https://lh3.googleusercontent.com/rxD6J-ENaK9n-66Gp8LslFyXFLVfDWGaM5s-j9aUOw6ctZKIyURfmo0FgLnm-7NgLPzgjkpUdbCZtO5J3rRz1RCxPMUHkjJcmZGuhc2bHDxoVxd3PuXBXG5rXk8y2vCyBGZxu0ZWHA=w1920-h1080

Alles gespoten en gemonteerd

https://lh3.googleusercontent.com/hBhLdd2ZLgV2lLAfWHZ94UHgLAt0rNcVcMMX1TFlUm7VEPQAU8QPyNJKoKj4mdVVwhq__ZMWTEfRqFFUNFNBkCMLPFx4WthE3hRCLnc_mfUaKAcl-wf0oanYuCU04CFXXdRFecyT0g=w1920-h1080

En de steun past. Volgende keer hoop ik de plaat erin te hebben gelast. Dit koste ongemerkt alweer veel te veel tijd :(
https://lh3.googleusercontent.com/O5-EijCb7S3OxXsRPS0DnWrKtb2O24DpNHxWP1DeDVmIppPREQflh_gmj6DK9b2ZlRU0BJqAtNc3KsRvMLldQQCH4vjdaYgylo7NEv_UJb-6MGE3NdDxAjY39zNdLgr34hOuQD-ymA=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/PK0aQ6b_gorxJf83UPQaG4aMMZuC_2Aj3qriQS8sPgzwU1p-NenqV7CHHGmjXgrcgSaGTUgxFzkhRE-9DRjgGxXEQUV_i5kb_Q-dxPhnv0I8kv_XUPRPbDjPWo3dBUVMxBo9AgvYeg=w1920-h1080

René
02-03-2019, 17:06
Mooi opgelost zo!

Extremy
13-03-2019, 22:02
Afgelopen week een dagje samen met mijn dochter aan het klussen geweest en omdat ze dat graag wilde leren, heb ik haar voor het eerst laten tig lassen. Ze is nu 9 en ik moet zeggen dat ze het beter deed dan ik bij mijn eerst tig poging.

https://lh3.googleusercontent.com/ENxXuqk2Vhj8LqonAGDo_azLW6Lg1_0gnU4hTuEhpVShJJpw2K1kBiU4CELiXzSvNz_Nbpcdf8aGdqU_H_sKL7pqongpjVmjg-lBzFQ_QUqAIOXmogKAo0xqfbtjuijVWyLDKZXoWA=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/LGtnZEm348rDi3wQQVLgWZI2RSqrBugDIJr5z2ytY1HgnEWUW9b7EiaWr3gVuhssmTCz1W0V5wP73kKLdA7Sw26hUKqfCHVw9uTfqH51gHJ7q7VLpEkzv9mNxvKWBvKx57-PCipqsA=w1920-h1080

De baksteun is pas gemaakt en zit inmiddels netjes op zijn plaats.

https://lh3.googleusercontent.com/S-5qKHcbUDSumN9BEDYpizDNJjCPSp8-REEd1P1dvA8LmQ1FbBBi9XZIP1HM3mi_ESwMZdoIDHFSDIHwPyek9_HTIEmFEF2WbkIblj2ir4Ae4fPt0NGombhGGU1l5ONu2QPrJV9MdA=w1920-h1080

Ik kwam wat roest tegen en omdat de accu toch verplaatst wordt heb ik besloten om deze delen er maar gelijk uit te slijpen en te vervangen door een gladde plaat. Ik heb voor 2mm zincor plaat gekozen zodat de framerail gelijk wat steviger wordt.

https://lh3.googleusercontent.com/-CACvWPx77un3-ScfiPuRE82ZbFspIxrLt1hBE9CRns5aRFinMMCA9JIhVzOZq1SVHWXE_l7ov4VMjx4t0LTQr8W__3jmULVXkk-AEpTjbgrG1MWDVTwdGoZUmi5V_bSkKRIl6yAqg=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/qGqyfi9RxUVu1QdLRa3apAtq9ie1fULNx6PbHe-k6YO9TZ6Vkd5xzLwJc54FURtn09gNOqhmHBvc6u1fRN4QSE2V3OwpvPlB2y7aeOT6DVVqjBGti4qGx8twZ-HFlizoE23YZRB_mA=w1920-h1080

Morgen ga ik de plaat erin lassen en dan hangt de motor met bak er eindelijk zelfstandig in, waarna ik de rest van de motorruimte onder handen zal nemen.

Sinaasboom
13-03-2019, 22:18
Lekker bezig samen!! Toppp

LRR
14-03-2019, 11:13
Haha, hoe stoer is dat !! Goed bezig samen..

Extremy
14-03-2019, 20:34
Thanks mannen!!

De plaat zit er nu bijna in. Alles is gepuntlast maar toen ik rondom wilde gaan hechten, argon op :mad:

https://lh3.googleusercontent.com/3lP44JJDvlLcBGYTHNRn9HurHRt3LYqVq1LkZJfkdmkpyge8pPB0MWOolEjnvdp0a80kGkxSPLzYr7pR9KleuCletg4pEHyOvcp0Uj_7K1UtAtpkVWAIiiHEWPY6bBqgyEcSlx-wHw=w1920-h1080

Morgenmiddag even een nieuwe argon cilinder halen en dan zou dit stukje morgenavond klaar moeten zijn.

The Skinnmeister
15-03-2019, 17:11
Geweldig jong geleerd is oud gedaan!!

Extremy
15-03-2019, 19:41
Dat dacht ik ook toen ik haar zo bezig zag hahaha.

Goed nieuws, het blok hangt en vooralsnog naar volle tevredenheid. Dit was de eerste keer dat ik zoiets heb gedaan (vroeger alleen plaatwerk en reparaties) en ik ben best trots op het resultaat.

https://lh3.googleusercontent.com/qGqyfi9RxUVu1QdLRa3apAtq9ie1fULNx6PbHe-k6YO9TZ6Vkd5xzLwJc54FURtn09gNOqhmHBvc6u1fRN4QSE2V3OwpvPlB2y7aeOT6DVVqjBGti4qGx8twZ-HFlizoE23YZRB_mA=w1920-h1080

Exact 0 graden

https://lh3.googleusercontent.com/8FNQVnCWhENTC0qnYzXK_GGRkxnR_u2BOH9bsOETifqJHuCcOmy8E0CsUDvtgIxcMlOM5fRa-Akob7BwVc6u-stpniD0jN0nCqT9F44x0vlJTQ4Kk6qbR1aR5We4iIh6PzcK-SlT8Q=w1920-h1080

Next up, subframe aanpassen naar dogbone mount.
De spullen liggen al helemaal schoon te wachten.

https://lh3.googleusercontent.com/JBB0qkKR1fUw0zOPhbR-a2aq14VMUCudkzplc3NVs8gLncrmh3SuUux8qWQ-CKpxRngemlSJbQnnqxphowrw62CowUbtS_x3oCF5MGRHxBgBOBSNE6RZk0NfFHD1VLfit05T-wzsFg=w1920-h1080

René
16-03-2019, 07:22
Gaaf! Hoe heb je die gaten er zo mooi in gekregen?

Extremy
16-03-2019, 07:39
Thanks!!

Ik heb er geen plaatjes van, dus hoop dat dit een beetje duidelijk is:
- ik heb een gat van 30mm geboord;
- grote krachtdop aan de achterkant;
- kleine dop waarvan het smalle deel in het 30mm gat past aan de bovenkant;
- bout erdoor en vastdraaien met slagtol.

Het lukte, met heel veel geduld, ware het niet dat ik ze overnieuw moest doen omdat ik de plaat ondersteboven had :angry:

Ik heb voor een echt mooi resultaat een dimple die besteld, die is er volgende week. Ook hier geldt goed gereedschap is het halve werk ;)

Extremy
16-03-2019, 09:58
En nog eentje met de kop erop voor mock-up

https://lh3.googleusercontent.com/WcaIf5w78EoC9DLidXl7vC-lXGZuxV0BmZ5B1Q_rYfgmqjSrvqLXcxkNqx71hY9_JoCWa6oGEFRcyCH55N0NQNDq3AygZc6cn2pwrsOtpn5Xgp5wXvjOVY9S2yE4cjEAB8JPQCHVMA=w1920-h1080

René
16-03-2019, 14:06
Heel mooi zo! Thanks voor de info over die gaten!

GOFAST
17-03-2019, 18:20
Corrado vind ik de mooiste VW.
En een 20vt een uitstekende basis.
Mooi hoor.

Extremy
18-04-2019, 10:10
Kleine update, vorige week gestart met het subframe.
Eerst even gekeken of alles netjes vrijloopt, dat doet het ;)

https://lh3.googleusercontent.com/V_14F-zfEELERRov2NawF_pL98nmR0knQOtJatsvEYIUAnstW-gvsgmJkY61L9WDNWnC1vkYA_yB6kSGKKoH66zofGLqeDZQvNqR0X59fFG9xnB33EJ2GUnu0c5X1eCpiJJ6a-HRsw=w1920-h1080

Het ontwerp voor het subframe, geleend van de Ibiza Evo kit Car
https://lh3.googleusercontent.com/AVxFQ79dQb-dgnuv1TNDrkr8tBESm7RH_vCNiFz38Obx_xf_fl4MLbZoGoj-eEo_cOIfqKwWvhXzR2VSOqUv4pkzc6Ldt3lPGxqP18kVK-Y7rbYjTTf9Ruxi4rU7VAQj3xphCV80RA=w1920-h1080

De mal van het originele subframe zo goed als klaar (later verder verstevigd)
https://lh3.googleusercontent.com/FwKRWZYgbQB0J7oYPyG0ReYmuBUHT6yd3LOb1tX31Znh5UJwZNID4T9a4gXktF2qMS0jF78Q9veqYlT1FQCdVNOGQq5FpItuWA3AuQGdrGLYUsw6CATXqOgazNnRvfD50xwKfQFTUA=w1920-h1080

Het eerste laswerk is inmiddels gedaan, nu wachten op andere gatenzagen voor de tubing notcher.
https://lh3.googleusercontent.com/sP23kegLfImzDa7HiZ8QW5pDQB5A7CmMDzPzPHC49Lyuq9z8jO5UJyxre417YumqC6rnFjyV6PFd2BUvHXPrzD3KIEpUAjvVpZFiiuz5cJVQ3u4jE76wHdVjUGj4jBwet7g7VzyaKg=w1920-h1080

Bluepower
18-04-2019, 10:18
Weer heel mooi Remy!
Ik zie een aantal productie-delen aankomen :P

LRR
18-04-2019, 11:15
Lekker geknutseld hoor !! Knap stukje werk.

Extremy
18-04-2019, 11:52
Weer heel mooi Remy!
Ik zie een aantal productie-delen aankomen :P

Er ligt genoeg materiaal op voorraad ;)

Extremy
18-04-2019, 11:54
Nog een overzichtsfoto van de berg met spulletjes die ik de laatste tijd heb weten te bemachtigen. Hierover binnenkort meer ;)

https://lh3.googleusercontent.com/he8HTykx7otBb545GdtwxlCO-uXnvOa5DNV6WvoNlvX3f_lpKID1gJjdEP27-JdXDPPFFnQ6LJ0a2GXOY6p0wiUglePHFlbpWtIKMEZ7ciECWfcdkvc_o-70Cvb1liaB6XLdvE2Yvg=w1920-h1080

Extremy
11-06-2019, 08:47
Na veel werk, school, vakanties en andere verplichtingen, deze week eindelijk weer wat werk aan de Corrado kunnen verrichten.

Het subframe is zo goed als klaar. Hier heb ik het gemonteerd voor de laatste keer passen. Het past overigens perfect dus deze week zal ik het frame helemaal af lassen.

https://lh3.googleusercontent.com/ALJCDvEVQ_5KKaNmTWgCyOC6_eiqGCswDTvBFLsTQvCIm_mv3aBVEfMiencO9t2Z7JxDy8LB1LqRV5O6hjAsROx84BLgnNqS9F78N38nyveUdlHC2vvjmyR0JU80vgQOyaq4Fs0N7Q=w2400

Doordat mijn argon weer eens op was, ben ik noodgedwongen gestart met de ophanging. Ik heb een set öhlins dempers van een Leon TCR op de kop weten te tikken en deze wil ik in combinatie met aluminium Passat B6 fusee stukken gaan rijden. De set moet overigens wel gereviseerd worden, maar daar was de prijs ook naar.

https://lh3.googleusercontent.com/o-JcftTAaQwuAQqGjzXc0Q0S1CZcHPJfnrp-ynL7ZXEJdG39yq2uYvxpZnCSJOGRDGELPFkMN-OEZdlZa1ROApYm7MWTZDgzerMTfiAq5klKU-86TVljgwTFxvjAGq6bkULnhiJsCg=w2400

Ik heb een mooi setje topmounts gekocht om zowel camber als caster in te kunnen stellen. Hiervoor waren wel wat aanpassingen aan de veerpoten nodig. Next up is het maken van de verstevigingsringen en deze netjes lassen op de originele puntlassen.

https://lh3.googleusercontent.com/dqeLNgvJtfEK6C7vgabcK2SyfQGAZ7td5BwAQsi1aH_TJbyhojpKsAoVuv0kxmQTXTuOe0rpmg8EJFlTIi2y_6Acmhc86dR_tEgV_vqvPxsFNGE3skBz-v0YTaZ41glADb7ipncXNw=w2400

https://lh3.googleusercontent.com/reX-CmI9goCx9V1AfvwfVJp-JVlvl_MMPLBRLajtw06HHV7n9LxDCzFUijVG6xtKqqlAAmhGEusoeGEsxznzGSlO1dqaiUsHhjrtb3QK8-P3scO_T8pzJMEc4_i3TiWsXAq5xrqYOA=w2400

https://lh3.googleusercontent.com/LojsXE_4D1MjuZgQcXnj7gzvcgc4H1cFbQ04fzjEd8qgNqx9VuwbCv2dM_J5UH9RAeKKswzufxYoAS0GSArhRdcmfj-cRFvJQbYDEXvFVFmyIH0IpBV-Uv7brkQ5upijb-q5VAJDIA=w2400

Ik heb altijd een voorliefde gehad voor sidewinder spruitstukken zoals ook veel in BTCC etc. wordt gebruikt. Een mooi voorbeeld hiervan is te zien op de volgende afbeelding.
https://lh3.googleusercontent.com/8LBbf01J1xxpBg-AznSm0dKEep5ftxarZuP66cI6VdkvTYffqukzm4GexcQun7l837nUHfVkg1YK45UqbsdRmBljFiVa_uYjG13Hiwjg_HkBh-LHHg-7QXAAR9OrRHjx5wDbRgGUGw=w2400

Ik kon het dan ook niet laten om een beetje te spelen met de turbo positie en de eerste stukken RVS buis zijn inmiddels gezaagd ;)

https://lh3.googleusercontent.com/9cee_ipVTchE_zjRz7zglD8-d9qUoof71MQJow4FVtjJqNvYZ0iZ9W39c7NBYZkGieaxD3pIczBDWXch73ENURs983EzVRcYfj9IaJKMKVjqq76mRXhur0kFr-aCZrf-r_ysPIiegA=w2400

Mijn ecumaster EMU ECU gaat overigens de verkoop in wegens aanschaf ecumaster Black (meer inputs en Can-Bus). advertentie (http://www.volksforum.com/forum/showthread.php?p=1658225#post1658225)

LRR
11-06-2019, 09:31
Lekker bezig kerel !!!

Sinaasboom
11-06-2019, 09:46
Super dik project hoor! Bedankt weer voor de update, die turbo zo naast het blok ziet er ook dik uit!!

Extremy
11-06-2019, 10:09
Thanks mannen!!!

René
11-06-2019, 10:26
Serieus project weer!

knarfmk1
12-06-2019, 09:16
Zo goed bezig, mooi spullen! ben erg benieuwed hoe je de Ohlins dempers icm met de passat fusees goed werkend gaat maken met de jusite geometrie etc. :thumbup:

Extremy
12-06-2019, 11:10
Zo goed bezig, mooi spullen! ben erg benieuwed hoe je de Ohlins dempers icm met de passat fusees goed werkend gaat maken met de juiste geometrie etc. :thumbup:

Boerenverstand en goed geluk hahaha.
Met de standaard fusees had ik behoorlijk veel last van bumpsteer. Vergeleken met de standaard fusees lijkt het, naast het lichtere gewicht, allemaal net wat beter uit te komen.
Zoals met alles, zal de praktijk het echter moeten uitwijzen.

Ter info heb ik onderstaand plaatje even van golfmkv.com 'geleend'. Ik zal van de week even de maten van een G60 fusee ter vergelijk erbij zetten. Ik kan ze nu zo snel niet terugvinden.

https://lh3.googleusercontent.com/3oMMG_EbYaxAqRG_Z3vrp3_3fRRNtmD04rswt-zW8Qq0ATluMpb2Y098tev6vc1oN-vGvg_J6EyWZFuNnRHInQfuWc_2pOakQw44rDQBikruOejoBz1bS6f7oAjFPX0Ao1m93DZx0w=w2400

Mijn fusees komen overigens overeen met de S3/Cupra fusees. Ik ben nog opzoek naar een setje TT mk2 fusees om te proberen, al denk ik dat de kortere stuurarm van het S3/Cupra fusee meer het gewenste (kort en direct) stuurgedrag geeft.

vdWal.
12-06-2019, 19:53
Serieuze werken weer! erg gaaf

apriliavaleross
22-07-2019, 19:23
mooi project hoor... ik heb nog een nieuwe set fusees van een Golf 7 GTI Clubsport liggen, interesse misschien?

Extremy
15-08-2019, 07:47
mooi project hoor... ik heb nog een nieuwe set fusees van een Golf 7 GTI Clubsport liggen, interesse misschien?

Bedankt voor het compliment! Wat betreft de fusees, ik pas even. Het kost allemaal al zat en ik wil dat hok met de huidige spullen eerst weer eens op de weg zien te krijgen ;)

Extremy
15-08-2019, 07:55
Gisteren een start gemaakt met het spruitstuk. Voor een eerste poging ben ik zover behoorlijk blij met het resultaat.

https://lh3.googleusercontent.com/my-QeWd7ssNz2Be74eLUKDBJduleaYgnAfWRAqhCgiYzNdXg07b1tEq6l0OqWFDXm3P3qvoCAQEaV-Dv5o-x_o9cqp5dK8W4MahApqDGevgZG6KKtBU8gM2eMD4XKDsjW2d4METWxw=w2400

https://lh3.googleusercontent.com/WaJVopcvkv7GbvlvZzKX-wEq7aPYeepf9yWeZqrprgVPCqqpdWN7sgt2NXCQ8mAXH32IxKMysS9dCSD17f0g6UqCRsK23QwtK8PJ74pL9LPRn4D7CsDQdqZwIIgXnZziXHy8gYldsw=w2400

Nu even wachten tot het overige materiaal en de wastegate binnen zijn.

Het subframe en de draagarmen zijn ook zo goed als klaar. Origineel weegt dit rond de 15kg, ik kom op een kleine 9kg uit.

https://lh3.googleusercontent.com/8Udukq_ztitcZfuu3RnXUTjb3It0sJi8M3qVknB7Pok9p_rMeZa0MzcscpifKVB5a32ZttUFEPchY1Z3hqX3g-iUKcdVrsBYGeDlQw0lImEdLRll7YlxvkUQCKfMNCycbCV2vHq4SA=w2400

De EMU is verkocht en besloten om een BLACk aan te schaffen. Dit in combinatie met een dbw gasklephuis en extra sensoren geeft net ff wat meer mogelijkheden voor de toekomst.

https://lh3.googleusercontent.com/6BH3O9ZsC943p8YK2t7gt1mxA2OpkQFvF4OD98mvcd1c8QYu0RixjwFu6SmVBuy4Sy6fjXdDz93HhcrUE7zFAV3JONv1nr7uikLj5wT7RNu7pqOXoUGTSY89nlHPBNdfuXl5dau2SA=w2400

En als laatste heb ik ook een pedal box aangeschaft deze wordt in combinatie met een mercedes DBW gaspedaal gemonteerd.

https://lh3.googleusercontent.com/8k_QiC48EPyNGazhfaCUUzePb1G8Q58XdUKC8MqPgIi3QafbqDPNrwnUDye9_ULGOuwetFTF8CNWQgK_n0qwwtWGG_G9PGi2jRCuobhsbPLtawf9JC-npuWJRfZOvvQS876HUe3MHg=w2400

knarfmk1
15-08-2019, 08:19
Ziet er al goed uit dat spruitstuk en subframe! Kreeg je dat biertje bij de EMU geleverd? :D

Extremy
15-08-2019, 08:23
Ziet er al goed uit dat spruitstuk en subframe! Kreeg je dat biertje bij de EMU geleverd? :D

Die moest ik gewoon in de winkel halen, er zat nog geeneens een sticker bij hahaha.

René
15-08-2019, 10:00
Mooie goodies! Dat uitlaatspruitstuk ziet er gaaf uit zeg

sixpack
15-08-2019, 10:49
Mooie goodies! Dat uitlaatspruitstuk ziet er gaaf uit zeg


+1 en de rest! :cool:

Sinaasboom
15-08-2019, 11:21
Ziet er super dik uit allemaal, ben heel erg benieuwd naar deze raket op wielen als die klaar is.

Extremy
27-08-2019, 15:56
Thanks voor de complimenten mannen!!

Door het lekkere weer heb ik niet zo heel veel tijd in die schuur/ sauna doorgebracht, maar desondanks toch een kleine update.

Het spruitstuk is zo goed als klaar om gelast worden:
https://lh3.googleusercontent.com/v2UgrjQtOR4vakYzIp9Z0jBcrt43__lPwLAqO92McThcY84Ug1CPRRBW1C5y-axo_9tNG0JS1Jr9vBrDCvvvMjiz26uEkuOCt5W6eTukRmUWtR79FTWTKKLiX9rBz-0I060LP360QA=w2400

Wastegate is binnen gekomen. Ik heb hierbij gekozen voor de 44mm klep van GFB. Dit zou qua maat perfect moeten zijn voor mijn huidige turbo en de geplande upgrade. Vooral de prijs kwaliteit verhouding vind ik van GFB erg netjes.
https://lh3.googleusercontent.com/Wsc8FylEQ5au409N7tlAGQ60E8IAtjq8eZuwVUXZQp7AZHbtE7sTPyjRR2_wATJ8vtrCF18YVbtIxRXhKgM_W12ZEb_qODXeC4mk1wfaNemnfZ-hSOY3SmuYUmGZpD_YkeAmuECuIA=w2400

Hier heb ik de wastegate gemonteerd. Uiteraard had deze ook een ‘show’ plekje bovenop kunnen krijgen, maar op deze plek had ik een zee van ruimte en dit maakt de routing richting downpipe ook veel simpeler. Daarnaast probeer ik zoveel mogelijk zo laag mogelijk te monteren (de turbo niet maar dat had andere redenen) en alle beetjes helpen.
https://lh3.googleusercontent.com/gj3bkteBG51jDyCM-1-C7Mye-eEM6dJca_RfgBlFr0mon8FMZ6SHpD52zq8A1efi0lXtBg4ETuntSPVzVPWEcQ1ERwu2IC9grhw3jbwc2hzPGeLi8hi-Gq12lX8WjNvZbCgnyl7-Jg=w2400


Het subframe is helemaal klaar op de steun naar de bak toe na. Ik krijg deze week nog wat baksteunen binnen en dan pak ik degene die het best uitkomt. Voor nu lijkt dit een nieuwe Polo GTI baksteun te worden daar ik die kan inkorten (is van staal). De TT ‘dogbone’ is te lang (mocht iemand interesse hebben ;) komt met poly insert).
https://lh3.googleusercontent.com/6-W6yrk-qinkvc6Vr0kdZFK3XJtmoEQPUbF29YI6G6u-UoajrmL9hdsSvAzvHkfbr7RFcXFcGxPmsGhoZbSQvtJKmk7Qni45PPeEtAma2Rh59MtFJ8DsVmlvjB6UTsLumXyIDB4xPQ=w2400


Ik heb de koelslang aansluitingen op de kop vervangen door AN aansluitingen. Zo kan ik de leidingen naar de kachel en turbo netjes uit staalomvlochten teflon slang maken.
https://lh3.googleusercontent.com/omV4HdZDhq8GjGg6gJ2ljXPhokGbzetPN4lCGMHr0YrZ1M8t-ll_DgOQjWckY6btsDtCpnb0GaH2agmvigvzw3qhxQyEOK6WNXqxX1UhLVFkF2OQMdRuc79jQWHpF8PiYSBYLsXsjw=w2400

Extremy
16-09-2019, 13:12
Deze week heb ik eindelijk de laatste steun, van het subframe naar de transmissie, kunnen maken. Eerst wilde ik een steun zonder rubbers gebruiken (twee heim-joints) maar uiteindelijk toch ervoor gekozen om een steun met demping te nemen. Omdat de plaats beperkt is, moest ik iets samenstellen en uiteindelijk is het een golf en polo steun combinatie geworden. In de toekomst zal ik er een chique aluminium versie (met PU rubbers) van maken.

Verder laat ik de plaatjes even het woord doen
https://lh3.googleusercontent.com/y7wQqvhdCpZX9r6NZspwMUJE00BP2ZVd-LKJGedsn6tRRYfcNFajE87WOcBmjEVLnqhpgylOXf3p0qzKeGRf-m-hGjdTnNQPbTzltR3TRBHALv0cEaV4fov780-syH_R_b0XcH2oOQ=w2400

https://lh3.googleusercontent.com/d3V2iEksl8jNCG8d6YE4dPmGe6fj32mWZIucFUFNmPH6W1H2qRjMWCxPmRDzkG0NRVzxg-Xg4yG7xvit_BGqJ4ASIGUZLnzP77fjjA6JCqJnxiV55GcxgmHr0pYA5Y4835bcYuTBUQ=w2400

https://lh3.googleusercontent.com/lnCQsTOi-hXMC3e4gsNXeG3-qYa3ScsD0CaD78wLgm4yvUT_JaAyJe9Hi6a0tTrUERVo3jhm2r4kHfquYZKNWVIe9lmFKBXVuCTtqBxBeBLaCIA0p6b5BP-cxyjPiTReHAJCkC6bxA=w2400

https://lh3.googleusercontent.com/tqDdVMLOqvUsWBaJzZ5NLu8YG6LLYq9koTcKy7-U0KBISaSZyj32ZUWFVCT2tNIOeDPWLTMGENOTgtpYXL7tx6-5ZDYh2eHE0mOw3FtimE8q-PIgBdnEeQWR0NKBhHT3tX1U7AJiCg=w2400

https://lh3.googleusercontent.com/RvVBVPFuYIpuZVYKxfHL_Fp0ylU--pRP18N2PRsU78JH1rB84bDZa2r4D-GgQdgWwWx4jCrV4jPfUB-ktUa47pun_ZhVa9rkJ92Unnvt2NNlzTM_2XXS_uNPZsmdtYMY06TlbAgzIg=w2400

https://lh3.googleusercontent.com/opvcVCGnkf-9DW9KuhzY3MY4vUqHZyR-8uviQVHsQbWRsRmn4FDdAPrYBVM8Kq5pHaWnWfDp3pVg-slbGuog1bVNMnu4OYvNkIubQ-BqT72PrpxW2cn1-eXfodgqGCKyCecpm6M1hg=w2400

En hier dan eindelijk het blok op alle drie de eigen steunen
https://lh3.googleusercontent.com/-8bzDOXkAY0DR5FNPBgjmCa5soY-OtWZYQHz_kwOzPKMcOr7TtCxRjI4E9DpBSqXSywEmM0kzDzCWl4m0MAGG9HJReGrGXxl77IiNPoaOAcfw6h-YpnLP4qOGRTrncOBTcbu2PwUHA=w2400

Rallyegolf20vt
17-09-2019, 04:27
Erg netjes geworden! :thumbup:

Johan1982MK1
17-09-2019, 08:58
netjes!

Extremy
17-09-2019, 09:21
Thanks mannen!!

knarfmk1
17-09-2019, 10:51
Supermooi werk weer!

LRR
17-09-2019, 11:00
Vakwerk hoor !!

vdWal.
20-09-2019, 13:44
Netjes man! ziet er goed uit allemaal :thumbup:

gijs474
23-09-2019, 12:59
Geweldige werken! "Even" een compleet eigen subframe maken. Petje af.

Mooie foto's ook trouwens. :thumbup:

Extremy
23-09-2019, 19:06
Geweldige werken! "Even" een compleet eigen subframe maken. Petje af.

Mooie foto's ook trouwens. :thumbup:
Thanks man!! Ik doe altijd m'n best om het er een beetje leuk op te krijgen, fijn dat dat wordt gewaardeerd ;)

Extremy
03-01-2020, 13:15
Zo, de eerste paar pagina`s zijn photobucket vrij. Nog maar een stuk of 10 te gaan :shake:

Voorproefje van waar ik momenteel druk mee bezig ben:

https://lh3.googleusercontent.com/85qBodk9mGc2Cd9T5NZCltNVuyfCrWWoQ8GzSXK7ik7_bXOQtzivQU_k5oY0231yx8U5aqrAFzfpUGlRq3uDyHsFYVc7C6I6j9FtgL6_T4m09wZREXbqgP5ZRHGOjoHs4uPKtobVUA=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/jNokxa5ZyzDcA3GN0dglrCRxQxuTeM-of_2ovhcE_oLFcXc___atLjkglME49iwxcPoQRGshboHPPq6I_LqWVUxpfQ4MX2QWSUTsRRTeYQnanpSIe8DxjK-r8i0SL0A382htGLiY4w=w1920-h1080

RobertVoorst
03-01-2020, 13:51
Da's een gaaf vooruitzicht voor die achterbrug! Evenals de rest van dit project, echt hulde!

Ga je alle zijdelingse kracht opvangen met die twee buizen voor de draagarmen? Of komt er nog een link bij naar het chassis?

Extremy
03-01-2020, 14:12
Da's een gaaf vooruitzicht voor die achterbrug! Evenals de rest van dit project, echt hulde!

Ga je alle zijdelingse kracht opvangen met die twee buizen voor de draagarmen? Of komt er nog een link bij naar het chassis?

Ik ga achter dezelfde fuseestukken gebruiken als voor. Waar je normaal de stuurstang bevestigt, komt nu een verstelbare spoorstang. Deze zijn te zien op onderstaand ontwerp.
Het idee hiervoor heb ik geleend van R5 rally wagens. Deze rijden achter allemaal met een soort gelijk ontwerp, alleen gemaakt van unobtanium.
Mocht het niet naar mijn zin zijn, dan kan ik het altijd weer veranderen (zal waarschijnlijk nog wel eens gaan gebeuren hahaha)

https://lh3.googleusercontent.com/eGsqz91GqE7_dTtROjgQNrN1eJq-hbJa4fBVSB_tbYSf-GC-Ba6UqvL-ESrZlqx42DoeyLHTrSlNnwXBSq3Y1OcsYn2tCz6226uW-NuVNxmFHlMdHa55BYHPCQ86Dvykd1Ph6Bmk8A=w1920-h1080

RobertVoorst
03-01-2020, 14:45
Ik ga achter dezelfde fuseestukken gebruiken als voor. Waar je normaal de stuurstang bevestigt, komt nu een verstelbare spoorstang. Deze zijn te zien op onderstaand ontwerp.
Het idee hiervoor heb ik geleend van R5 rally wagens. Deze rijden achter allemaal met een soort gelijk ontwerp, alleen gemaakt van unobtanium.
Mocht het niet naar mijn zin zijn, dan kan ik het altijd weer veranderen (zal waarschijnlijk nog wel eens gaan gebeuren hahaha)

https://lh3.googleusercontent.com/eGsqz91GqE7_dTtROjgQNrN1eJq-hbJa4fBVSB_tbYSf-GC-Ba6UqvL-ESrZlqx42DoeyLHTrSlNnwXBSq3Y1OcsYn2tCz6226uW-NuVNxmFHlMdHa55BYHPCQ86Dvykd1Ph6Bmk8A=w1920-h1080


Precies zo ja! In feite een multilink ophanging maar nét even anders.

Ga je hiervoor ook naar een vaste veerpoot in het fusee? Zo ja kom je dan niet in de knoop met 'bump-steer' op de achteras?

Extremy
03-01-2020, 14:58
Precies zo ja! In feite een multilink ophanging maar nét even anders.

Ga je hiervoor ook naar een vaste veerpoot in het fusee? Zo ja kom je dan niet in de knoop met 'bump-steer' op de achteras?

Achter komen dezelfde macpherson fuseestukken als voor. Deze hebben inderdaad de veerpoot vast in het fusee.
Omdat alles echter vanuit niets wordt opgebouwd, ben ik bijna volledig flexibel met wat ik waar monteer. Ik heb er dan ook vertrouwen in dat ik bumpsteer tot een minimum kan beperken.
Volledige multilink is natuurlijk mooier, maar hier heb je door de chassisbalken bijna geen ruimte voor.

RobertVoorst
03-01-2020, 15:22
Achter komen dezelfde macpherson fuseestukken als voor. Deze hebben inderdaad de veerpoot vast in het fusee.
Omdat alles echter vanuit niets wordt opgebouwd, ben ik bijna volledig flexibel met wat ik waar monteer. Ik heb er dan ook vertrouwen in dat ik bumpsteer tot een minimum kan beperken.
Volledige multilink is natuurlijk mooier, maar hier heb je door de chassisbalken bijna geen ruimte voor.


Klinkt goed! ben benieuwd, veel succes ermee! :thumbup:

Extremy
03-01-2020, 16:30
Klinkt goed! ben benieuwd, veel succes ermee! :thumbup:

Thanks, ik heb het nodig hahaha!

Mocht je het trouwens nog niet kennen, hierbij een handig tooltje om bumpsteer te berekenen en simuleren. https://www.racingaspirations.com/apps/macpherson-geometry-calculator/

RobertVoorst
03-01-2020, 16:46
Thanks, ik heb het nodig hahaha!

Mocht je het trouwens nog niet kennen, hierbij een handig tooltje om bumpsteer te berekenen en simuleren. https://www.racingaspirations.com/apps/macpherson-geometry-calculator/

Da's een handig ding! Altijd op de ouderwetse manier met uittekenen gedaan :screwy:

Heb eventueel ook nog wel een boek van Reimpell over de Automotive Suspension waar echt alles in staat met betrekking tot ophangingen en vrijheidsgraden. Weet niet waar je ergens uit de buurt komt, anders mag je die wel lenen mocht je willen. Leuk leesmateriaal!

Extremy
05-01-2020, 13:38
Da's een handig ding! Altijd op de ouderwetse manier met uittekenen gedaan :screwy:

Heb eventueel ook nog wel een boek van Reimpell over de Automotive Suspension waar echt alles in staat met betrekking tot ophangingen en vrijheidsgraden. Weet niet waar je ergens uit de buurt komt, anders mag je die wel lenen mocht je willen. Leuk leesmateriaal!

Thanks super tot van je! Mocht ik ergens niet uitkomen, dan laat ik het weten. Eerdaags valt bij mij het boek advanced race car chassis technology door de bus, ben erg benieuwd!

Extremy
13-01-2020, 13:59
Eindelijk weer eens tijd gehad om lekker te knutselen. Gisteren heel de dag bezig geweest om de dwarsbalk voor het achterste subframe netjes in de chassisbalken te integreren.
Aan de linkerkant was dit zo gebeurd, rechts heeft een Corrado echter een hoop verstevigingen in de chassisbalk zitten.

Volgende stap is alles helemaal schoon maken en de balk op zijn plaats vast tacken. Daarna de gaten doorboren in de carrosserie, waarbij de reeds geboorde gaten fungeren als mal.
Door deze gaten komt straks de 40mm rolkooi buis met daaraan aan de onderzijde de bevestigingspunten voor het subframe (laatste foto).
Als het goed is wordt dit met de volgende update allemaal duidelijk ;)

https://lh3.googleusercontent.com/-B1L2T84tKzSFhkZjPpS6q_5nqcr3rUwtFpK8jII86jgt89dUiOm_9GBmtRWekMQgIZGrENCRkBzRfrF0iTgHwe8MUFIgKvOQoVyJAFOfb1xcE9JAcawsCBf53FamL40FSFNtkZ2IA=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/dPX9XbWbpxMm1s2hy0bZBmwl23pjSoCw6OF1Tb4J__DfLsCcQnqci3lJ26rypDOUAoEURIdtYR7VMeKTcjLhDAfxpOjpUyebIjVkQbdF3lK0H-1MqgM0SM4uhM6L79nFjDt7sYTbyQ=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/eldctebCDRCG_cNBJFrljbB-fNSBZkdb4otLxKrOcKyLpRxy3xG2aO0d_S9SZAOEEG2extOt73uzN5L1g_5YB-Veb4SxvQzWnznx0MY8V0Jx-C3LjeTYntgk4eq-TVYgouHFus5Tow=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/IzX9SVqg8JIg25p2vxGhNJXDxSl7O0VOjwajU05YUdxU5VhLcxMN9GVu7pBfrcajPgBNmvmVww6RXbhMaNV_j_GIqpq0suVU2wwpPhVAJc-swL1g-bXo62gLlo9C_EuBEIczy6MJuQ=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/gkG1qtz1stCmfDZZi3B7IM269scmf42moNAaCjm7YA2_S_TouEpY380FXRKtOsk8u5eMKd53uEGrIF7eTkUgtGKM_-mmJozHOxqP2uFCydv9OqeifnzQqzBN3q7mkvbDzv9oWKV2aA=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/wDyqIwzPTEtA7zOUwm6fvPqYvFSf-r6sg4CeeEnhlt07HWdby2Ridc1TsrpyX0g-X-9p0hhUSrGTshByWukEbVOaojnPup3XjlZ3I_9YEMFzYRn-RMP9CfK5NtldXm1KDWcounGVmQ=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/I8-CtaaDSGhhJbrjwcP-OM_MAda_Pn8D0i1LmDAuQmjq_gS9oZvBZIZYQkqXJ58chrZF99XEji-VtyuTQYkBuKjOEI22CYnAazwPmMwAgByAo1ssrhgmTydWSV6FBr8BBvcrWpd8eQ=w1920-h1080

Bluepower
13-01-2020, 15:27
Als je met de jouwe klaar bent, kom ik mijn Corrado brengen, mag je het daar nog een keer over doen :P

Lekker bezig hoor !!

Extremy
13-01-2020, 16:16
Hahaha daar hou ik je aan! Anders ga ik me toch maar vervelen 😉

Extremy
20-01-2020, 08:57
Zo de balk zit erin. Vandaag alleen even een nieuwe fles argon halen en alles netjes af lassen. Daarna direct door met het subframe, zin in!!

De buisjes steken overigens uit zodat ik hier makkelijk, vanaf een eventuele rolkooi (maak mezelf nog wijs dat ik hierover twijfel), supports naar kan aanbrengen.

https://lh3.googleusercontent.com/Xv71e5KWawSpUH97Wwww7ch8_YtNNNhAn1NziXbXLq-SKqC2jHCWVt-L1E1rRjA5yIz9wpr-40Q6N6AnQXPDnNP4hdZCUe7GCzkdc6KA0J1O6iHMEjsJUDKSzFPwwT5f-eybGLxHkA=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/Aqipd3TD2M3DKZp2ReZvXI4wIQtiGS2QtLCXOecjk2BoSpKkwrWTUHkfKr7N0rf8HSDypE2WVoEHlnqty5xir17rA6gzyi4iWvegQXaZdwU0GjjsYCmkT2gIHdf4ePvJfQYiEDq0NQ=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/Ra-qQEvSYKG0Pt7yXYj0NeZOZL2xPU0lS3uAxzr67KXN2c3QzjICbmWQRM_X8QJuAnHAP1FSP4JBIvzR49qLBj6yp6r9u_UmKkykN28-hlR9cjme2D_Os0znkQ6TgCgGml4_95swuw=w1920-h1080

Extremy
17-02-2020, 10:33
Dit weekend heb ik erg lange dagen gemaakt in het schuurtje. Komende week krijg ik een subframe binnen van een Duits raceteam waar ik een lichtere chromoly versie voor ze van ga maken.
Voor ik daar aan begin, wil ik mijn eigen subframe klaar hebben en ik ben nu gelukkig bijna zover.

De voorste montage punten incl. de verstevigingsplaatjes zitten er nu ook in.

https://lh3.googleusercontent.com/BKQWVNUWSQ9u-FF828mkBs77QnHqx4mu0-1ZxmojVT3l63k0ltesmVAB41yO0YaM6RYCeYj9D-D7xOEGNWDMaOO6pdhog3tPH3Ar9zoJfjJlhbBieWeRkICUEs1sCQbbO0ZCTIhzPg=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/9ADr5VrQgGVHaCeUPpe2GuWeI8V2i4iAZHQvtPh4aUVSqvZU2tJ-ccKiITuvbjxH3pSDNsupTPKQ514A7ZPun4ygutNecPwBzZSoojApFa2LrbxRBFdQIvxNG0d4SFdUZFuH4LK8ug=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/mH5K7BIF__j63HiFyynZosgH_hoAu3NJMAoxbVTqWnx5DvXs2QiNDBO5h7Ev5xzDsp694GeHOWoa09rmO0Rg_KJT3Ba3QAVceKDhbaLhBpQCadApD0MwsrPiW9uw9GBhrwUHbh4fow=w1920-h1080

Het subframe zelf is zo goed als klaar. Ik hoef alleen nog de montage punten voor de draagarmen en spoorstangen te maken.
Daarna de draagarmen en dan kan alles op de werkbank volledig worden gelast.

https://lh3.googleusercontent.com/C5I5XkwO5wEiPwBvKoTcDPZxb5RvcFeP24FHULS4QRlFBHJHeZIU7b6ncVuVJWlezP7uil7tXjUjShPytsDbxf_tLRVP-yqrwZBr6NztaIB269alXmHo0vMuLDqUN8qES35LjN6KLQ=w1920-h1080

Extremy
17-02-2020, 10:44
Mocht iemand trouwens de titel van het topic kunnen aanpassen, PG/ABA klopt inmiddels niet helemaal meer hahaha

sixpack
17-02-2020, 10:50
Mocht iemand trouwens de titel van het topic kunnen aanpassen, PG/ABA klopt inmiddels niet helemaal meer hahaha

Roep maar :)

Johan1982MK1
17-02-2020, 10:51
Knap werk! Het ziet er goed uit allemaal!

Extremy
17-02-2020, 11:01
Kan je er Trackday Corrado van maken? Verder maar geen details in de titel want die wisselen nog wel eens hahaha.

sixpack
17-02-2020, 11:25
Sure! :thumbup:

Extremy
17-02-2020, 11:55
Dat was snel, thanks!!

Scully
17-02-2020, 12:36
Wanneer gaan we deze op het circuit zien? ;) :thumbup:

Extremy
17-02-2020, 13:12
Wanneer gaan we deze op het circuit zien? ;) :thumbup:

Met alles wat er momenteel speelt, ben ik bang dat ik hier heel 2020 nog wel voor nodig heb :redface:

Scully
17-02-2020, 17:16
Met alles wat er momenteel speelt, ben ik bang dat ik hier heel 2020 nog wel voor nodig heb :redface:

Voor mij geen probleem, ik volg het hier met plezier. :thumbup:

Extremy
24-02-2020, 10:15
Het subframe op de werkbank gehad en alles helemaal rondom gelast. Toen alles eronder vandaan was gelijk even de tijd genomen om de Haldex even goed met de hogedrukspuit en wat ovenreiniger te ontdoen van al het vuil.

Komende weken eerst wat werk voor anderen en even lekker naar het buitenland. Daarna zal ik beginnen met de draagarmen (draagarm op de foto was een probeersel) de spoorstangen en het monteren van de Rallye tank.

https://lh3.googleusercontent.com/lqZ9HM5it4sURY3RTDlRHJU3EoilVpV3ZFQBuBRUpbgWMeHKXtNat-VfIKhv_YwDjkbyyUUE4PvWtrffrqfF3Si3xKbzSGA-zuQBEkRLl9nnStbeYyswATEMHz2Vt91zgBrrkdhScw=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/PYVkqOS65DvCzyZu-r7d74udpFspHWXc_meTQhLfFbWU4g_IU7UD0Kjn6FmQXADzMBa2rUKR6Zh55nTNAzUlMrR6vPqIhQL5ASWbPwiT4RJ5KcFOqQgtq9_2MQ44NVHHotg_-_tIKQ=w1920-h1080

RobertVoorst
24-02-2020, 11:01
Prachtwerk. :eek:

René
24-02-2020, 11:19
Lekker bezig!!

sixpack
24-02-2020, 12:30
Mooi hoor!

LRR
25-02-2020, 14:10
Knap stukje werk !!

levis
25-02-2020, 14:25
Nice! knap hoor om zoiets te maken!

Extremy
25-02-2020, 15:34
Thanks allemaal, kan niet wachten om weer verder te gaan!!

Extremy
18-03-2020, 09:59
Ik ben begonnen met het maken van de mal voor iemand anders subframe. In tegenstelling tot mijn eigen subframe zal deze ook motorsteunen krijgen (mijn blok hangt aan het chassis). De mal is inmiddels klaar en de eerste delen van het subframe zijn gelast.
Nu even wachten op de nieuwe lading chromoly om dit zo snel mogelijk af te kunnen maken en weer verder te gaan met de Corrado.

https://lh3.googleusercontent.com/sX6EI06LiseN26NNLuM8YwS-uZ4gPU1F7UA13RaNWKKJD4ZvwkkMqwnl9SoocbhSPDdQFxJ2eC_s_S75BCNk1Mj3G8qOhYnSoyn0OgfgJfbC536BuptRGHTtOIFHSZVCr7HaB6zu9Q=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/TZdgMqifoipP8HsvdgKqNwkS5wBBYv-FFW1mHGFvoFDCaF9Ivlj4-KZ-pN8Fj5BuuWriEG1iumWhQvLRsbFVMCShZVRHe6eJhPJnFf3joFGr15uDiWnzyvXg84MwgvWem-jJnYT1aQ=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/ahxe272X8bekqUkpkR6oW455r3rV2ihda6B4qsLWcvEEkNapf__5oHHAu1K3AcwedGiXdx4ivMIcAwDa1sLZAac1ztwqTib5UtS_UE3MOVaCgb_ZbrsBfOWBv2A-z5UuM2l2heFa2g=w1920-h1080

Extremy
01-04-2020, 08:36
Deze week het subframe voor mijn Duitse vrienden af kunnen maken. Vanavond de draagarmen en dan kan alles met de postbode mee.

https://lh3.googleusercontent.com/nxRvtHwBwVKxgImwEj_UXCC6Lvwj7rmZS9k_OO9zwrxH3_ivPqFT_1Bet6mmiHsbqWpVjeSUCcVsXKbJ6ZFa4hxA_o-Yix4ZA73jAHG7TPUhtqJyE-dDe0jFSxilngIwN2ajFcDAVQ=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/KtrozHIBIpBwfHecbhbh9MLt-I0bEwfSe3EAz4x-UZOKGjcD5O7_huMsIKNJbASHarUVzVmFW4908lpDpXDXfB1Ce5xMdDM1hkFX_JMEwweKQAYr-nxWuNtwpATimbpCyxsrDZwt6Q=w1920-h1080

Ondertussen zijn er ook weer wat nieuwe onderdelen voor de Corrado onderweg (onder andere verstelbare top mounts voor de achterzijde) zodat ik volgende week weer lekker verder kan klussen aan mijn eigen auto.

Bluepower
01-04-2020, 09:39
Weer mooi dit!
Heb je al eens het verschil gewogen tussen de OEM subframe, en eentje van jou?

Extremy
01-04-2020, 12:08
Weer mooi dit!
Heb je al eens het verschil gewogen tussen de OEM subframe, en eentje van jou?

Thanks! Net even gewogen met een simpele personenweegschaal, dus heel nauwkeurig is het niet.
OEM woog rond de 11kg, mijn subframe kwam op 5,5kg. Dit was voor alleen de subframes, geen draagarmen (zijn nog niet klaar).

sixpack
01-04-2020, 16:52
Echt gaaf! :cool:

Extremy
07-04-2020, 09:52
Bijna klaar, alleen de bevestigingen van de stabilisatorstang nog en dat valt eerlijk gezegd vies tegen :mad:

https://lh3.googleusercontent.com/ZQV8nFecP6TVCP_7FaxKklLgHNOB8dWIS6P5QbzIrtEEdl-OJBMqDZXp2vz2D1XSMXc0S10ORez-VQTbvFhHk5PlMDTxDKP1Vgq1DByf34cMPQMyLgqW9vgOJUExzTLvLAq6T1y3qA=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/lokDD9rStedKSaWZLNumTtQEIuZFXcRwFbMAbrbF9XCbsC6d6176Jr1ssX0vBWxqB1Vw3MJ9-siMfRCXvRn8jiEjaUx6d5z85WAh-WUZPhPnBjcplgRLzpOTCt2nmhCBdbT_KvZpoQ=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/YidX7E6lBNgnMCS1lNsFq5XavDG7jngBCgdXM-PfgMyLvqAZdPOQIDS-xXe-o2-y8OxkQR-jCrMzHrQ8qJHMJWsehOVt8lbZspCxphggsui3aV4M377xEyZcIl8g2zqAQhpZxKaEHg=w1920-h1080

sixpack
07-04-2020, 10:46
Nais ! :cool: :cool: :cool:

Extremy
14-04-2020, 09:08
Gisteren lekker aan de knutsel geweest en de topmount platen voor achter gemaakt uit chromoly plaat.
Het binnendeel van de originele bevestiging kon ik verwijderen door de puntlassen uit te boren. Vervolgens zijn deze platen er bovenop gelast.

De golf 5 55mm veerpoten die ik achter wilde gebruiken blijken alleen wel te lang. Mocht iemand een ander model weten dat kortere 55mm veerpoten gebruikt dan hoor ik het graag ;-)

https://lh3.googleusercontent.com/T76oLP26XvljswHp3Zku86votAFV5l2I5Jv5FpR1vf8cNetJzc47UK04EbsqF3Wfx0U9FEeD5Ag5Ruwep_Et7nL-2ltpaDKgHYX28OKhuQpP4R6aRDtAX9VBEuOI6Yhakb5mM1V9MA=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/qA-KUfQCEcmQHdecrjZ9aBPZWiOphGlPWXjYrtYLebURSNDS_EmCa2Qv2gTYTSxLSuYU9n3JLMMklW8F2MJbXU1VK-wLiGdkxeC-RN2uXDdkRCxNbe2PBGyCYYeemVGpBJrENjDwdw=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/m3LHsZ-jwUOWw_2Q6z5t4-vlf1S_o1cjzSD9JMCgkj9wiCkHUKwB1GC6yHP6wQP_XrwOzESHiiIyg731NiqmIpOVGjTwRl5zDXT1MyHe5_ISBmmRKVpaUlZTa0JXGm5WayDxm99E4Q=w1920-h1080

Bluepower
14-04-2020, 09:26
50mm veerpoten zoeken en van die opvulbussen die bij veel sets wordt geleverd gebruiken?

Extremy
14-04-2020, 19:15
Ik heb even in mijn stapel geneusd. Het ziet er naar uit dat het mk2/3 voorpoten worden. Deze zijn een stuk korter en wanneer ik alle beugels eraf slijp hou ik nette 50mm poten over 😉

Extremy
08-05-2020, 13:14
Afgelopen week heb ik de Rallye tank onder de auto gehangen.

https://lh3.googleusercontent.com/QZUifJkfLF5OI2w7I8LYOFQeXLms3xM_4qIfteYo02GuZMgeQVXH4r-iqe3W2Wy6WiljNaXJqgaitAsMmszq3Lxxi4TBcFupC9TXSI5D6jYhm1RRyHBL7iNZE5n939bfeoHHFXuwqg=w1920-h1080

Allereerst een support in de achterzijde gelast en een beugel aan de midden support gelast.

https://lh3.googleusercontent.com/n7USB8WivUT1ZzZFqYAeTwk5IuA6NTQFfGNbUR_slgI2jQsU1YHgUUxBIO2ztZnTDXft-gvm50Bze4f4QodT7CiGZVfscZMDinFF-c1SHo_jN0NfWWG3yem1cNemo1YD14RzL38VTw=w1920-h1080

Daarna de bestaande tank straps ingekort door de verstevigingsplaatjes eraf te boren.

https://lh3.googleusercontent.com/B8eaKSjBRS6b2H7KZJAnuaQmKQ7KXIcHerBDUc1oNLwVhhpkTvawV-6Illl-KGgcH4bzssC1wWPgiJvCWVPjJxbHCZnTCbiQqOpgVYpwq03bhQ8d1hiN5KINNKFNfnl1fi_JKFaLFA=w1920-h1080

Vastgelast op de juiste lengte
https://lh3.googleusercontent.com/c2la6Y6YKzOVjDQTM_5bsOTtUrqNMQkHgTLd9wbf-cq-n095-IWQfgZIN1NNGbNdMazIKBvjNzBpQpguZiSMGg5geDEFH3RUislF2Qy4fjjsCgOiOeoaCi8ivV8f8sTpZXCfPxQ2sA=w1920-h1080

De straps netjes in vorm gebogen.
https://lh3.googleusercontent.com/MF46fp9m8irlgt-97Jngoy8rDiyBgO-PZbuwMdoOerPl6g-zlLfQ4C-evHsov3Dj-PuiLjki6daPllY-8SYhJBSxSdV7HYiBRgCcildIYMdrzCSp4rqV_FXtemK2zqeuwsrZoh8Wvw=w1920-h1080

Vers in de zink gespoten.
https://lh3.googleusercontent.com/kcjqmUSqXvGKzDeMHtjCFCCI8oWgCYTBvwGbglTujAAOUS2Zwltnq01oLCjWjKhcOCmDAWg-7meByuskLv7caaQkH_Vab4FPKV_BtOeaskDfpPXVaVq-dSmA2wYBbpwfGYXDldvBDw=w1920-h1080

Hier zit de tank voor het eerst netjes en stevig op zijn plaats.
https://lh3.googleusercontent.com/Y3YkTUXjcnCnhgBRjMlTQeKZUCUCMDqbkFgP0ul6YPWapyWZaw-DPabn0-Hy7se61ZfL6y--PpaF3EZvpPv7W79DyhyM4HGAs3hwRz9sL4xSGpSWXLZmumdoMmu7dJ3BOuGLQ94tmA=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/8z-Gl5EhmFDN_vyRzKfPTjQq_Tm4qWSs7wd5SwPTuj47Unl2g7hBlIl3yvLrim0PwAVnlIB4-9SF8K1bEqruQceWdqF02QQ0Ik1gl7oce1-wxA4q7lVMJXc_5LqEkHZ7iSgLpuhL1A=w1920-h1080

Nu de tank op zijn plaats zit en ik daardoor weet welke ruime ik beschikbaar heb, kan ik nu beginnen met de spoorstangen van de achterophanging.

Zoals jullie kunnen zien is er wel een widebody setje nodig, daar ook maar iets op verzinnen :rolleyes:

Scully
08-05-2020, 13:34
Mooi gedaan. Mooi project ook zo. :thumbup:

RobertVoorst
08-05-2020, 15:16
Da's toch wel een bruut aanzicht zo van achter pfoe :eek:

skywalker38
09-05-2020, 17:12
Wat ik mij afvraag,komt hij niet erg hoog op zijn poten te staan?
De band raakt nu al de bovenzijde van je scherm aan,en als je nog veel lager wilt lijkt het mij dat je draagarm die aan het subframe is bevestigd akelig dichtbij de grond komt,heb je uberhaupt je vloer verhoogd zodat het geheel omhoog komt?
Ik kan het mis hebben dat het op de foto een vertekenend beeld geeft

Extremy
09-05-2020, 19:25
Ik snap helemaal wat je bedoelt maar het komt goed (hoop ik hahaha). Ik heb het differentieel zo hoog geplaatst als dat de cardanas in de tunnel toeliet. Nog hoger en dan zou ik ook de tunnel moeten ophogen. De onderkant van het subframe loopt bijna gelijk met bodem van de wagen.

Dit is overigens de rijhoogte waarop ik wil gaan rijden. Voor de ombouw stond ie iets hoger op zijn poten en dat stond ook niet verkeerd vond ik zelf.
De draagarmen zitten nu tijdelijk gemonteerd, alleen even om te kijken hoe het uit zou komen. De bevestigingen ga ik veranderen zodat de draagarm op deze rijhoogte vlak komt te liggen. De wielkasten zullen dan ook een stuk breder moeten.

skywalker38
09-05-2020, 22:41
Wellicht een bergcup kit van een golf 2 aanpassenen gelijk de voorzijde verbreden

vdWal.
10-05-2020, 09:09
lekker bezig hoor! serieus machien aan het worden!

Bluepower
10-05-2020, 21:06
Dik weer hoor!!

ik zou de wielkassen uitslijpen en flares monteren

Ruud 16V-G60
11-05-2020, 04:56
Ik heb even in mijn stapel geneusd. Het ziet er naar uit dat het mk2/3 voorpoten worden. Deze zijn een stuk korter en wanneer ik alle beugels eraf slijp hou ik nette 50mm poten over 😉


houdt er wel rekening mee dat het onderste gedeelte van een schokdemper soms dikwandiger is dan de rest er boven.
wij krijgen ze vaak voor revisie en zijn ze net boven het fusee keknikt

Extremy
11-05-2020, 19:53
Thanks voor de tip! Ik heb al buis binnen om ze naar 55mm te brengen. Binnenkant nog niet opgemeten maar ik zal de stukken wat langer houden dan puur het deel dat in het fusee is opgesloten. Op dit moment is de hele garage leeg ivm een nieuwe werkbank, dus een volgende update laat nog even op zich wachten 😉

Jeff4motion
26-08-2020, 11:54
Super mooi project

rondekker1983
03-01-2022, 20:50
Hoe gaat het met dit project?

Extremy
04-01-2022, 09:49
2020 ben ik voornamelijk bezig geweest met bouwen van een freetech50 racer, daarop ook wat werk voor andere aangenomen. 2021 begon met een bezoek aan de kvk, daarop een ander huis met grotere werkplaats gekocht, dit vervolgens helemaal opgeknapt. Nu het huis klaar is, ben ik inmiddels begonnen met de werkplaats.
Ik lig al weer regelmatig wakker, uit te denken hoe ik sommige dingen van de Corrado wil aanpakken, dus het kan niet lang meer duren voor deze weer aan de beurt is ;)

Plannen voor de garage:
https://lh3.googleusercontent.com/0E8H48oeoofzVBSAYy4qYL2oIDmwSo-fitE8jtfmaDTrPZutQiwEhuCSxfnPdyZ6_pCZsGsy1l5Vfp9MmKSneEXrZPpm2HFxKBOIl5ceDoNkcgNIPjLl3sjHL7avrctUXY8lDHgbPw=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/3hsD69ffB4XJxeBkB5pBicT955kqDXATmtZorp8jrCdbGFKepvFy6icqQRIcxzs2YmM0DTi60pq-JbFtFVNYcjg646PC1cfZ3QFWPK3JzaVngRErINhlu1luEMET3v-T6RELfxd2dA=w1920-h1080

https://lh3.googleusercontent.com/Nqy-aH5LfRkEsVqfOXPEDZkGbpNptYMU3Ag0jtQqR0xxKFDeZib5sqaUATcqI57y_Rkz9zX-dfosUQ9eIjbemDXZq1syhnmjy1Kdfe7y5gkzDUddsCimKwUN4t3f-rq7b6XHsiJk5w=w1920-h1080

Het eerste deel van de werkplaats is nu klaar.
Zoals het was:
https://lh3.googleusercontent.com/BDYPZpEJkTSjmT_v6odVnawLvrYjRWrQE2uCdsXkTlx17NDhXzDtPyP7Bgr8-dqkrx7E88qeBLY0mzQhKDlDVVr19sWM6N4Hnw-C0IlJrzNARXijcHXNA7zx-c1yR0LwWXr71Sxxuw=w1920-h1080

Zoals het nu is:
https://lh3.googleusercontent.com/qdLMp8Px7V9_zYyhDPYo49F3eG2icKhKGqjtXQlyqo-yYEYmCy7PD1CuRHdVM5Xxa9mle8UxlviCLvfNn12OaMwQPuG4y896kRq-BXQoWPeKwdMy6cBUEZYOn2Ycq8166MWtOnjjjw=w1920-h1080

yuli
04-01-2022, 12:09
Mooie shop en plannen. Succes met de verbouwing!

vdWal.
04-01-2022, 19:42
Wat een dijk van een ruimte zo! Erg gaaf
Benieuwd naar de vorderingen van zowel mancave, Als auto

rondekker1983
04-01-2022, 20:45
Ziet er gaaf uit. Wat voor bedrijf ben je gestart als ik vragen mag😬

Scully
04-01-2022, 21:15
Geweldig. Waarvoor zijn al die kleinere ruimtes? En heb je die Polini Zip SP ook daadwerkelijk? :)

Extremy
05-01-2022, 12:32
Ziet er gaaf uit. Wat voor bedrijf ben je gestart als ik vragen mag😬

Thanks!!

Ik kreeg o.a. via insta wat vragen van mensen of ik onderdelen voor ze kon lassen, ontwerpen, laten frezen, kabelbomen kon maken en veel meer. Toen kwamen er ook vragen van mensen met gestrande projecten (motoren) en of ik die kon afbouwen.
Dit vind ik zo leuk om te doen, dat ik heb besloten om dit officieel te maken. Ook uit een soort van push naar mijzelf toe om er echt voor te gaan.
Ik doe dit nu nog wel naast mijn fulltime kantoorbaan, maar mijn streven is om dit op een gegeven moment parttime kantoorbaan/ parttime motoren te maken.
Fulltime motoren lijkt me helaas financieel niet haalbaar in NL, maar wie weet wat de toekomst brengt.

Extremy
05-01-2022, 12:37
Geweldig. Waarvoor zijn al die kleinere ruimtes? En heb je die Polini Zip SP ook daadwerkelijk? :)

Ik denk dat dit het duidelijkst is hahaha:
https://lh3.googleusercontent.com/cZNiBnEeVcapbuwX7FOb5CFpCGy4ajyBUVH2N-uQ6FpXkzX5-l3SfDcsrd3Hnx6N8lZsbmimgANsAcQ8IcfVrr4zVTFctI9AqE8A5bIcGmEi8H6mdVEK3aNbxmk2ToKDen-cwGUx9A=w1920-h1080

Vooral metaalwerk en montage gescheiden is erg fijn vanwege het vuil. Daarnaast is de plek om onderdelen tijdelijk netjes en stofvrij weg te kunnen leggen echt een uitkomst. In mijn oude schuur was ik altijd uren bezig met achteraf schoonmaken. Slijpstof etc. gaat echt overal inzitten.
Die zip heb ik niet, wel heb ik een NRG in polini kleuren (alles, old school, MHR). Daar is alles ooit mee begonnen, die krijgt dan ook een mooi plekje ;)

Scully
05-01-2022, 13:20
Polini kleuren met MHR spul. Is dat niet een beetje als een VW met een Opel logo? :D Maar mooi, bij mij is het ook begonnen met een Gilera Runner met Polini Evo er onder, toen een G40, en ruim 20 jaar later zijn we nog altijd aan het prutsen. :thumbup:

Matheo
05-01-2022, 13:26
Wauw! Mooie werkplaats! Ben benieuwd naar de vorderingen als de Corrado weer opgepakt gaat worden.

Extremy
05-01-2022, 13:55
Polini kleuren met MHR spul. Is dat niet een beetje als een VW met een Opel logo? :D Maar mooi, bij mij is het ook begonnen met een Gilera Runner met Polini Evo er onder, toen een G40, en ruim 20 jaar later zijn we nog altijd aan het prutsen. :thumbup:

Dat was de grap, daarnaast weet ik uit eerste hand dat bijv. de creco polini zips ook niet met alleen maar polini spul rondreden in het sobw. Daar ging gewoon, ongeacht het merk, het spul op waarmee ze konden winnen.
Ik vind de kleurstelling alleen zo vet :D