View Full Version : Elektrische choke doet vreemd
Sjazsperr
05-01-2010, 15:44
Hey,
Als ik me auto 's ochtends start (1.8 CL cab) dan loopt tie ongeveer iets meer als 1000 toeren stationair (koud weer) Maar als ik hem dan uit zet en hem daarna weer start gaat tie opeens 2000 toeren of meer draaien. Na 5min is dat pas over en het is zwaar irritant tijdens het rijden. Wacht ik ongeveer half uur dan doet tie het niet.
Iemand idee hoe ik dit kan oplossen ?
Sjazsperr
07-01-2010, 22:38
niemand ??
Dat het na 5 minuten pas over is heeft te maken met de temperatuur die je blok dan heeft bereikt.
Even simpel uitgelegt, bij koud weer of heel koud blok is er meer zuurstof in de lucht en hierdoor zou je motor te schraal lopen. Vandaar dat er een choke op de carburateur zit om bij koud start een gedeelte van de luchtinlaat af te dichten en dus meer brandstof te geven.
Echter als je motor goed warm is heb je de choke niet meer nodig en zal deze ook uitschakelen. En je motor kan best redelijk op temperatuur zijn na 5 minuutjes :)
Het lijkt mij dat er geen variabele sproeier op/in zit en dat de carburateur op de normale bedrijfstemperatuur van de motor afgesteld staat 80-90 graden. Dus dan is het vrij logisch dat bij -2 buiten de afstelling te schraal staat en de choke inschakeld.
Heb met mijn 1.6 carb ook problemen bij koud starten in de vrieskou, eerste keer starten en pruttelen en uitvallen. 2e keer starten gaat de choke pas in werking en blijft hij wel netjes lopen, motor blijft ook redelijk lang hoog stationair lopen en de auto rijd zonder gas te geven (automaat) ook harder als normaal. En inderdaad na een minuut of 5 wanneer de choke uitschakeld loopt hij weer netjes rustig.
Enige manier hoe je het kunt oplossen is je auto warm binnen zetten en daar starten :D
Ik maak ook even gebruik van deze topic.
Ik heb ook een probleem.
Betreft een golf 2 1.8 electrische gestuurde carburator. BJ '90
Door de vrieskou heb ik met een platte accu gestaan.
bij de lokale bandenboer heb ik een nieuwe accu gehaald na de accuklemmen losgehaald te hebben en er terug op draaid de auto ineens 2000 toeren stationair. maar blijft dat ook doen met warme motor!
Ik heb na de VW gebeld en die vertelde dat ik de computer moest recetten..
(ik wist niet eens dat die een computer had)
Het recetten moest ik doen door middel van de accu klemmen weer los te halen en even tegen elkaar te houden.
klonk logiesch. dan na ong 5 minuten de klemmen weer op de polen gezet maar de auto begon ineens 2500 toeren te draaien staionair. Na de auto 15 minuten stil gezet te hebben was de nieuwe accu van 1 dag oud weer plat.
Wat doe ik verkeerd???
De dynamo laad gewoon netjes bij dat heb ik gemeten.
de auto heeft enkel normale verlichting op ik gebruik geen achteruitverwarming. ook geen versterker ed.
iemand tips wat ik nou fout gedaan heb?
Het lijkt me dat je een gare accu hebt meegekregen.
Dat zou het platleggen kunnen verklaren, maar hoe zit het dan met die toerental? In de bovenstaande reactie las ik dat het iets met -2 te maken zou kunnen hebben, maar waarom doet hij het dan ook met warme motor dan? zoveel toeren stationair draaien?
En dat recetten is dat echt waar? of heb ik in een sprookje geloofd?
Ik loop nnamelijk nog steeds niet weg dat er een computer in zit. waar zou die moeten zitten dan? Bij een G60 zit die bij de bijrijders plaats onder de vloermat maar van een 1.8 carburator???
VwJarnoGT
08-01-2010, 22:42
Dat zou het platleggen kunnen verklaren, maar hoe zit het dan met die toerental? In de bovenstaande reactie las ik dat het iets met -2 te maken zou kunnen hebben, maar waarom doet hij het dan ook met warme motor dan? zoveel toeren stationair draaien?
En dat recetten is dat echt waar? of heb ik in een sprookje geloofd?
Ik loop nnamelijk nog steeds niet weg dat er een computer in zit. waar zou die moeten zitten dan? Bij een G60 zit die bij de bijrijders plaats onder de vloermat maar van een 1.8 carburator???
Bedoelen ze met je computer niet de MFA?
Zit er niet op een MFA., en waar wordt de carburateur aangestuurd? die is electroniesch.
Djinn_4fun
12-01-2010, 15:46
Zit de ECU niet gewoon on de waterbak bij het voorraam?
vBulletin v3.0.12, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.