View Full Version : Diesel tuning vraagje
Mister Cool
16-12-2006, 19:13
Hallo luitjes!
Zoals jullie dus wel hebben kunnen lezen, heb ik een golf 2, 5 deurs diesel. Het is de zogenaamde milieudiesel, de 60 pk variant... In begin was ik wel tevreden, maar je voelt 't wel aankomen, hij is inderdaad wat traag... Kan mee met het huidige verkeer, maar ook echt niet meer. Eigenlijk zou ik wel iets meer prestaties willen in deze auto, dus er zou eigenlijk meer vermogen uit het motortje gehaald moeten worden. Nou moet dit niet ten koste gaan van zijn betrouwbaarheid en levensduur eigenlijk, en het hoeft ook geen race auto te worden, maar een beetje vlotter... Ik heb gehoord dat er hier ergens meer mensen zitten met zo'n opgefokte 60 pk diesel. En heb ook gehoord dat een topsnelheid van rond de 175 er zeker in moet zitten. Niet dat ik dat ga rijden, maar toch dat ik iets meer over heb...
Mijn vraag is dus, wie heeft er meer zo'n ding, wat heeft diegene er aan gedaan, en wat zijn ongeveer de specificatie's na de aanpassingen? Hoe betrouwbaar is het, en wat doet het met je verbruik... Wat zijn ongeveer de kosten voor bepaalde aanpassingen...
Je mag natuurlijk ook antwoorden als je niet zo'n ding hebt :D
Rookstop indraaien, dan verrijk je het mengel. Als je voor de auto staat, dan zit ie aan de rechterzijkant van de pomp. Vaak zit er nog een soort zegelring omheen, die moet je er ff af meppen, en vervolgens schroef stukje indraaien.. LET OP !! Niet meteen te ver, kan op hol slaan (been there done that :) ) Je moet namelijk even je stationair schroef terug draaien. Maar dat wijst zich vanzelf.
Je kunt ook in de diesel pomp nog wat aanpassen maar dan moet je even zoeken naar topic van Stijn, die heeft dat een keer uitgelegd.
Sta je echt van te kijken hoe rap ie dan wordt, kun je ineens met spinnende wielen weg rijden :)
Mister Cool
16-12-2006, 19:26
En daar heeft de motor verder niks onder te lijden?? 't is wel lekker el cheapo natuurlijk :rolleyes: Bedankt voor het idee iig!
Meer mogelijkheden?? Via turbo's intercoolers en dat soort dingen...
dat zou misschien ook nog iets zijn voor mijn golf trage diesel
sikke aant
16-12-2006, 20:09
je kunt ook je turbo druk op schroeven, zit nu ongeveer op 0.3 0.4 als het goed is en die kan wel naar de 0.8 :thumbup: , dit is ook heel makelijk te doen, er sit een potje onder de turbo waar een klein inbusje in zit, deze moet je een stukje in draaien (ik zou wel eerst een turbodruk meter gaan plaatsen).
nienkebug, hier van het forum heeft de pomp iets opgeschroeft en turbo druk naar 0,8bar gebracht en rijd nog steeds 1:19 ongeveer en hij rijd nu echt lekker vlot zo. Hij is een beetje sneller dan mijn orgineele 1.6TD
Intercooler is wel voor de erg gevorderden, er zit al heel wat meer in zonder IC. Zonder IC moet je nog zeker bij de 90pk kunnen komen.
Inderdaad de stop indraaien (die met het zegel en de contramoer) waar marco het over heeft. Dit doe je net zo ver totdat je het stationair toerental niet meer lager krijgt met het terugdraaien van de stationair stelbout.
Je boostpin verdraaien naar de meest extreme kant, of verwisselen voor een aggresievere.
Van het overdrukventiel in het inlaattraject de slang loshalen en afdoppen.
Het leidinkje van turbohuis naar wastegate-actuator onderbreken en afdoppen (wel erg cru, maar resultaat is 1,5+ bar). Beter is om een turbodruk regelsetje te scoren op ebay, maar kost €100.
Als je dan nog harder wilt (vooral voor het maximale toerental en de topsnelheid) moet je de 'governer modificatie' toepassen. De Bosch dieselpompen hebben namelijk een systeem wat bij oplopende toerentallen de brandstofvoorziening steeds verder dichtknijpt. Dit willen we dus niet :)
Info, uitleg en details over dit alles vind je op deze sites (echt doorlezen, veel waardevolle info!):
http://dodgeram.org/tech/dsl/more_power/Power_ve.htm (gaat over rookstop en boostpin)
http://www.vwdiesel.net/phpBB/viewtopic.php?t=700 (meer discussies en vergelijkingen van boostpins)
http://www.vwdiesel.net/phpBB/viewtopic.php?t=579 (gaat over 1.9TD, maar boostpin plus fueling adjustment verhaal is zonder meer van toepassing op 1.6TD)
http://www.vwdiesel.net/phpBB/viewtopic.php?t=157 (gaat over modificatie van de governer)
De kans ik trouwens groot dat jouw milieudiesel een geknepen pomp heeft. Of dit m nu slechts in de boostpin en afstelling zit, of ook in de afmeting van de plunjers, weet ik niet. Zou je moeten onderzoeken.
Ik heb in mn hoofd zitten dat een ecodiesel zoals de jouwe 8mm plunjers heeft en een 'echte' TD (zoals JR) 9mm.
er sit een potje onder de turbo waar een klein inbusje in zit, deze moet je een stukje in draaien (ik zou wel eerst een turbodruk meter gaan plaatsen).
Dit geldt alleen voor KKK turbos, Garretts zijn helaas niet zo makkelijk aanpasbaar (zie leiding onderbreking verhaal uit mijn post hierboven).
Mister Cool
16-12-2006, 20:29
Leesvoer voor de kerstvakantie dus, ik ben al niet erg technisch, dus ik zal me eerst goed moeten inlezen... Maar wat doen zulke aanpassingen met je motor qua levensduur/betrouwbaarheid? Is hij er een beetje voor gemaakt, kan hij er tegen, of is 't beter om er af te blijven als je geen problemen wilt :D
Mijn oude 1.6TD leeft nogsteeds, die ging op 1.8 bar, compleet gemaxte pomp, geen wastegate, geen overdrukventiel en 60mm uitlaat. Hij leeft nogsteeds! (wel op de 2e cyl kop).
Christiaan
16-12-2006, 20:54
Stijn, dit wil ik helemaal niet weten :D Straks krijg ik nog rare ideëen... :tongue:
jettaracing
16-12-2006, 21:05
Hey Stijn,Zeker veel waardevolle info ! :thumbup:
Kan ik me er nog eens over buigen in de wintermaandjes ,ik heb zelf namelijk een JR in de witte (met al veel van de nodige aanpassingen natuurlijk ;) )
en in de rode een eco diesel .
Ik kocht deze auto ,toen was de top zo'n 140 max ,en wilde de auto echt niet harder!
Maar na het opschroeven van de pomp (roetstop) en verwijderen van het roetfilter(katalysator) ,en de montage van een corrado g60 achterdemper ,en het verwijderen van de voordemper("vlamdover"),en de montage van een open luchtfilter draait de rode nu zo'n 185 ,en rijd ik kwa verbruik zo'n 1 op 19!
De witte is iets meer aangepast ,b.v de waste gate is buiten werking gezet,het overdrukventiel is buiten werking gezet (draai momenteel op zo'n 1,1 bar :rolleyes: ,en de toerenteller voorbij het rode :D ) de uitlaat is eigenlijk alleen nog maar een open pijp ,met alleen een achterdemper,er zit een (erg ) grote intercooler tussen,met zelf gefabriceerde metalen buizen .
De witte is wel veel sneller in het trekken dan de rode ,maar op top blijft ie steken op zo'n 180 km/h.
http://www.volksforum.com/albums/files/1/1/1/pics070.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/1/1/1/pics014.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/1/1/1/intercooler004.jpg
http://www.volksforum.com/albums/files/1/1/1/Whitejet006.jpg
In het geval van Mister Cool zou ik in ieder geval de pomp (roetstop) iets indraaien,een open luchtfilter zou ook iets helpen ,en misschien een andere achterdemper ,en zeker de kat(roetfilter) leeghalen of vervangen door een andere buis (niet vervangen door een voorpijp van een jr ,daar zit namelijk geen kat tussen ,maar daar is de ring van de downpijp 0,5 cm smaller)
Dit zijn dus ook de dingen die ik aan de motor van de rode heb gedaan ,en die heeft al zo'n 340.000 km op het klokje staan ,en daar komen wekelijks zo'n 500 bij :woowoo:
jettaracing
16-12-2006, 21:10
O ja ik krijg waarschijnlijk ook nog een 10 mm plunjer in de pomp van de jr (de witte),eens kijken of de top dan wat hoger wil.
Mister Cool
17-12-2006, 12:37
Dus een lege pijp ipv kat en een g60 einddemper... Die einddemper, zou ook wel gti o.i.d. kunnen zijn?
Veel goede info Stijn, maar de boostpin waar je het over hebt zit als het goed is niet op de Eco-TD (als je daarmee de laaddrukafhankelijke verrijker bedoelt, ofwel "paddestoel").
En voor het intercoolerverhaal: ik zou persoonlijk wel ervoor kiezen om meteen een intercooler te monteren; vergeet niet dat wanneer je dit nalaat en je wel de brandstoftoevoer en de turbodruk enorm opvoert de thermische belasting enorm toeneemt, met andere woorden: veel hogere temperaturen in je verbrandingsruimte. Dit kan je een turbo en kop kosten. Wanneer je een intercooler monteert wordt de samengeperste lucht weer gekoeld zodat ook de temperatuur in de verbrandingsruimte omlaag wordt gehaald.
Dus een lege pijp ipv kat en een g60 einddemper... Die einddemper, zou ook wel gti o.i.d. kunnen zijn?
Het belangrijkste is dat je een uitlaatsysteem hebt waarbij de turbo zo min mogelijk weerstand heeft. De turbo wordt aangedreven door de uitlaatgassen dus is het zaak dat het uitlaatsysteem de de turbo zo weinig mogelijk "knijpt" zodat deze al vroeg kan beginnen te spoelen. Dus een uitlaat met zo groot mogelijke diameter (begint al bij de downpipe) en zo weinig mogelijk "dichte" dempers. :)
sikke aant
17-12-2006, 18:35
Dit geldt alleen voor KKK turbos, Garretts zijn helaas niet zo makkelijk aanpasbaar (zie leiding onderbreking verhaal uit mijn post hierboven).
als het goed is is dit een KKK, maar als het een garrett is kun je er een bleedvalve tussen zetten, dezen kosten zo`n 30 euro, of je doet even een paar ringetjes tussen het veertje van de afblaasklep die op je inlaatspruitstuk zit.
maar als mister cool gewoon simpel en goedkoop sneller wil zou ik gewoon de turbodruk op 0.8 zetten, kat er tussen weg en pomp open en klaar, rijd echt al een heel stuk vlotter en dan kun je altijd nog verder gaan met dikkere uitlaten en intercoolers
Nienke Bug
17-12-2006, 21:23
He, ik heb dus ook zo'n eco in de golf . Ik heb dus de waste gate wat strakker afgesteld kat leeg gehaald, vanaf de kat naar de eind demper een rechte buis van rond 60mm, natuurlijk de roetstop wat rijker, een open luchtfilter. Rijd als een zonnetje ,1op 19 en heb er al 10 00 km mee gereden. de motor zelf staat al op 350 000 km, en hij doet het tot nu toe altijd.
Oja heb nu dus afgesteld op 0,8 bar turbodruk, maar maar heb ook al 1 bar gehad maar dan ging de blow of open haha :D
grt bonne
Mister Cool
17-12-2006, 22:30
Bedankt voor de reacties allemaal! Hier kan ik wat mee... Het zal allemaal wel even gaan duren voor 't zo ver komt hoor, maar ik ben me wat aan 't oriënteren wat ik nodig ben en wat 't gaat kosten... De kat leeg en dergelijke aanpassingen gaan natuurlijk op vrij korte termijn wel gebeuren, maar uitlaat en dergelijke dingen zullen wel even langer gaan duren...
Wat voor merk/type turbodruk meter is overigens het best om te gebruiken?? Zou liefst een verlichte meter hebben... En een toerenteller zit ook niet in mijn golf... Zou mfa plug and play zijn of kan ik dat beter zo laten, of een losse toerenteller... Hoewel ik dat ding overigens niet echt mis ofzo, maar voor het betere werk in de toekomst misschien wel goed...
jettaracing
17-12-2006, 22:47
toerentellerklok van een diesel kun je wel op de sloop vinden ,moet je alleen even kijken of je één met 2 of 1 stekker hebt .
Kan je zo overzetten ,alle draden lopen al in je kabelboom als het goed is!
Heb ik ook in de rode gezet toen (was ook origineel een cl...)
Je moet wel één van een diesel hebben ,van een benzine wil niet ,maar dat lijkt me wel duidelijk.(toerenteller van een diesel werkt via de w aansluiting op de dynamo,de benzine versies werken via de onsteking)
Mfa za niet werken op een diesel ,dan moet je wel erg veel extra aansluiten !
En voor de turbodruk meter ,ik heb een vdo ,met groene verlichting ,past mooi in de zelfde stijl als de originele tellerkokken.
Mister Cool
17-12-2006, 23:09
toerentellerklok van een diesel kun je wel op de sloop vinden ,moet je alleen even kijken of je één met 2 of 1 stekker hebt .
Kan je zo overzetten ,alle draden lopen al in je kabelboom als het goed is!
Heb ik ook in de rode gezet toen (was ook origineel een cl...)
Je moet wel één van een diesel hebben ,van een benzine wil niet ,maar dat lijkt me wel duidelijk.(toerenteller van een diesel werkt via de w aansluiting op de dynamo,de benzine versies werken via de onsteking)
Mfa za niet werken op een diesel ,dan moet je wel erg veel extra aansluiten !
En voor de turbodruk meter ,ik heb een vdo ,met groene verlichting ,past mooi in de zelfde stijl als de originele tellerkokken.
Oke, weet ik dat ook al vast... En zou er een manier zijn om de turbodrukmeter in het instrumentenpaneel te pielen :confused:
zeeeeer intressant topic :)
Ik wil je er wel even op wijzen dat de katalystor zwaar giftige metalen bevat en dat je dus minimaal een mondkapje moet dragen als je hem leeg mept! Tis echt vreselijk schadelijk.
Maar turbo drukmetertje inbouwen. Tis maar net hoe netjes je het wilt. Blindplaatje halen voor je radio-slot. Maak je daar een gat in en plaats je daar de meter. Moet je wel de radio ergens anders laten. Of je maakt het met een metalen beugeltje vast aan je din-slot/a-stijl/ventilatie rooster. Moeilijker bovenste 3 schakelaars verwijderen en dat netjes maken en metertje inbouwen.
jettaracing
18-12-2006, 06:31
Ik wil je er wel even op wijzen dat de katalystor zwaar giftige metalen bevat en dat je dus minimaal een mondkapje moet dragen als je hem leeg mept! Tis echt vreselijk schadelijk.
Maar turbo drukmetertje inbouwen. Tis maar net hoe netjes je het wilt. Blindplaatje halen voor je radio-slot. Maak je daar een gat in en plaats je daar de meter. Moet je wel de radio ergens anders laten. Of je maakt het met een metalen beugeltje vast aan je din-slot/a-stijl/ventilatie rooster. Moeilijker bovenste 3 schakelaars verwijderen en dat netjes maken en metertje inbouwen.
zoals dit ;)
http://www.volksforum.com/albums/files/1/1/1/pasen2006024.jpg
Mister Cool
18-12-2006, 23:26
Hoe heb je dat er zo strak ingekregen wytze :D
Ik heb hier eventueel nog een splintertjenieuwe turbodrukmeter liggen van VDO! Zou mijn eigen turbodiesel ook gaan tuinen maar ben van het idee afgestapt wegens de exorbitant hoge kilometerstand.
Jetta MaNiA
19-12-2006, 18:44
Hoe heb je dat er zo strak ingekregen wytze :D
Kniel voor de magier :D
:own:
Mister Cool
20-12-2006, 18:25
Ik zal er over nadenken arnaud! Weet ook nog niet helemaal wat ik wil eigenlijk, maar daarom wilde ik ook eerst informatie/advies inwinnen... De mijne heeft nog maar net 2 ton gedraaid, dus ach, kan wel :D . Maar de aanpassingen voor komend jaar zullen wel vrij minimaal blijven denk ik... :D
hoe kan je dan weten welke turbo je hebt
ik heb namelijk een jr blok met deze turbo
http://www.volksforum.com/albums/files/5/0/1/4/DSC01012.JPG
maar aan dat potje onderaan vind ik geen inbusje alleen 2 leidingen
kan iemand me helpen
Zo te zien een Garrett (T3).
Werkt dat roetstop indraaien ook op een gewone 1.6D?
ik heb dit weekend een turbodruk meter gemonteerd en die gaat nu tot 0.5 bar
ik veronderstel dat dit stukken hoger kan of liever moet.
[QUOTE=Stijn]...
Van het overdrukventiel in het inlaattraject de slang loshalen en afdoppen.
Het leidinkje van turbohuis naar wastegate-actuator onderbreken en afdoppen (wel erg cru, maar resultaat is 1,5+ bar). Beter is om een turbodruk regelsetje te scoren op ebay, maar kost €100.
...
(meer QUOTE]
welk is dan juist het overdrukventiel? het onderste potje of dat zwart potje met platte schroef
en welke is de wastegate-actuator
jettaracing
03-04-2007, 17:36
Dat zwarte potje is het overdrukventiel ,die kun je afdoppen.
Het onderste potje is je waste gate actuator (duur woord hoor ;) )
en daar kun je de aanvoerleiding van onderbreken ,en afdoppen of er een regelaar tussen zetten (ik heb er een luchtkraantje tussen ,dan kun je die open of dicht zetten )
Die van mij draait dan( in de veilige modus ),met de kraan open 0,5 bar ,en met de kraan dicht 1,1 bar .
Veel hoger durf ik niet te gaan ,maar je merkt wel dat de motor veel sneller trekt !
O ja ,dan is je turbodruk niet meer in te stellen natuurlijk ,die staat dan maximaal , die kun je dan nog afregelen door middel van meer of minder brandstof ,d.m.v de roetstop in of uit te draaien.(tenminste dat werkt bij die van mij :thumbup: )
Dat zwarte potje is het overdrukventiel ,die kun je afdoppen.
Het onderste potje is je waste gate actuator (duur woord hoor ;) )
en daar kun je de aanvoerleiding van onderbreken ,en afdoppen of er een regelaar tussen zetten (ik heb er een luchtkraantje tussen ,dan kun je die open of dicht zetten )
Die van mij draait dan( in de veilige modus ),met de kraan open 0,5 bar ,en met de kraan dicht 1,1 bar .
Veel hoger durf ik niet te gaan ,maar je merkt wel dat de motor veel sneller trekt !
O ja ,dan is je turbodruk niet meer in te stellen natuurlijk ,die staat dan maximaal , die kun je dan nog afregelen door middel van meer of minder brandstof ,d.m.v de roetstop in of uit te draaien.(tenminste dat werkt bij die van mij :thumbup: )
Ik zal dan eerst nog wat vragen afschieten voor ik hieraan begin
Hoe dop je dan je overdrukventiel af :confused: en waarom dien dan dat schroefje bovenaan het potje. Kan je dan gewoon het potje afhalen en er een plaatje opleggen?
Op je wastegate-actuator zitten 2 leidingen in een soort metaal. Welke hoor ik af te doppen?
waarschijnlijk kan ik nog een hoop vragen afvuren maar ik laat het nu hierbij. Ik heb om te beginnen mijn rookstop een halve slag ingedraaid (meer kan ik niet ) en mijn leegloop wat geminderd. LDA kegel 180° gedraaid dacht ik :D ik wist nietmeer hoe deze erinzat maar het resultaat was er wel.
dan nog een vraagje.
Bovenaan je LDA zit een torx met contramoer wat kan ik hiermee?
jettaracing
04-04-2007, 09:14
Je kan inderdaad gewoon je potje eraf halen en er een (metalen ) dop in plaatsen .
Je moet de leiding afdoppen die van je waste gate naar de drukzijde van je turbo gaat ,dus waar de turbodruk op staat .
die regelt namelijk je waste gate ,d.m.v je turbodruk.
Maar waarom wil je rookstop niet meer in (al is vaak een halve slag wel genoeg ) of zit je borging er nog op?
Teveel indraaien geeft vaak alleen maar onnodig veel rookontwikkeling ,je zult dan ook je turbodruk eerst moeten verhogen .
Voor de rest wacht ik even op de reactie's van de echte kenner's :hug:
@Stijn:
De kans ik trouwens groot dat jouw milieudiesel een geknepen pomp heeft. Of dit m nu slechts in de boostpin en afstelling zit, of ook in de afmeting van de plunjers, weet ik niet. Zou je moeten onderzoeken.
Ik heb in mn hoofd zitten dat een ecodiesel zoals de jouwe 8mm plunjers heeft en een 'echte' TD (zoals JR) 9mm.
Ik zie nu pas deze topic, maar standaard hebben de Eco's een 8mm plunjer
@FGizmoS:
Hoe dop je dan je overdrukventiel af en waarom dien dan dat schroefje bovenaan het potje. Kan je dan gewoon het potje afhalen en er een plaatje opleggen?
Het overdruk ventiel (BOV) gaat bij 0.8bar open. Je kan het schroefje indraaien, maar dan gaat hij niet veel later open. Je kan ook de hele BOV verwijderen er een dopje in monteren. (zoals jettaracing al schreef)
Bovenaan je LDA zit een torx met contramoer wat kan ik hiermee?
Die bepaalt hoever je LDA-pin ingedrukt wordt zonder boost. Eigenlijk het zelfde als de roetschroef aan de achterzijde van de pomp. Als hij begint te roeten (door het stellen van de roetschroef aan de achterzijde) draai ik de torx uit en kijk ik of hij minder gaat roken. Als hij dat doet dan stond de torx tever ingedraaid.
Onder je LDA zit een contramoer. Als je deze verder naar beneden draait (minder veer voorspanning) dan krijgt hij meer brandstof bij minder boost. Deze draai je naar beneden tot hij weer begint te roken.
Let wel bij al deze wijzigingen. Als je niet weet wat je doet of als je de EGT niet kunt meten pas dan op. Een niet goed afgestelde verhouding van brandstof/lucht zorgt voor een hoge EGT waarde en dat zorgt weer voor schade aan de motor/turbo
moet je dan dat buisje gewoon doorzagen en gelijk welk soort luchtkraantje er tussen steken?
da-bart praat over roeten is dit in stationairtoerental of als je gewoon eens gas geeft. bij deze word de achterkant van mijn golfje zwart en heb ik dus een redelijke zwarte rookpluim.
de borgin op de roetschroef zal ik er nog eens afmeppen om nog wat verder te draaien.
Ik zou een nieuwe leiding maken, de meeste koppelingen hebben er van te leiden als je er aan trekt of aan gaat buigen. Straks lekt hij en werkt de wastegate niet meer.
Bert is de naam... ;)
Roeten over het hele bereik. Zowel stationair als ook in toeren. Als hij roet dan is automatisch de EGT temperatuur ook te hoog. (meestal kan je hier vanuit gaan)
ik heb nu al overdrukventiel afgedopt maar nu zit ik nog met iets
op de wastegate zitten 2 metalen buisjes welk eentje moet er afgedopt worden?
het korte die in de inlaatzijde zit of de lange die boven de inlaatzijde passeert?
op de wastegate zitten 2 metalen buisjes welk eentje moet er afgedopt worden?
Niet afdoppen, maar een bleedvalve er tussen zetten. Dat is een soort restrictor die jouw leiding dicht knijpt.
Wat voor turbo heb je? Een Garrett of KKK? Die hebben namelijk 2 verschillende systemen.
de mijne is een garrett t3? dacht ik
het is allesinds een grote turbo en moet ie het dus hebben op hogere toeren
maar wat is dan juist een bleedvalve? hoe ziet dit eruit?
De Garrett T3 en de KKK K24 zijn even groot en door elkaar gebruikt op de 1600TD motoren. Inderdaad pas vanaf een 2700 toeren beginnen ze iets te doen. Daarom maken ze tegenwoordig ook ballbearing turbo's, zodat ze langer mee gaan en sneller opspoelen.
Naja groot, ze zijn groter dan de K14, T15, T2..... ;)
Ik zal vanavond even bij de turbo's kijken welke slang je moet hebben om een bleedvalve of reduceerventiel tussen te zetten.
Een bleedvalve is een soort kraantje waar je de hoeveelheid lucht die er door komt mee kunt instellen.
Dus als je de leiding knijp gaat pas later de wastegate open.
alvast bedankt op voorhand.
Dan wacht ik nog even op antwoord om eraan te beginnen.
groeten
FGizmoS
Ik heb gekeken, maar geen Garret meer liggen. Misschien iemand anders die een Garret los heeft liggen een foto kan maken?
(je moet in iedergeval de leiding hebben die naar het druk potje van de turbo gaat.)
dan is het de langste leiding die naar de bovenkant van de turbo gaat en met een rubber buisje van ongeveer 4 a 5 cm ertussen
Klinkt me bekend in de oren.
bedankt voor alle hulp.
Ik kan nu alvast gaan expirimenteren.
groet
vBulletin v3.0.12, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.