Volksforum.com

Volksforum.com (https://www.volksforum.com/forum/index.php)
-   Watergekoelde projecten (https://www.volksforum.com/forum/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Joan's Golf II 1.8 8V GTI (https://www.volksforum.com/forum/showthread.php?t=104141)

Joan 04-09-2012 15:41

Joan's Golf II 1.8 8V GTI; na 9 jaar weer op de weg!!
 
Toch maar een projecttopic aangemaakt voor mijn nieuwe aanwinst.

Dit was mijn vorige trots: een VW Polo 1F GT van 1980:




Deze is inmiddels naar een andere liefhebber gegaan en dit is mijn nieuwe trots: Een VW Golf 1.8 8V GTI van 1990.
Hij staat inmiddels al een jaar of 5 a 6 stil, dus er moet nog wel wat aan gebeuren. Maar het interieur en het lakwerk zijn nieuw. Er is nog niks mee gereden. De Golf heeft een nieuwe schroefset en prachtige BBS wielen. En hij is uitgevoerd met een digitaal dashboard :)

De foto's:










Inmiddels een nieuwe einddemper binnen en alle andere onderdelen voor het grote onderhoud. Dus alle vloeistoffen, ontsteking, bougies, filters, distributieriem, V-snaren, waterpomp, thermostaat, sensoren en diverse leidingen worden vervangen door nieuw materiaal.

Inmiddels 1 zaterdag mee bezig geweest en de rest moet dus nog in de vrije uurtjes en zaterdagen, Dit seizoen wordt niks meer, maar hij is af voor het volgende seizoen. Ik hou jullie op de hoogte van de vorderingen.

b_elev 04-09-2012 16:19

prachtig exemplaar

gr brian

golfje_295.000 04-09-2012 16:22

anders neusje erop (grill, koplampen,knippers en mistlampen) en dan issie echt uber. mooie kleur ook.

Wouter42 04-09-2012 16:27

Quote:
Originally Posted by golfje_295.000
anders neusje erop (grill, koplampen,knippers en mistlampen) en dan issie echt uber. mooie kleur ook.

Nee joh, alleen geen embleemloos en dubbele koplampen zonder booskijkert. :D

Mooi ding hoor :thumbup:

jorg-maashees 04-09-2012 16:46

Erg nette kar !

Alleen die heldere autostyle verlichting in het front kan echt niet :screwy: :D

hmwessels 04-09-2012 17:32

Hier Joan jonge..
Jij ook hier :D

Mooi golfje hoor,
Bijna net zo mooi als mijn Jetta :P

steppie86 04-09-2012 18:00

Quote:
Originally Posted by golfje_295.000
anders neusje erop (grill, koplampen,knippers en mistlampen) en dan issie echt uber. mooie kleur ook.


+1 :thumbup:

vw_golf 04-09-2012 19:31

Hey das de oude van mn maat, heb ik het schroefsetje nog onder gezet bij mij in de kelder.
Super dikke kleur in de zon!

EnVeeZee 04-09-2012 20:22

Mooie auto, ik sluit me aan bij de meute :D

de clown 04-09-2012 22:12

das ook het enigste wat er veranderd moet worden aan deze auto, voor de rest is ie superr dik!!

Audi1981 04-09-2012 22:22

Mooie wagen zeg, prachtig interieur ook :thumbup:

b_elev 05-09-2012 06:27

ik ben tegen de meute... ik vind deze neus eigenlijk wel erg mooi niet alles wat oem is is mooi hoor

afscheiden van de rest is beter

Joan 05-09-2012 07:22

Bedankt voor alle reacties.

Ik ga de auto eerst maar eens rijklaar maken en dan kijken we weer verder.

Ik ben absoluut fan van OEM, maar ik vind dit heldere i.c.m. deze kleur ook niet verkeerd.

DUBbeltje 05-09-2012 08:22

Top! Heb je ook een fotootje van dat digitaal dash?

1.8T 05-09-2012 09:36

Schitterend mooie Golf! :thumbup:

Mist alleen een ruitenwisser... :D

Voor de rest, ff poetsen en genieten van dit karretje!

Joan 07-09-2012 14:00

Vandaag de nieuwe uitlaat binnen gekregen en alle koelwaterflenzen. Die waren 5 jaar ook niet meer in de beste staat.

Hopelijk volgende week weer aan de klus!

gti-er 07-09-2012 14:13

prachtige 2 zeg! :thumbup:
stond deze 5 jaar stil, dan heeft heeft de lak het netjes gehouden in die tijd!
zeker verwarmd en droog gestald geweest! ;)

vw_golf 08-09-2012 00:36

Die auto is in de jaren dat hij stil stond vaker gewassen dan dat de meeste mensen hun dagelijkse auto doen :)
Heeft een poos bij mij onder in de kelder gestaan en heeft de laatste 2 jaar bij de vorige eigenaar onder de carport gestaan ;)

SpeedieD 08-09-2012 07:31

Mooie Golf! Kleur is ook uitermate geslaagd!

Joan 04-10-2012 15:01

Inmiddels weer wat onderdeeltjes op de kop getikt dankzij Nando!

* embleemloze grille (enkele koplamp) met rode bies
* originele G60 mistlampen voor in de bumper
* verstelbaar nokkenastandwiel

En vant weekend of begin volgende week halen we de Schrick 276° nokkenas op.

Joan 08-10-2012 11:20

Afgelopen zaterdag weer bezig geweest met de Golf.

Distributie gedemonteerd en de waterpomp, maar behoorlijk wat M6 boutjes vonden het nodig om af te breken. En inbusbouten die dol werden. Dat krijg je na 9 jaar stil staan.

Nieuwe waterpomp geprobeerd te monteren, maar bij demontage van de waterpomp scheurde een oog van het achterhuis en die had ik helaas niet. Dus project distributie lag direct stil. De nieuwe uitlaatdelen pastte ook niet dus eerst maar alle plastic koelwaterflenzen vervangen en diverse sensoren vernieuwd.

Vandaag weer lekker wat onderdelen bij VW besteld. Alle boutjes, plastic distributiekappen, pingelsensor, temperatuursensor en nog meer klein grut. Nu toch alles open ligt, maar direct alles vervangen door origineel spul. De distributiekappen waren ook gescheurd en pasten niet lekker meer. Om aanlopen te voorkomen deze maar nieuw besteld. Ook het schild wat achter de distributieriem loopt ook maar nieuw besteld. Heel roestig en krom. Dit was de allerlaatste bij Pon, want het nr is vervallen. Dus ik ben er erg blij mee.

Morgen de spullen ophalen en dan zo snel mogelijk weer verder, maar ik ben bang dat dat door omstandigheden weer 2 a 3 weken gaat duren... :mad:

Joan 15-10-2012 11:23

Inmiddels een nieuwe waterpomp gescoord en er stond een grote doos met onderdelen bij de VW dealer klaar!

Ook heb ik vant weekend een setje rode achterlichten gescoord dus hopelijk kunnen we aankomend weekend verder om de distributie weer dicht te bouwen.

Joan 22-10-2012 10:42

Gelukkig zaterdagmiddag weer de tijd gevonden om verder te gaan en de Golf leeft weer! Nieuwe distributieriem, waterpomp. Olielampje knipperde op mijn Digifiz... Oliedruk mechanisch gemeten en die is goed. Gaf de meter binnen ook aan, maar meten is weten. De gecombineerde sensor vervangen door een originele sensor en het lampje is uit. Anders had het wellicht in de elektronica van de Digifiz gelegen. Nu alleen de uitlaat nog en hij kan naar binnen voor de winterslaap...

EnVeeZee 22-10-2012 20:24

Fijn dat 'ie t weer doet! :thumbup:

Joan 05-11-2012 08:21

En de Golf is nu klaar voor de winterslaap. De uitlaat zit eronder (moet nog verder aangepast worden) en alle kleine dingen zijn afgerond. Lekkere proefrit gemaakt en de auto loopt goed, ondanks na 6 jaar stilstaan.

Als het nog een dag mooi weer is dan nog even schoonmaken, poetsen en dan gaat de hoes erover voor een paar maanden.

Dingen nog te doen in het voorjaar:

* uitlaat verder afmaken
* verlichting terugbouwen naar OEM
* ashoes links bakzijde vervangen
* remmen voor en achter vervangen
* interieurpuntjes afmaken

Joan 20-03-2013 15:28

En inmiddels is de Golf weer langzaam aant wakker worden. Aankomende zaterdag gaat ie naar de poetser om de lak weer even op te frissen.

Ook een originele 16V einddemper gevonden en deze gaat er binnenkort onder. Zimmermann geboorde schijven staan in bestelling en dan kunnen we weer lekker aan de slag.

SelimGTI 20-03-2013 15:56

Quote:
Originally Posted by Joan
En inmiddels is de Golf weer langzaam aant wakker worden. Aankomende zaterdag gaat ie naar de poetser om de lak weer even op te frissen.

Ook een originele 16V einddemper gevonden en deze gaat er binnenkort onder. Zimmermann geboorde schijven staan in bestelling en dan kunnen we weer lekker aan de slag.

16v einddemper is te dik voor een 8v uitlaat volgens mij, de maten zijn verschillend...

hmwessels 20-03-2013 17:07

Alles is pas te maken :D:P

jorg-maashees 20-03-2013 18:59

Met wat creativiteit, een slijptol en lasapparaat past alles. :D

Dikke mk2 heb je daar :thumbup:

hmwessels 20-03-2013 20:20

Maareuhm Joan,
Wanneer kan ik de golf een keer in vjenne verwachten?
Kunne we mooi ff een shootje doen..

Joan 21-03-2013 15:27

Quote:
Originally Posted by SelimGTI
16v einddemper is te dik voor een 8v uitlaat volgens mij, de maten zijn verschillend...


Dat klopt, maar er zit een 16V systeem onder dus passen gaat het.

En als het niet pas is, dan maken we het pas. :thumbup:

Joan 21-03-2013 15:28

Quote:
Originally Posted by hmwessels
Maareuhm Joan,
Wanneer kan ik de golf een keer in vjenne verwachten?
Kunne we mooi ff een shootje doen..


Ik probeer em in de komende 2 maanden klaar te maken.

En dan een keer een ritje naar Vjenne... :thumbup:

Joan 12-06-2013 14:38

Inmiddels is de GTI weer rijklaar!
Voor het eerst in 9 jaar weer een APK erop zonder enig aandachtspunt.

En een hoop gebeurd in de tussentijd:

* uitlaat volledig vernieuwd met een 16V einddemper
* ashoes links bakzijde is vervangen
* remmen voor en achter vervangen
* wiellagers achter vervangen
* kabelboom achterklep vervangen
* klinken en sloten rondom vervangen
* grille met rode bies gemonteerd
* alle bedrading van de verlichting nagelopen en waar nodig vervangen
* alle stoelgeleiders vervangen dus geen speling meer
* BBS wielen gepolijst en gemonteerd
* rode achterlichten gemonteerd
* volledig gepoetst en met TEFLON behandeld

En nu staat hij er zo bij:




To do list:

* OEM verlichting voorzijde erin
* stuurbekrachtigingspomp vervangen (andere ligt klaar)
* interieurpuntjes afmaken en opfrissen
* terug naar de poetser voor opfrisbeurt en BBS wielen in de NANO protect

EnVeeZee 13-06-2013 20:46

Donders knappe mk2 vriend!
Originele verlichting zal m goed doen, en nog een klein tikkie zakken :thumbup:

hmwessels 14-06-2013 09:30

Ziet er super uit!!!

Style 19-08-2013 20:01

Leuk om je nu bij toeval bij de pomp te ontmoeten ! En de MK2 ziet er echt goed uit mooie bak hoor :thumbup:

Joan 20-08-2013 07:18

Apart om je daar zo tegen het lijf te lopen. We houden contact!

hmwessels 28-08-2013 20:51

He Tange,

Gaaj nog met de golf naar VWOTS?

Joan 01-10-2013 11:11

Nu wordt het weer bijna tijd om de Golf te schorsen.

Winter to do list:

* motor eruit halen en opfrissen
* cilinderkop eraf en na laten kijken
* alle slangen en leidingen vervangen
* stuurbekrachtigingspomp vervangen
* motorruimte opfrissen en eventueel spuiten
* aandrijfassen nakijken en evt. reviseren
* originele verlichting terugplaatsen
* diverse bekabeling in de motorruimte controleren en vervangen

We hebben weer genoeg te doen zeg maar.... :D


All times are GMT +1. The time now is 00:10.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.