View Full Version : 16v KR: Koppeling intrappen = motor uit
Wahnsinn
15-07-2008, 07:43
Hey,
Als ik bij mijn 16v KR de koppeling intrap gaat de motor of heel laag in het toerental of valt helemaal uit, of laat niets merken. Het is het ergste met vochtig weer. Als de motor niet uitvalt gaat hij wel weer op de normale toeren draaien. Dus echt het moment van koppeling intrappen gaat er wat fout. Als de motor dan uit gaat kan ik hem direct starten en loop hij wel mooi in stationair.
Ik heb al vervangen:
- Stappenmotor
- Verdelerkap + rotor
Ik hoorde nog een suggestie namelijk dat het de bougiekabels en bougie's kunnen zijn. Ik begrijp alleen niet helemaal hoe het met de ontsteking te maken kan hebben aangezien de motor voor de rest echt perfect loopt.
Zou iemand me kunnen uitleggen wat er precies gebeurt als je de koppeling intrapt, welke systemen dan gebruikt worden.
Ik zit nu zelf te denken aan de injectie of iets dergelijks dat die te laat corrigeert maar aangezien ik niet veel weet van de werking van de motor is het maar een gok. Dus, wie kan me eens goed uitleggen hoe de stationair opvang werkt zodat ik ook snap waar ik mee bezig ben en niet alleen maar de tips van andere volg.
Alvast bedankt!
PS, dit gaat over een Scirocco maar de motor in in principe toch hetzelfde als in een Golf en hier kijken meer mensen...
GOLFRULES
15-07-2008, 14:27
ik zit met hetzelfde probleem.. als je meer weet kun je mij mischien meer laten weten .. dan doe ik hetzelfde..
vast bedankt ..
GOLFRULES
15-07-2008, 14:29
ik zat zelf te denken aan het filterhuis boven op de filter.. weet niet precies hoe dat ding heet maar sommigen noemen het een spinnen kop dat is het huis boven op de filter waar alle benzineleidingen samen komen...
1982kameiX1
15-07-2008, 14:29
dan staat er ergens iets niet op tijd lijkt me... distributie/ontsteking...
martiepartie
15-07-2008, 14:47
dat lijkt mij niet.. Anders wil de motor na het starten ook niet netjes stationair lopen.
Kan een heleboel zijn, net op het moment dat de motor van belaste hogere toeren terugzakt naar onbelaste lagere toeren (stationair) zakt hij dus weg.
Beetje valse lucht kan dit veroorzaken, maar ook een slechte ontsteking (dus bougies/bougiekabels/afstelling). Basis onderhoud moet dit soort symptomen voorkomen.
Probeer eens te kijken of alle aansluitingen vanaf je luchtfilter nog dicht/functioneel zijn. Alles dat na je luchtfilter 'lekt' kan een slechter lopende motor veroorzaken. Met een bus remmenreiniger kan je eventuele vacuumlekken opsporen (bij aansluiting inlaat op motorblok bijvoorbeeld).
Een piepklein lek in je inlaattraject kan er al voor zorgen dat de motor net niet meer blijft lopen bij het ineens intrappen van de koppeling.
Ik weet niet hoe de stationairregeling werkt bij een 16v, maar als dat eerder wel goed werkte zou ik het daar niet direct zoeken.
tiefflieger
15-07-2008, 16:34
Heb ditzelfde probleem jaren geleden ook eens gehad met een KR.
Was toen een vacuumlek, heb toen zowat alles vervangen...
heb hetzelfde gehad op een 1.8 monopoint,.. idd ook een vacuumlek
golf3freak
15-07-2008, 16:56
Dat heb ik ook gehad, mijn gasklep was zo lek als een zeef waardoor die niet in ze toertjes bleef.
golf mkII 16v
15-07-2008, 20:30
Olie vettigheid op de stuwklep
Deze wordt dan zwaarder en zakt dan te snel naar beneden
Lichter vliegwiel en een te laag stationaair toerental
Wahnsinn
16-07-2008, 08:48
Dus, wat ik nu even zo begrijp is dat het:
- een van de leidingen tussen luchtfilter en motor kan zijn
- vuile stuwklep (waar zit de stuwklep?)
- Gasklep lek
- Bougie/Bougiekabels
Dan zal ik dat eens gaan controleren. Ik las dat je de lekke luchtleidingen kunt controleren met remmenreiniger. Gewoon op de leiding spuiten en kijken waar luchtbelletjes komen?
1982kameiX1
16-07-2008, 08:52
remmenreiniger is wel heel vluchtig(verdampt snel)
een bekertje met zeepsop(dreft) en een kwastje werkt beter denk ik...
Wahnsinn
16-07-2008, 09:45
Heb net nog gebeld met iemand en die heeft me uitgelegd hoe het werkt met de remmenreiniger. Het schijnt dus door het systeem dat vacuüm is de motor in te gaan waardoor die even beter draait (Remmenreiniger is brandstof dan).
1982kameiX1
16-07-2008, 11:39
ja okeej,
maar dan moet je wel een onbenullig lek hebben voordat je de remmenreiniger herkent op je toerenteller... maar goed.. baas boven baas.
voor lek zoeken zeg ik: dreft.
(de tijd die we(ik) aan dit gesprek besteden is al duurder als een paar meter slang en alles vervangen :D ;) )
Roy-16VT
16-07-2008, 12:15
[QUOTE=1982kameiX1]ja okeej,
voor lek zoeken zeg ik: dreft.
in een vacuum leiding dan moet je dus zien of er aan de binnenkant luchtbelletjes ontstaan.
en heb je de stappenmoter op de achterkant van de luchtfilterbak al gecheckt als deze er daar 1 heeft zitten tenminste.
Wahnsinn
16-07-2008, 12:54
ja okeej,
maar dan moet je wel een onbenullig lek hebben voordat je de remmenreiniger herkent op je toerenteller... maar goed.. baas boven baas.
voor lek zoeken zeg ik: dreft.
(de tijd die we(ik) aan dit gesprek besteden is al duurder als een paar meter slang en alles vervangen :D ;) )
maar als de slangen dan niet het probleem zijn is het al helemaal zonde ;)
maar hij zuigt vacuum dus dreft werkt niet, vormt geen belletje maar word weg gezogen.
Wahnsinn
17-07-2008, 17:50
Ik ben vandaag nog maar eens met de auto naar het werk gereden, er is met wat opgevallen namelijk dat het eigenlijk altijd gebeurd als ik rem en dan de koppeling intrap.
Dus tijdens het rijden de koppeling intrappen gebeurd niets, blijft goed hangen in stationair, bij een stoplicht remmen en dan de koppeling intrappen gaat hij diep in toerental/slaat soms af.
Hoe hang dat samen??
Ik ben vandaag nog maar eens met de auto naar het werk gereden, er is met wat opgevallen namelijk dat het eigenlijk altijd gebeurd als ik rem en dan de koppeling intrap.
Dus tijdens het rijden de koppeling intrappen gebeurd niets, blijft goed hangen in stationair, bij een stoplicht remmen en dan de koppeling intrappen gaat hij diep in toerental/slaat soms af.
Hoe hang dat samen??
Je rembekrachtiger werkt d.m.v. onderdruk die de motor opbouwt. Dat kan dus best samen hangen met dat uitvallen. Test je bekrachtiger maar eens.
Eerst met de motor uit een paar keer op de rem trappen (de onderdruk weg pompen dus eigenlijk) en de laatste keer intrappen de rem ingetrapt houden. Als je nu de motor start terwijl je de rem hebt ingetrapt zal door de motor weer onderdruk worden opgebouwd en zal je pedaal iets zakken als de bekrachtiger goed werkt.
Als je dat pompende remmen bij stationair draaiende motor doet zul je bij zeer veel auto's het toerental horen zwabberen omdat je op die onderdruk zit te pompen.
Is de bekrachtiger in orde dan zou je dus kunnen zoeken in de richting van hoeveel onderdruk je in je blok hebt en of daar het probleem vandaan komt dat je nu hebt.
Te veel onderdruk kan helaas ook door vanalles komen van verstoppingen tot slijtage maar dan weet je wellicht toch meer qua richting om te zoeken.
Succes.
Wahnsinn
19-07-2008, 14:13
Bedankt voor bovenstaande tip, ik heb dit gecontroleerd maar alles werkte zoals hierboven beschreven. Pedaal zakte netjes in bij het starten.
Het toerental zwabbert wel niet als ik op de rem trap, maar dat lijkt me alleen maar een goed teken.
Ik ben wel op het spoor gekomen van een soort groot relais dat direct onder het stuur zit. Relais 244 (443907393N). Als ik dit relais ontkoppel gebeurt er exact hetzelfde als bij de situatie die ik aan het begin beschreef. Dus ik vermoed dat hier iets mis mee is. Of het ding is zelf stuk, of er komt geen signaal naartoe etc. Vanavond komt een vriend me helpen met nameten, heb het zelf nog nooit gedaan namelijk. Hopelijk weet ik dan wat meer.
Wahnsinn
19-07-2008, 14:21
Nog even voor het beeld.
- Ik trap de koppeling in
- een signaal zegt tegen het relais nummer 244 dat hij het stationair toerental moet handhaven
- signaal gaat naar Stappenmotor en die corrigeert
Klopt dit zo?
Ik heb een 1.3 golf het zelfde probleem
zeker met dit nat weer
Jaaa bekend probleem !! Heb er met mijn GTI 16V (KR) ook last van. Alleen bij warme motor, bij koude blijft ie netjes draaien. Heb de bobine, bougiekabels en de bougies al vervangen. Ook heb ik alle klemmen van het luchtinlaatsysteem al vervangen of aangedraaid. Gister het inlaatspruitstuk vervangen van een dunne naar een dikke en daarbij ook de gasklep overgezet.
Ga deze week dus eff checken of het probleem over is. Het viel me wel op dat het oude inlaatspruitstuk en de gasklep behoorlijk smerig waren. Ook een paar compleet verzadigde rubberen slangen gezien dus die gaan er ook nieuw op.
Wat ik trouwens altijd doe is vlak voordat je stilstaat de koppeling nog eff op laten komen, dan slaat ie ook direct weer aan namelijk.
Verder heb ik ook problemen met de remdruk. Hij zit echt schokkend laag, maar blijft wel keihard en remt op alle wielen. Is hier een verband tussen ?! Heb de hoofdremcylinder ook al vervangen, maar dat hielp niets.
Ben erg benieuwd of iemand nog ideeen heeft over dit probleem ?!
Wahnsinn
27-08-2008, 12:11
Klinkt inderdaad als hetzelfde probleem. Ideeën en suggesties zijn nog steeds welkom ;)
ik heb een automaat, maar als ik afrem gaat ie bokken en als ik stil ga staan valt hij uit (beschreven in mijn eigen topic (joostvw's 1.6 8v AUT)
het kan zijn dat ik hetzelfde probleem heb,
maar ik heb eigenlijk alle mogelijke plekken waar hij valse lucht kan trekken vervangen.
hij had bijv. eerst een scheur in de slang van inlaat naar rembekrachtiger.
deze heb ik het rotte stiuk afgesneden en er opnieuw opgezet.
verder alle vaccuum slangetjes vervangen en pakking tussen carb en inlaat.
het vreemde bij mij is wel dat hij dit niet altijd doet.
toen ik naar vag-fest reed had ik geen probleem. en daarnet een stukje van 5 km gereden en toen had hij het wel
ik heb trouwens een pierburg 2E. een hele oude versie die maar weinig is gemaakt.
en er zit ook niet echt een stappenmotor op. er zit wel iets op dat er op lijkt.,
daar loopt KVS doorheen en 2 vacuum slangen, en vanbinnen is het net een G lader.
kan iemand mij vertellen hoe het klepje dat dit ding aanstuurd in rust positie moet staan? en waneer dit klepje iets doet (of moet doen?")
vBulletin v3.0.12, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.