View Full Version : Golf 1 verlaagd, geluid met sturen naar rechts....
Gisteren mijn golfje verlaagd (schroefset) :rolleyes:
Nu heb ik het volgende probleem, rijdend naar links sturen geen problemen.....
Maar als ik naar rechts stuur bonkt het door de hele auto!!! :frown:
Hoe harder ik rij des te meer hij bonkt.
Auto weer op de brug gehad om te kijken naar contact plekken...... helaas niets aanwezig. Aandrijfassen hebben ook geen contact plekken.
Nu denk ik zelf aan een opgesloten aandrijfas (homokneten inelkaar gedrukt)
Graag wil ik jullie meningen hierover zodat ik het probleem z.s.m op kan lossen!!
Zippo
Henk_Pigo
24-03-2005, 09:42
Waarschijnlijk is je homokineet overleden dan!
Het in elkaar drukken moet niet direct gebonk opleveren dacht ik
chrisjuh
24-03-2005, 09:52
Heeeeej Zippo!
Je hebt denkik hetzelfde probleem als ik had!!!
Je carroserie schaaft over je aandrijfas, dus straks even kijken of er een groef/kras op je aandrijfas zit (bijrijderskant) Ja en dan zeg je net als ik ''Maar het is bonken en kraken etc." D8 ik ook en het was toch de aandrijfas!
En dan pak je de slijptol en heb je weer een uurtje sleutelplezier! :D
greetz Chris
Henk_Pigo
24-03-2005, 09:59
Aandrijfassen hebben ook geen contact plekken....
:o
Ik had ook hetzelfde, vooral met naar rechts sturen een getik en lawaai... aandrijfas los en de kogels kwamen me tegemoet rollen. :p
chrisjuh
24-03-2005, 10:13
Hmmz Wiellager mischien? :o
Henk_Pigo
24-03-2005, 10:18
Wiellager geeft een 'zingend' geluid als hij op zn eind loopt, die zal nooit van de ene op de andere moment gaan bonken.
Komt mij bekend voor!!!! Heb dit zelfde probleem nu met mijn cabrio. Bij mij zit vermoedelijk een aandrijfas van een golf 2 onder, deze is net iets langer wanneer je gaat verlagen kom je helemaal in de problemen!!!!!!!!!! Heb dit al vaker meegemaakt je zoekt je rot voordat je er eindelijk achter bent wat het is!!!!!!!!!!!
Heeeeej Zippo!
Je hebt denkik hetzelfde probleem als ik had!!!
Je carroserie schaaft over je aandrijfas, dus straks even kijken of er een groef/kras op je aandrijfas zit (bijrijderskant) Ja en dan zeg je net als ik ''Maar het is bonken en kraken etc." D8 ik ook en het was toch de aandrijfas!
En dan pak je de slijptol en heb je weer een uurtje sleutelplezier! :D
greetz Chris
Chris,
Dat d8 ik ook als eerste....... maar dat is 't echt niet!
Ik zal eens kijken of er een golf 2 aandrijfas onder zit :frown:
Het gaat hierom de korte as!
Weet iemand de afmeting van zo'n as?
D.w.z een korte as van een golf 1 '78 automaat, kan ik kijken of het daadwerkelijk een verkeerde aandrijfas is.
Zippo
heb je de toplagers vervangen voor nieuwe? (bovenop de schokkers) heb zelf gehad met oudere lagers die gingen tikken omdat de auto gelijk stugger werd met schroefset.
Had je het probleem voor de verlaging ook al?
Ik had vermoedelijk hetzelfde probleem (versleten homokineet) Een golf 2 as onder een golf 1 lijkt me sterk. Ik had namelijk ook (onwetend) een golf 2 as met dikke homokineten op mijn golf gemonteerd. Echter nadat hij vast zat kon ik het wiel niet meer bewegen en zat het muurvast!!!
mijn golf is ook verlaagd en ik had dus hetzelfde bonkende geluid. Na een motortransplantatie en andere homokineten en assen was het euvel verdwenen.
Mijn oplossing;
Zoek ff in de gouden gids alle sloopbedrijven in de buurt en bel ze op! In mijn geval hadden bijna alle sloperijen nog wel assen met de kleine homokineten liggen ( diameter aan bakzijde = 90mm dikkere zijn 100mm. die dikkere assen moet je dus niet hebben). Reken op zo'n 60 euro per as met 2 homo's. Bij een beetje goede sloperij mag je het terugbrengen/omruilen mochten ze versleten zijn.
succes! :)
P.S: het is natuurlijk de homokineet aan de linkerkant v/d auto. Daarbij is de homokineet die tegen je wiellager zit vermoedelijk versleten.
[QUOTE=oergolf]Had je het probleem voor de verlaging ook al?
QUOTE]
Het probleem had ik voor de tijd niet!!
Dat is juist het vreemde aan dit verhaal! :frown:
Ik zal eens bellen met een sloopbedrijf, bedankt voor de tip.
Als je het beestje verlaagd gaan de aandrijfassen
horizontaler liggen en krijgen de homokineten dus meer te verduren...
Hoeveel te lager dat je komt, hoeveel te groter de
kans dat je aandrijfas de andere kant op helt.
vb.:
Stand van de assen:
/ normaal \
-- verlaagd --
\ Suphurrlaag /
In normale stand krijgen ze t minst te verduren,
hoeveel te lager je gaat, des te harder de
klappen zijn die hij ontvangt...
Dus ik denk dat t de homokineten zijn.
Heb 't zelf ook al gehad :)
Maar jah... Heb er dan ook geen verstand van :D
Ik zal dit weekend de as (korte) vervangen!
Bedankt voor al jullie tips!!! :wink:
Hier het resultaat.......
http://members.home.nl/mk2/ext/laag.jpg
:biggrin: :biggrin:
Zippo
cool!!: stuiter-de-stuiter!!!! ;)
Vandaag aan 't sleutelen geweest.
Het probleem heeft zich opgelost door de camber positief te zetten!!! :rolleyes:
Ik heb de golf 1 cm omhoog geschroefd en uitgelijnd.
Toch wel raar, want je praat over een paar graden in de +
Als ik de golf nog lager wil hebben moet ik de as inkorten, heeft iemand hier ervaringen mee??
Nogmaals bedankt voor jullie reactie.http://volksforum.com/forum/images/icons/icon14.gif
Cabby 82 TDi
25-03-2005, 20:15
is alleen maar uitstel van executie.
netjes verlaagd! morgen meer foto`s? :D
enne...die klapraampjes....super! ;)
dus wat je hoort is het aanlopen van de band net als rene had of niet?
komt dan door de ET van de wielen lijkt me, welke heb jij en welke heeft rene?
Nee, het was het aanlopen v.d aandrijfas in de automaatbak!!
De as kon geen kant op!! ;)
dus wat je hoort is het aanlopen van de band net als rene had of niet?
komt dan door de ET van de wielen lijkt me, welke heb jij en welke heeft rene?
Rene heeft de wielmaat 6J en een ET van 38...
daar omheen zitten bandjes 195/45-14...
spoorverbreders had ik aan de voorkant idd nodig...
maar ik heb geen last van m`n aandrijfas...
hoe zo`n schroefsetje heb je eronder en hoe laag heb je `m?
dubster.be
17-04-2015, 15:29
Even dit topic gebruiken. Mijn caddy is voorzien van nieuwe homokineten 100mm. Vandaag schroefset KW geplaatst. Nog 1cm schroefdraad over.. Mooi allemaal. Auto moet achteruit uit de garage, hoorde ik een 'klop'. Verder niets.
Na een metertje of 10 voorzichtig achteruit gereden te hebben, op straat in zn 1 en knal, homokineet korte aandrijfas aan diggelen.
Iemand ditooit meegemaakt? Heb de revisie niet zelf gedaan... Lijkt me een foutje?
dubster.be
17-04-2015, 15:40
Of kan het feit dat de caddy achteraan nog erg hoog staat een rol gespeeld hebben?
SciroccomTDI
17-04-2015, 15:48
ik heb mijn aandrijfassen om 12mm laten inkorten. Het waren dan ook (zeker weten) assen van Golf 1 Cabrio.
Een 100mm "gewone" homokineet kan ongeveer 18mm naar binnen en 18mm naar buiten (axiale beweging).
Je laat de auto zakken, haalt de moer los en duwt tegen de homokineet wielzijde.
Als er geen speling zou zijn, zou je dus ideaal gezien 18mm naar binnen moeten kunnen duwen (kleine fout vanwege schuin hangen van de as buiten beschouwing gelaten)
Toen ik mijn auto gebouwd heb, waren het er maar 5mm. Dus moesten de assen korter.
dubster.be
18-04-2015, 07:23
Bij mij zit er maximum 1mm speling op nu...
Gisteren een reserve aandrijfas geplaatst, blijft heel nu maar denk dat er gewoon te weinig speling op zit
SciroccomTDI
18-04-2015, 08:27
met geen speling bij mijn vorige post bedoelde ik trouwens: geen speling van binnenvertsndingen van homokineten op buitenvertandingen.. want je hebt wel eens assen zonder ringen etc.
maar de homokineet bakzijde moet eigenlijk "neutraal" staan in je normale rijhoogte. Tenminste, daar ga ik met mijn mening van uit, heb de auto nooit op standaard rijhoogte gehad met die assen.
En als ie in de neutraalstelling staat, moet je zowel naar binnen als naar buiten kunnen bewegen. Naar buiten kun je niet vanwege je wielophanging, naar binnen kun je als je de 30er moer losmaakt. Kun je dat niet, staat de homokineet al te ver naar binnen.
Een iets wat snellere bocht, de motor verplaatst zich naar die as toe vanwege rubbers in motorsteunen en slappe carrosserie en voila, je hebt gebonk :)
vBulletin v3.0.12, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.