View Full Version : Bespreking Golf I JX-37-DH
Ik ben bij deze auto wezen kijken:
Marktplaats: Golf I JX-37-DH (http://auto.marktplaats.nl/volkswagen/113891567-volkswagen-golf-1-1-c-37kw-1983-met-89891-km.html?return=eJwtjFsOgjAQRfdCgn9SCxSwpDG4k4oEGvoKMwhq3Lut8efmnJs7Iznlb8VPLXDa1Dy5LW6DoZ0QPSdkdn6wmZHLjF5LiZBZTeSK7gjk4fQMmxwHS3rK6mxCoy9eVAc1ChoCRF4edh34DgJdWnQ0La46RHf%2BUR4rVkfEgC%2FlI%2B4B84qWrIz2DMZYxZo4M2HQ2dUMi%2BqD%2BvX%2F04GKR0n7%2BQJpdT3d#photo)
http://www.volksforum.com/albums/files/2/1/1/8/JX-37-DH.JPG
Wat dingen die me opgevallen zijn:
- Deukjes in de motorkap (is te zien op de foto)
- Een flinke vouw (20cm) in het bestuurdersportier, vlak achter het slot. De lak is hier verdwenen en lelijk bijgewerkt (met een beetje goede wil te zien op de tweede foto)
- Afwijkende sleutel van de kofferbak
- Bodem is hard, heb hem op de brug gezien. Alleen is het opkrikpunt linksvoor omgevouwen
- Velgen zijn pas bijgespoten
- Eigenaar laat je zelf zoeken naar onvolkomenheden.....
Doe er je voordeel mee!
Reden dat ik hem niet gekocht heb: die vouw in de deur en die motorkap. En ik kon er geen nut voor mezelf voor bedenken :redface:
- Eigenaar laat je zelf zoeken naar onvolkomenheden.....
wat verwacht je dan, een compleet taxatie/verkooprapport met een lintje erom?
Ik zie een goedkoop hard golfje 1 met schade aan afschoefbare delen, en dan plaats je zo'n negatief verhaal... :(
steven16v
08-09-2007, 11:42
En ik kon er geen nut voor mezelf voor bedenken
Dus je gaat kijken, maar je weet van te voren al dat je hem niet koopt. Lekker irritant voor de verkoper die er de tijd voor neemt om een geintereseerde koper te laten komen.
Leuk kenteken.
Mijn eerste golf1 11 jaar geleden was JX-34-DH
Was een 1500LX omgebouwd naar Turbo diesel en rdw gekeurd.
wat verwacht je dan, een compleet taxatie/verkooprapport met een lintje erom?
Ik zie een goedkoop hard golfje 1 met schade aan afschoefbare delen, en dan plaats je zo'n negatief verhaal... :(
Ik doe dus NIET negatief. Ik constateer feiten die niet uit de advertentie naar voren komen. Zodat mijn mede forummers er hun voordeel mee kunnen doen.
Voor mij (en voor anderen?) zegt het wel degelijk iets als een verkoper niets negatiefs over een auto te vertellen weet tot je het zelf constateert.
Dus je gaat kijken, maar je weet van te voren al dat je hem niet koopt. Lekker irritant voor de verkoper die er de tijd voor neemt om een geintereseerde koper te laten komen.
Ik had hem wel degelijk gekocht als die deuken er niet ingezeten hadden. Ook ik ga geen honderd kilometer rijden voor een auto waarvan ik van te voren al weet dat ik hem niet ga kopen.
zo komt het wel over, omdat jebijna alleen maar negatieve punten opsomt.
Een ander zou er misschien heel anders tegenaan kijken, en op deze manier geef je de verkoper daar geen kans toe. Niet netjes IMNO.
Ik hecht r geen geen waarde aan als een verkoper mij niets aan zwakke punten verteld. Als je zelf geen kennis hebt, neem je (een) kennis mee die het wel voor je kan beoordelen. Op de verkoper kan je toch niet afgaan!
kan ze wel minder voorstellen ....zaterdag werk en je hebt een leuke auto
even langs de uit deuker en je hebt een hart golf 1tje ....
wat wil een liefhebber nog meer .
evilnyntje
08-09-2007, 12:12
Ook de koper heeft de plicht de aan te schaffen waar te inspecteren en is dus weldegelijk zelf verantwoordelijk. We moeten dit soort dingen ook on verband zien. Ook in vraag en aanbod trouwens, de een vind iets veel, de ander niet etc etc. Daarom altijd ZELF gaan kijken, dan heb je voor jezelf het meest objectief mogelijke beeld.
zo komt het wel over, omdat jebijna alleen maar negatieve punten opsomt.
Een ander zou er misschien heel anders tegenaan kijken, en op deze manier geef je de verkoper daar geen kans toe. Niet netjes IMNO.
Ik hecht r geen geen waarde aan als een verkoper mij niets aan zwakke punten verteld. Als je zelf geen kennis hebt, neem je (een) kennis mee die het wel voor je kan beoordelen. Op de verkoper kan je toch niet afgaan!
Natuurlijk kan je niet afgaan op de verkoper. Maar het zegt wel iets over de mens, en dus is het nuttige informatie.
Is het niet netjes om te zeggen dat er een deuk in een auto zit als dat niet in de advertentie gemeld wordt? Het lijkt mij juist niet netjes om het niet te vermelden.
De verkoper doet zijn zegje in de advertentie, ik vul dat aan met mijn eigen observaties.
Kennelijk is het hier verboden om iets negatiefs te zeggen over een auto. Laat dan dit initiatief maar zitten. En laat Pietje die een deukloze auto wil dan maar voor Jan L*l naar Eindhoven rijden.
Ben je nu op je teentjes getrapt?
Je koopt een auto toch, geen relatie... Je mag best wat negatiefs zeggen, maar wel in verhouding. IMNO ben je deze auto aan het afkraken en dat is niet eerlijk ten opzichte van de verkoper én potentiele nieuwe eigenaar.
Ben je nu op je teentjes getrapt?
Je koopt een auto toch, geen relatie... Je mag best wat negatiefs zeggen, maar wel in verhouding. IMNO ben je deze auto aan het afkraken en dat is niet eerlijk ten opzichte van de verkoper én potentiele nieuwe eigenaar.
Inderdaad, ik ben op mijn teentjes getrapt. Nogmaals: Ik ben deze auto niet aan het afkraken, ik had hem zelfs bijna zelf gekocht. Als je de staat van de auto afzet tegen de prijs lijkt het me een goede koop. Maar ik hoopte op een fantastische koop. Als ik momenteel Golf-loos was had ik hem gekocht.
Er kunnen veel redenen zijn om een auto te kopen. Er kunnen evenveel redenen zijn om een auto niet te kopen. Soms kan het iets kleins zijn. Ik wilde alleen maar mensen zinloze kilometers besparen. Of mensen er op attent maken dat deze auto inderdaad een goede koop is. Maakt mij niet uit. Ik constateer alleen.
evilnyntje
08-09-2007, 13:13
Ik blijf erbij dat je niet objectief kunt constateren, en dat is menselijk. Het zou een goed idee zijn als mensen objectief zouden kunnen zijn maar dat is haast onmogelijk. En daarbij het feit dat men het leest ipv gesproken info, ook daarin blijft het lastig om zo objectief mogelijk over te komen.
Hoe erg de deuk is, kan je niet objectief constateren, maar dat die deuk er is, wel!
Wat dingen die me opgevallen zijn:
- Deukjes in de motorkap (is te zien op de foto) FEIT
- Een flinke vouw (20cm) in het bestuurdersportier, vlak achter het slot. De lak is hier verdwenen en lelijk bijgewerkt (met een beetje goede wil te zien op de tweede foto) ER IS IIG EEN VOUW, EN LAK IS DAAR BIJGEWERKT
- Afwijkende sleutel van de kofferbak FEIT
- Bodem is hard, heb hem op de brug gezien. Alleen is het opkrikpunt linksvoor omgevouwen FEIT
- Velgen zijn pas bijgespoten FEIT
- Eigenaar laat je zelf zoeken naar onvolkomenheden..... ALLEEN HIEROVER KAN GEDISCUSSIEERD WORDEN, MAAR SNAP DE HEISA NIET...
Ik vind zo'n post iig heel normaal en wel fijn, stel dat ik interesse heb in die auto weet ik nu toch al veel meer!
corrado-usa
08-09-2007, 19:24
was anders wel wat voor mij geweest maar heb er al 1 gekocht.
arno Derby
08-09-2007, 22:12
Ik denk dat iedereen op een andere manier naar een auto kijkt. Ik zelf koop juist liever een auto met hier een daar een deuk. Dan zakt de prijs meteen en als het schroef delen zijn zoals bv een deur en motorkap dan heb ik het al helemaal graag. Een achterschermpje in elkaar word wat anders.
Maar als ik nou naar een auto ga kijken waar achteraf meer schade aan zit dan dat ze me via de telefoon vertelde dan betekent dat gewoon dat ik hem of laat staan of voor minder mee neem.
Zo heb ik al vele auto`s gehad voor heel weinig en soms echt goeie auto`s voor schandalig weinig.
Zelf vertel ik eigenlijk ook nooit ieder plekje hoor kan misschien niet altijd eerlijk zijn maar de ene blijft met een bijna totallosse auto door rijden en geeft er geen bal om en de andere wil zijn auto zo netjes mogelijk hebben en die mensen vragen meestal van te voren wat de auto allemaal heeft en dan vertel ik wel als ie ergens iets heeft.
Ik weet niet wat dit golfje moest kosten want de advertentie doet t niet meer maarja als dat niet heel erg veel is dan mag die deur van mijn part binneste buiten staan. Ik zoek wel even een nieuwe hoor!
Maargoed zo heeft iedereen zijn eigen kijk op een auto denk ik hoor.
Gr
Het valt me wel vaker op dat er op marktplaats word "gelogen".
Dan vraag je specifiek of de auto er netjes uitziet, dan ga je kijken en dan zit de auto onder de deuken en krassen.
so? Dan heb je iig ook nog wat punten om wat aan de prijs te doen... Je kunt het altijd pas zien als je zelf gaat kijken, en dat blijft zo...
Tis maar net wat je gaat verwachten, als je gelijk aangeeft dat je een liefhebber bent en hoge eisen stelt aan de lak, dan ben je zelf ook wat eerlijker vooraf... En als iemand je dan af gaat houden, dan zul je ook weer een reactie hebben van: volgens mij wil die zijn auto niet verkopen. Tis toch nooit goed.
Ik zou geen zin hebben in deze onzin als iemand bij mijn auto ging kijken, en er daarna zijn NIET objectieve verslag van uit ging brengen.
wat verwacht je dan, een compleet taxatie/verkooprapport met een lintje erom?
Een beetje eerlijkheid is wat mij betreft wel gewenst. Als ik even een vergelijking met de woningverkoop mag trekken? Bij de verkoop van je huis ben je verplicht gebreken te vermelden die jou wel bekend zijn maar niet direct zichtbaar voor de koper. Dus een lekkage voor de verkoop even wegschilderen en je mond erover houden is niet toegestaan.
Dingen die duidelijk blijken uit een advertentie, het gesprek met de verkoper over de teelefoon of bijgevoegde foto prima. Maar als je komt en er is van alles mis waar de verkoper bewust z'n mond over heeft gehouden en ben ik ook sjagrijnig. Dan heeft ie gewoon mijn tijd verdaan.
En een lage vraagprijs is wat mij betreft nog steeds geen vrijbrief om troep te verkopen zonder dat erbij te vermelden.
:goodpost:,
als je het dan ook nog eens over een ritje zuiden-noorden van het land hebt, heb je dus en een dag verspilt met het reizen en zijn je kosten niet vergoed.
Als er eerlijk verteld wordt (over telefoon/mail) wat er mis is met de wagen weet je altijd wat je al een beetje kunt verwachten. Maar als er opzettelijk niks over is gezegd of er wordt doodleuk verteld dat de auto in orde (niet rot oid) is dan maakt het niet uit of je het wel of niet leuk vind als er een topic over aan gemaakt wordt want dan houd je het ook opzettelijk dingen achter (lees leugenaar).
martiepartie
10-09-2007, 13:38
ben ook 1 keer voor jan L*L van Groningen naar Noord Brabant gereisd voor een polootje..
Geen apk, maar zou geen deuken/ ernstige roest oid hebben. Motortje liep prima.. Foto leek ook goed te zijn.
Toen ik het erf op liep, zag ik een rode polo staan met aan de volledige rechterzijde een flinke kras/deuk, van voor tot achter!! Het interieur was een grote puinzooi, gescheurt/smerig/ onvolledig etc. Links was dus wel OK.. banden waren tot op de draad versleten etc. etc.
Vindt meneer de verkoper het raar dat ik kwaad wordt en hem confronteer met het feit dat ik hem nog gevraagd had of er gebreken waren aan de auto.. Ik moest er tenslotte 300km voor reizen.
een deukje/krasje/lekke uitlaat oid vind ik echt geen probleem, maar als ik daar naar vraag, mag het wel gezegd worden.
Ik had in mijn handen geklapt en was lekker thuisgebleven als een eerlijk iemand zoals deze topicstarter mij verteld had hoe de auto er IRL uitgezien had.
golfje is verkocht zo te zien...daar ging dit topic toch uiteindelijk over...
(hahaha fora's zijn soms zo vermoeiend)
breadfan83
12-09-2007, 00:07
:goodpost:,
als je het dan ook nog eens over een ritje zuiden-noorden van het land hebt, heb je dus en een dag verspilt met het reizen en zijn je kosten niet vergoed.
Als er eerlijk verteld wordt (over telefoon/mail) wat er mis is met de wagen weet je altijd wat je al een beetje kunt verwachten. Maar als er opzettelijk niks over is gezegd of er wordt doodleuk verteld dat de auto in orde (niet rot oid) is dan maakt het niet uit of je het wel of niet leuk vind als er een topic over aan gemaakt wordt want dan houd je het ook opzettelijk dingen achter (lees leugenaar).
Precies!
Verdomde mongool die me van Limburg naar Groningen laat rijden voor een auto die na nog geen minuut inspecteren duidelijk door de mand valt omdat ie zo rot is al kabinet Balkenende.
Krijg je dan een doodleuk "ik wist het niet" nadat je hebt verteld waar ie moet kijken en je de garantie krijgt dat alle punten die je opnoemde ok zijn.
Heb schoon genoeg van leugenaars die via fora of MP wat verkopen en het mooier doen overkomen dan het is.
breadfan83
12-09-2007, 00:11
golfje is verkocht zo te zien...daar ging dit topic toch uiteindelijk over...
(hahaha fora's zijn soms zo vermoeiend)
Over vermoeiend gesproken... het is fora of forums, niet fora's. ;)
maartenunplukt
12-09-2007, 00:16
Ach... Kopers zijn toch van hetzelfde laken een pak?
Alle wat zwakke punten van de auto gebruiken om de prijs af te dingen als ware het een totale restoratie zou worden, terwijl de auto daarna doodleuk matzwart gerold wordt om als rat door het leven te gaan....
Ik vind het een prima post van de topic starter. Als je ergens bij een auto kijkt en punten ziet, vind ik best dat je dat zo neer mag zetten. Het zit er toch op en aan? Aan de lezer om te bepalen wat hij ermee doet.
breadfan83
12-09-2007, 00:28
Er zijn wel wat verschillen Maarten.
Als ik een auto koop voor "1000 euro" is en blijft dat "1000 euro". Dat is nu zoveel en over een jaar ook. De auto die ik nu koop kan echter allerlei gebreken hebben waar de verkoper van af weet, en ze met opzet verzwijgt. Hier kom je over een tijdje dan pas achter en is de auto dus opeens niet meer zo veel voor je waard als je er voor hebt betaald.
Ander verschil is dat de koper de auto in de meeste gevallen op de plek laat en jij er maar effe naartoe moet rijden. Als dat een flink stuk is, is het voor de koper een stuk vervelender en tijdrovender dan voor de verkoper.
maartenunplukt
12-09-2007, 15:52
Er zijn wel wat verschillen Maarten.
Als ik een auto koop voor "1000 euro" is en blijft dat "1000 euro". Dat is nu zoveel en over een jaar ook. De auto die ik nu koop kan echter allerlei gebreken hebben waar de verkoper van af weet, en ze met opzet verzwijgt. Hier kom je over een tijdje dan pas achter en is de auto dus opeens niet meer zo veel voor je waard als je er voor hebt betaald.
Ander verschil is dat de koper de auto in de meeste gevallen op de plek laat en jij er maar effe naartoe moet rijden. Als dat een flink stuk is, is het voor de koper een stuk vervelender en tijdrovender dan voor de verkoper.
Tuurlijk, je hebt gelijk. Maar als koper mag je er ook best wat moeite voor doen ofniet? Kijk het is altijd klote als er dingen verzwegen worden. Maar dat gebeurd altijd, daarvoor ga je toch kijken? Dat zijn gewoon dingen die je met oude auto's weet. Als alles in het leven zo makkelijk ging.
breadfan83
12-09-2007, 17:27
Tuurlijk, je hebt gelijk. Maar als koper mag je er ook best wat moeite voor doen ofniet? Kijk het is altijd klote als er dingen verzwegen worden. Maar dat gebeurd altijd, daarvoor ga je toch kijken? Dat zijn gewoon dingen die je met oude auto's weet. Als alles in het leven zo makkelijk ging.
Ik heb een topic over mijn auto waar alles wel in staat. Verzwijgen heeft dus niet veel zin.
En ik zie er het nut niet echt van in. Als er een koper voor een auto van mij komt dan ziet ie het wel als ie langs komt, en verkopen doe je hem dan toch niet meer als er wat mee is. Ben gewoon eerlijk over wat je verkoopt, dat bespaart koper en verkoper een hoop tijd en ergernis.
vBulletin v3.0.12, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.