Log in

View Full Version : De blauwe oer-GTI


paulvanbrummel
11-08-2017, 12:33
Ik ben al een aantal jaren actief op dit forum, maar heb eigenlijk nooit de moeite genomen mezelf fatsoenlijk voor te stellen. Komt ie: mijn naam is Paul, 38 jaar, en al sinds jaar en dag gek van Volkswagen. Dit begon al toen ik met mijn vader meereed in zijn Golf 1 GLD Turbo Diesel (JG-67-LL). Helaas geen foto's van bewaard gebleven en voor zover ik weet helaas niet meer onder ons. Ik kan me nog herinneren dat we op een zondagochtend op een vrijwel lege snelweg reden en de snelheidsmeter 180km/h aangaf :) Ongekend hard natuurlijk, vooral als klein jochie.

Op mijn 24e mijn eerste auto gekocht, van mijn zelf gespaarde studiefinanciering. Uiteraard een VW: een Golf 2 GTI 16v Wolfsburg Edition.
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/5.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/10.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/7.jpg

Na een paar maanden wilde ik al weer wat anders en dat moest en zou een Golf 1 GTI worden. Het werd een marsrode Rabbit 1.8 GTI.
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/3.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/2.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/1.jpg
Hier baal ik nog wel eens van dat ik deze auto heb verkocht. Maar ja, ik wilde al snel weer wat anders. Na er een paar maanden in gereden te hebben, was de aardigheid eraf en ging ik zoek naar wat anders.

Deze keer werd het een Golf 1 Cabrio met 1.8 DX motor. Als hij reed was het erg leuk, maar helaas stond hij vaker stil dan dat er mee te rijden viel. En aangezien ik zelf zeer weinig technische vaardigheden, kennis, ruimte, gereedschap en geld had, ging deze auto ook al snel weer in de verkoop. Hieronder nog een paar plaatjes:
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/golfcabrio003.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/golfcabrio002.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/golfcabrio001.jpg

Ik besloot dat ik toch wel erg graag weer een dichte GTI wilde en kwam uiteindelijk bij deze terecht, een Golf 1 GTI 1.6. Helaas had ik de auto niet bij daglicht bekeken, had ik dat maar wel gedaan, hij was namelijk zo rot en krokant als een zakje paprika chips. Naast de pedalen, in de hoek bij de deur zat zelfs een gat in de bodem. Verder zat er een Halfords-zonnedakje in wat ook nog eens lekte. De kenners kunnen op de foto's wel zien dat er nog wel meer ontbrak.
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/SV400164.JPG
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/SV400166.JPG
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/SV400170.JPG

Dus die golf moest ook weer snel het veld ruimen. Na twee miskopen besloot ik dat het tijd werd om verstandig te worden (gelukkig bleef ik niet lang in die fase hangen, maar dat lees je verderop) en werd het een Golf 2 1.8 automaat met 90 pk, een vierdeurs, een echte Madison, met trekhaak.
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/BILD0713.JPG
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/BILD0724.JPG
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/BILD0715.JPG
Degelijker kan haast niet en om mijn imago weer wat op te poetsen werd de volgende auto een Golf 3 VR6 uit 1992. Een vierdeurs met airco. Helaas heb ik hier geen foto's meer van. Wat echter nog veel erger was: bij de eerste apk-keuring werd hij afgekeurd met een enorme waslijst aan gebreken. Ik geloof dat het me wel € 4000,- zou kosten om alle gebreken te herstellen. Dat gingen we uiteraard niet doen, dus de Golf kreeg een enkeltje kerkhof.

Door mijn vaste garagehouder/monteur Herman Vendelo van HW-VW Service werd ik vervolgens geattendeerd op een zwarte Corrado VR6 uit 1992, met origineel Nederlands kenteken.
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG_0672.JPG
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG_0674.JPG
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG_0679.JPG
Dit was echt een geweldige auto om in te rijden, diegenen die er in rijden of hebben gereden zullen dit herkennen. Na een jaar of 4 heb ik de Corrado i.v.m. gezinsplanning met pijn in mijn hart moeten verkopen.

Vervolgens op zoek gegaan naar een wat luxere en grotere auto, uiteraard wel een Volkswagen. Het werd deze Passat Variant 1.9 TDI 96kw Highline, met stoelverwarming voor èn achter (zie je niet vaak), airco, cruisecontrol enz. Hier rijden we inmiddels al zo'n 6 jaar met veel genoegen in.
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/20170811_131926.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/20170811_132013.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/20170811_1320311.jpg

Vorig jaar december zijn we verhuisd en had ik opeens de beschikking over een eigen garage. Stiekem wilde ik al jaren een Golf 1 GTI met kleine achterlichten, tittentacho, 4-versnellingsbak en Schotse ruitjesbekleding. Maar omdat (hopelijk) niemand zo'n auto buiten laat staan, was dat zonder garage geen optie. Eind maart zijn mijn vrouw en ik gaan kijken bij een GTI in België. De auto was in de periode 2002 tot en met 2005 volledig uit elkaar geweest en voorzien van een nieuw kleurtje, RS2 blauw. Er zaten dikke bumpers op zonder binnenbalk, de brandstoftank was niet aangesloten, er zat geen accu in, extraluchtschuif zat er niet op en zo kan ik nog wel een poosje doorgaan. Er mankeerde best wel een hoop aan. Maar de Golf had nergens roest omdat hij na de restauratie alleen maar in een droge kelder had gestaan. Dus toch maar besloten een bod te doen en op 1 april (geen grap) heb ik de Golf opgehaald. Hier staat hij op de kar:
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/Screenshot_2017-08-11-14-23-04.png

En inmiddels weer thuis uit België.
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/20170401_150949.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/Screenshot_2017-08-11-14-23-23.png

Wordt vervolgd...

gti-er
11-08-2017, 14:16
Welkom hier.. en nog veel werk aan de blauwe om hem van de jaren 90 te ontdoen! :D

Theowob
11-08-2017, 14:29
Welkom op het forum. Leuke topic om door te lezen en wat een leuke Vw's heb je gehad. Vooral de Wolfsburg Edition. :thumbup:

paulvanbrummel
16-08-2017, 17:07
Bedankt mannen! Inmiddels zijn we al weer viereneenhalve maand verder en in die tijd is er een hoop gebeurd. Toen ik de Golf ophaalde in België, vertelde de verkoper me dat de auto in het verleden helemaal is gerestaureerd en dat hij er na de restauratie zelf een paar jaar mee had gereden. Van de restauratie heb ik alle foto's gekregen. De Golf is helemaal uit elkaar geweest, is gezandstraald, alle rotte en roestige plekken zijn verwijderd, er is nieuw plaatwerk ingelast en daarna heeft de auto een nieuw kleurtje gekregen. Jammer dat er toen niet voor gekozen is om de originele kleur te behouden. Ik ben er nog niet achter wat de originele kleur was. Op de conformiteitsverklaring staat wel een laknummer: Z4Z4EY. Pluspunt is dat de Golf al die tijd in een droge ruimte heeft gestaan, er is dan ook nergens roest te bekennen. Ook de motor is helemaal gedemonteerd en opnieuw opgebouwd, daarbij is ook een gloednieuw injectiesysteem gemonteerd.

Enfin, er moest een hoop gebeuren om de Golf weer te laten rijden en om hem te ontdoen van de jaren '90 look. Uiteraard is als eerste dat paneel tussen de achterlichten verwijderd en de kentekenplaathouder aan de achterkant, echt geen gezicht. Het mistachterlicht is er inmiddels ook af, evenals de houten pookknop en aluminium deurpinnetjes. Ook twee nieuwe hoedenplankrubbers gemonteerd, een zonneklep aan de rechterkant en een handremkapje. Nieuwe accu erin gezet, brandstoftank doorgespoeld tot er geen rotzooi meer uit kwam, nieuwe brandstofleidingen gemonteerd en alle vloeistoffen vervangen, nieuwe waterbak en kachelbladvanger en vervolgens met de Golf, op eigen kracht, naar de RDW keuring gereden. Binnen 20 minuten was de Golf goedgekeurd, even afrekenen en ik kon weer naar huis. Helaas ging onderweg het schakelmechanisme kapot waardoor ik de pook de hele tijd moest vasthouden. Anders zou de pook wel eens op het asfalt kunnen donderen. Een paar dagen later ontving ik het kentekenbewijs en direct nieuwe platen laten maken. Helaas is het volgens de huidige regelgeving niet mogelijk een oldtimerkenteken te krijgen voor een auto met eerste toelating na 31 december 1977. Het werd dus een nieuw kenteken. Als je erin rijdt heb je daar natuurlijk geen last van, maar ik had toch liever een oud kenteken gekregen.

Een paar dagen later de auto naar de garage gebracht voor de apk keuring plus nog een heleboel andere zaken. Allerlei elektronische storingen moesten worden opgelost, tittentacho snelheidsmeter was kapot, er zat een deuk in het linkervoorscherm, gelukkig had ik bij de koop een ongebruikt OEM scherm gekregen, dus die heb ik laten spuiten. Verder was de bodem bekleed met hoedenplankstof (wie doet er nou zoiets!), dus een nieuw tapijt erin en een nieuwe mattenset. De tupperware bumpers eraf en vervangen door mooie gebruikte bumpers, geen imitatiespul, maar origineel VW. Stickers aan de zijkanten, chromen sierlijsten vervangen door zwarte, dorpellijsten geplaatst, ruitewisser achter in de juiste stand gezet, GTI onderlip geplaatst, rode lijst in de grill, verstralers verwijderd, nieuwe OEM sleutel, aluminium tankdop vervangen, interieurlampje geplaatst, tankhalssticker, nieuwe zwarte knipperlichten, nieuwe pedaalrubbers, nieuwe roosters onder de grill, schakelmechanisme gereviseerd, VDO-meters aangesloten en natuurlijk de APK. Een hele waslijst dus. En we zijn nog niet klaar! Zal zo nog wat foto's plaatsen.

paulvanbrummel
16-08-2017, 19:27
Geen kachelbladvanger, geen waterbak en geen extra-luchtschuif!
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170406-WA0000_962308.jpg

Bumpers eraf, sierlijsten eraf
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170522-WA0000.jpg

Elektronische storingen oplossen en tittentacho eruit
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170522-WA0001.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170608-WA0000.jpg

Linkervoorscherm eraf
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170522-WA0002.jpg

Grill en verstralers verwijderd
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170522-WA0003.jpg

Nieuw tapijt monteren
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170527-WA0006.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170527-WA0007.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170527-WA0008.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170530-WA0000.jpg

Nieuwe grill, roosters en rode sierlijsten
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170530-WA0001.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170530-WA0002.jpg

Nieuwe stickers en spatbordranden
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170530-WA0003.jpg

Zwarte sierlijsten erop
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170530-WA0004.jpg

Voorscherm terug van de spuiter en GTI onderlip monteren
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170530-WA0005.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170530-WA0007.jpg

Nieuwe voorbumper en knipperlichten
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170530-WA0006.jpg

GTI-logo en kentekenplaat gemonteerd
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170531-WA0000.jpg

Dorpellijsten erop
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170531-WA0001.jpg

Nieuwe achterbumper
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170531-WA0002.jpg

Custom made RVS motorkapstang
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/IMG-20170616-WA0000.jpg

paulvanbrummel
16-08-2017, 19:32
De Golf staat er nu zo bij
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/20170628_122558.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/20170628_122612.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/20170811_1321271.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/20170811_1321391.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/20170811_1324291.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/2/6/2/2/1/20170811_1322171.jpg

Volgende keer meer over de vervolgplannen!

knarfmk1
17-08-2017, 09:08
Wow die ziet er echt een heel stuk beter uit!
Goed bezig!

gti-er
17-08-2017, 09:39
Zo dan... dat schiet lekker op!
Gaat echt serieus de goede kant op. :thumbup:

Ironvw
17-08-2017, 11:25
Hij is er flink van opgeknapt
Je kunt voorlopig weer mooi rondtoeren in de zomer :thumbup:

paulvanbrummel
17-08-2017, 13:02
Thnx! Het gaat inderdaad de goede kant op. Plannen voor de komende maanden/jaren zijn nog het uitduiken van de achterklep. Er zit een klein deukje in. Daarna de zwarte stickers erop. Het schuifdakje werkt momenteel niet, dat moet dus nog gemaakt worden. De einddemper wil ik graag vervangen voor een subtieler exemplaar. De velgen wil ik vervangen voor 15 inch velgen, waarschijnlijk BBS. Misschien nog een stukje verlagen. Stoelen en achterbank laten bekleden met de Schotse ruitjesbekleding. Radio inbouwen, heb inmiddels een oude Blaupunkt Ludwigshafen liggen. Tittentacho met snelheidsmeter tot 220 km/h inbouwen, ook die ligt klaar. Handgreeplussen bevestigen, liggen ook klaar. Nieuwe kofferbakmat, die zoek ik nog. En ooit, wellicht de Golf overspuiten in de originele kleur.

Wat wel echt binnenkort moet gebeuren, is het bevestigen van de extra-luchtschuif. Doordat die nu ontbreekt, loopt de motor bij koude start rond de 500 toeren. Eenmaal op bedrijfstemperatuur is het geen probleem meer. Daarnaast loopt de motor sowieso nog niet lekker. Bij gasgeven, met name vol gas, maar ook regelmatig bij constante snelheid zonder extra gas te geven, begint de auto te stotteren, te smoren, te hikken. Weet niet precies wat de juiste benaming is en ook (nog) niet wat de oorzaak is, maar waarschijnlijk begrijpen de meesten wel wat ik bedoel. Ook ruik ik zo nu en dan een sterke benzinegeur, alsof er een hoop onverbrande benzine uit de uitlaat komt. Dat is waarschijnlijk niet echt zo, maar het ruikt wel zo. Het is echt irritant want je kunt niet lekker doortrekken in de toeren. Ik vraag me af of de oorzaak kan liggen in het feit dat de extra-luchtschuif ontbreekt, of dat het echt ergens anders aan moet liggen. Suggesties en tips zijn welkom!

Ironvw
17-08-2017, 14:48
Je hebt dus nog genoeg te doen

Ik weet toevallig dat ze bij werk34.de nog kofferbak matten verkopen misschien dat je daar eens kunt kijken

paulvanbrummel
17-08-2017, 15:08
Je hebt dus nog genoeg te doen

Ik weet toevallig dat ze bij werk34.de nog kofferbak matten verkopen misschien dat je daar eens kunt kijken

Nog meer dan genoeg. Bedankt voor je tip!

GolfMania
09-09-2017, 21:55
Dit zijn altijd leuke topics. Veel foto's en genoeg tekst. Je hebt al veel werk verzet. Ben benieuwd naar het vervolg :)

The Skinnmeister
12-09-2017, 13:21
Ziet er mooi uit, de verbeteringen doen m goed!!

volkswein-rider
14-09-2017, 20:00
Leuke topic en een leuke GTI.

Succes met de verdere opbouw!

Hight
15-09-2017, 18:25
goed bezig!

Der Typ Siebzehn
16-09-2017, 10:16
Normaal gesproken zou ik het mooier vinden als een auto ook nog in de originele kleur is, maar ik vindt hem helemaal zo gek nog niet in dat blauw.

Shon
16-09-2017, 19:59
Mooie aanwinst. Hopelijk blijft deze wat langer en heb je er meer succes mee als sommige voorgangers. mooi werk.

paulvanbrummel
16-09-2017, 22:23
Bedankt voor de complimenten! De problemen met het stotteren zijn opgelost. Bleek dat er een 12volts bobine was gemonteerd door de vorige eigenaar, vervangen door een 9volts exemplaar, daarmee is het probleem opgelost. Ook meteen de bougies en bougiekabels vervangen en de extraluchtschuif gemonteerd. Rijdt echt een stuk beter, ook de koudestart is enorm verbeterd. Ook de handgreeplussen bevestigd en een oldtimer radio geïnstalleerd. Brandstofmeter vervangen omdat de oude het niet deed. Daarnaast de 180km/h snelheidsmeter vervangen voor een tweedehands 220km/h. Helaas maakt deze snelheidsmeter een ontzettend irritant zoemend geluid. Heeft iemand een idee wat de oorzaak kan zijn?

NielsDub
18-09-2017, 10:55
Normaal gesproken zou ik het mooier vinden als een auto ook nog in de originele kleur is, maar ik vindt hem helemaal zo gek nog niet in dat blauw.

+1 :thumbup:

paulvanbrummel
12-10-2017, 11:52
Een kleine update: heb een goede tweedehands kofferbakmat gevonden, deze moet even goed worden schoongemaakt. Ook heb ik een complete gordelset voor achterin weten te vinden, twee afdekplaatjes voor de linker- en rechterzijde van de kofferbak, een afdekplaat voor de binnenzijde van de achterklep en twee zwarte hoofdsteunen (het oude type). Ook heb ik een certificaat ontvangen van Stiftung Automuseum Volkswagen. Hierop is te lezen dat de originele kleur zilverdiamant metallic was. Daarnaast staat er op het certificaat dat de originele motor nog steeds in de golf zit! Verder is het probleem met de zoemende snelheidsmeter verholpen. Helaas doet zich nu wel een ander probleem voor. De snelheidsmeter wijst standaard 20-30 km/h teveel aan. (als ik 50 rij geeft ie 70 aan, en als ik 120 rij geeft ie 150 aan). Heeft iemand een idee hoe dit kan worden opgelost?

golffan
12-10-2017, 12:23
Volgens mij ligt dat aan je snelheidsskabel of hoe die ook mag noemen. Je hebt hier verschillen in met name de kleur van het plastic tandwieltje welke in je versnellingsbak gaat. Ieder kleur heeft een ander aantal tanden. Hoe dit precies zit of welke je nodig hebt weet ik wel niet. Ik heb een 1.8 dus denk niet dat ik dezelfde heb.

paulvanbrummel
13-10-2017, 14:34
Volgens mij ligt dat aan je snelheidsskabel of hoe die ook mag noemen. Je hebt hier verschillen in met name de kleur van het plastic tandwieltje welke in je versnellingsbak gaat. Ieder kleur heeft een ander aantal tanden. Hoe dit precies zit of welke je nodig hebt weet ik wel niet. Ik heb een 1.8 dus denk niet dat ik dezelfde heb.
Bedankt voor de tip! Iemand anders die hier nog meer over kan vertellen?

yal
13-10-2017, 15:56
Bedankt voor de tip! Iemand anders die hier nog meer over kan vertellen?

Mijn teller week ook af als een malle , wel van mijn mk2.
Toen heb ik de teller uit elkaar gehaald en de naald los gehaald en deze verder terug op het asje gezet.

Teller wijkt nagenoeg niet meer af vergeleken met de GPS snelheid.

paulvanbrummel
16-10-2017, 12:08
Mijn teller week ook af als een malle , wel van mijn mk2.
Toen heb ik de teller uit elkaar gehaald en de naald los gehaald en deze verder terug op het asje gezet.

Teller wijkt nagenoeg niet meer af vergeleken met de GPS snelheid.

Bij stilstand staat de teller bij 20km/h. Heb je de naald daarvoor gezet?

swinz
16-10-2017, 12:23
golf1onderdelen.com heeft overigens ook nieuwe (nagemaakte) kofferbak matten te koop! (mocht je dit ook echt nieuw willen hebben)

mitchies
16-10-2017, 14:06
Ik heb het tellerprobleem ooit opgelost in mijn T3 (waar porsche 924 tellers nu in zitten) door het glas van de teller los te maken, de teller weer in te bouwen en te gaan rijden met het naaldje los. Toen op de GPS 80km/h gaan rijden en het naaldje er weer opprikken. Nu staat hij behoorlijk goed moet ik zeggen, bijna spot on op alle snelheden.

Groeten Michiel

paulvanbrummel
16-10-2017, 14:21
Hiervoor had ik een snelheidsmeter tot 180km/h, daar had ik het probleem niet. Pas sinds de teller 220km/h is ingebouwd, doet het probleem zich voor. Wordt het probleem dan veroorzaakt door de snelheidskabel of door de snelheidsmeter?

paulvanbrummel
16-10-2017, 14:22
golf1onderdelen.com heeft overigens ook nieuwe (nagemaakte) kofferbak matten te koop! (mocht je dit ook echt nieuw willen hebben) Thnx, ik had het gezien, maar ik heb inmiddels een originele, tweedehands exemplaar gevonden.

paulvanbrummel
14-11-2017, 13:15
Even een wat minder vrolijk bericht: door omstandigheden moet ik helaas overwegen de golf te verkopen, als ie tenminste genoeg oplevert. Eigenlijk is dit dus een interessepeiling. Bij interesse, stuur me even een PB.

The Skinnmeister
15-11-2017, 19:23
Oei, dat is minder. Goed overwegen dan..... :(

paulvanbrummel
01-12-2017, 16:17
Heb een behoorlijk aantal reacties gehad, waarvoor dank. Intussen heb ik helaas een nieuw probleem met de golf. Met koude motor rijdt ie uitstekend, maar hoe warmer de motor wordt, hoe meer hij begint te stotteren en te hikken. Hij wil dan ook nog maar heel moeilijk in toerental stijgen. Het probleem doet zich alleen voor bij vollast. Bij stilstand stijgt ie gemakkelijk in toeren.
Nu weet ik dat er een hoop mogelijke oorzaken kunnen zijn. Daarom hoop ik dat iemand dit probleem herkent omdat ie hetzelfde heeft meegemaakt, erover gelezen heeft of gehoord en zijn verhaal wil delen.

heinz74
01-12-2017, 20:30
hij verzuipt...

paulvanbrummel
01-12-2017, 23:23
hij verzuipt... Enig idee hoe dat komt?

paulvanbrummel
07-12-2017, 14:06
Niemand die dit probleem herkent?

heinz74
08-12-2017, 22:38
warmdraairegelaar...of iemand heeft ooit liggen rommelen aan de mengverdeler..
hij pist z'n bougies wss zeiknat..
kan meerdere oorzaken hebben..

Ottie1976
23-01-2018, 13:56
Jammer dat je hem wegdoet. Ik zie in deze foto's volgens mij dat ie bij HW VW service is geweest. Herken de monteur...Goede club. Daar is die van mij ook geweest. Succes met verkoop

paulvanbrummel
23-01-2018, 21:39
Jammer dat je hem wegdoet. Ik zie in deze foto's volgens mij dat ie bij HW VW service is geweest. Herken de monteur...Goede club. Daar is die van mij ook geweest. Succes met verkoop
Dankje. Het is jammer, maar niets aan te doen. Hij is inderdaad bij HW VW Service geweest, kom er al jaren. Heb jouw cabrio daar ook wel eens gezien, mooie wagen!