Volksforum.com

Volksforum.com (https://www.volksforum.com/forum/index.php)
-   Watergekoelde projecten (https://www.volksforum.com/forum/forumdisplay.php?f=35)
-   -   '86 Golf II GTD restauratie (https://www.volksforum.com/forum/showthread.php?t=121648)

nacmlamerikx 04-12-2013 20:01

'86 Golf II GTD restauratie
 
Ik heb een nieuw topic aangemaakt omdat mijn project een grote wending heeft gekregen. :thumbup:

Een maand geleden ongeveer heb ik mij een golf 2 diesel aangeschaft. Het was een 40kw diesel met een gtd blok in. Leren interieur, stuurbekrachtiging en de hele mikmak. Na een avontuurlijke tocht met de schroevendraaier ben ik erachter gekomen dat het chassis toch rotter is als ik dacht. Dit is dus de donor-auto geworden.






Na de ontdekking dat het chassis rot was ben ik dus op zoek gegaan naar een andere kas. Ik had er al vrij snel een gevonden. Eens gaan kijken, aanbetaald & 3 dagen erna opgehaald. Het is een orginele Belgische GTD kas die in Nederland was ingevoerd, en nu dus terug komt naar Belgiƫ. De kas is nog vrij hard, heeft alleen roest aan de rechterkant vanachter.








Wat zijn de plannen:
- December-Februari: kas leegmaken, alle rommel eruit en de roest lassen
- Februari - Maart: Naar de carrossier brengen om te laten herspuiten in een orginele volkswagen zwart kleur (ben nog aan het twijfelen welke)
- Als de auto terug is en gespoten ga ik alles van de groene omzetten.

Ik wil proberen om tegen juni de wagen op de baan te hebben, ma dan mag er niets tegenzitten en moet ik goed mijn best doen.

Ik hou jullie op de hoogte!

Joan 05-12-2013 12:32

Succes!

nacmlamerikx 10-12-2013 22:40

Update 1:
Vandaag begonnen aan de laswerken. 2 maten hebben het voor mij gedaan, omdat ik nog nooit zo ver ben gegaan. Het meeste is al gedaan, enkel wat kleine stukjes nog en afwerken. De foto's spreken voor zich ;)











nacmlamerikx 11-12-2013 20:25

Update 2:
Vandaag potje ijzermenie gehaald en daar de stukjes plaat mee geverfd.





Wat nog gedaan moet worden:






& aan de rechter wielkant zo een zelfde plaatje als het eerste. (hopenlijk dat ik niks meer tegen kom)

Foto van de werkplaats :D



nacmlamerikx 16-12-2013 23:51

Update 3:
Het laswerk zit er bijna doorheen! Vandaag weer een heel deel gedaan, nu enkel nog een steuntje maken waar de vuldop van de tank aan vasthangt.
Foto'ssssssss







Roest



Roest uitslijpen



Roest weg



Vervangplaatje maken






Vastlassen



KLAAAAARRRR!!!!



Stukje dorpel, inmiddels ook al terug gelast




Komt helemaal goed!

Volgende stap: Bodem behandelen!

EelcoB 19-12-2013 08:44

Lekker bezig hoor!

Dokter D 19-12-2013 19:38

Kijk mooi werk hoor, ik heb de bodem ook hekemaal kaal gehad en kwam 3 kleine plekjes tegen. Kijk maar eens in mijn project topic.

nacmlamerikx 02-01-2014 21:27

Update 4:
Eerst en vooral allemaal een gelukkig nieuwjaar! Voor mij is het jaar slecht begonnen. Mijn huidige daily had een kapotte keering van de schakelas. Vandaag dus maar vervangen.




De laswerken van de GTD zijn klaar. Morgen ga ik alles in de menie zetten en hem eens goed uitzuigen. Helaas ook slecht nieuws van D'ieteren gekregen. Ze willen mij geen gelijkvormigheidsattest geven omdat ik het PVG-nummer van de auto niet heb. Dus dan moeten we maar een keertje ernaartoe rijden met de wagen voor een homologatie keuring.

nacmlamerikx 13-01-2014 20:29

Inmiddels niet meer zo heel veel gedaan. Heb bijna alle roest in de hammerite zitten. Ben bij de donor wagen de spatborden gaan loshalen, linker spatbord is toch wel ver heen helaas. Dus daar maar een nieuw voor zoeken. Ik heb ook een Votex middenconsole gekocht bij de garage verkoop van Inne van Stickerdump. Ik heb ook 2 nieuwe deuren gekocht die iets strakker zijn en van het nieuwe type. Normaal komt deze maand de spuiter eens kijken hoeveel werk hij heeft en dan wordt hij in Maart gespoten.







Helaas is bij mijn daily nu de hulpveer van mijn TA-technix schroefset gebroken. Ik dacht al de borduur wat te hard hebben genomen. Eerst dat dus maar weer maken.

nacmlamerikx 02-02-2014 20:56

Inmiddels weer erg veel gedaan. Auto ligt op zijn zij. Nog 2 plekjes gevonden maar dat is al gelast. De eerste laag verf zit er ook al op. Na even twijfelen heb ik besloten om 1 laag zinca, 1 laag menie en dan 2 lagen soudal underbody protection erop te doen. Dinsdag toch maar een dagje verlof nemen om voor de regenbui alles af te hebben. Ook al een setje spatborden en deuren gevonden :thumbup:

Beeldmateriaal:







Morgen na mijn werk een laagje menie erop en dinsdag vroeg opstaan en de soudal erop knallen. Dan de achteras terugzetten en de kas rap terug in de garage rollen :rolleyes:

nacmlamerikx 04-02-2014 21:40

Bodembehandeling is klaar! Zit in laag zinca verf op, een laag hammerite ijzer menie en 2 lagen soudal underbody protection. Dorpels ook meteen ingespoten met was.
Foto's:




Dag 1:





Dag 2:





Dag 3:




Dag 4:



Dag 5:




Het eindresultaat:




De rutex moet nog uitharden, maar het is wat koud daarvoor. Morgen als ik terug kom van het werk het hittekanon er weer opzetten. Ik hoop alleen dat het morgen niet te slecht weer gaat zijn. Het partytentje kan niet zoveel hebben.

nacmlamerikx 11-02-2014 21:20

Updatetje:

Spuiter is langsgeweest. Kleur wordt L041. Gaat mij 2500eurie's kosten. Het strakmaken wordt ook door de spuiter gedaan. Pfoehoe, zo gaat het budget er snel door.

Donderdag ook nog even een G60-kitje halen.

Foto's volgen.

yniezink 11-02-2014 22:22

Mooie kleur! Heb ik ook op mn golf 2 van '83!

Van Limburg 12-02-2014 00:04

Is dat nu Olaf in t begin van je foto's, komen me er nog wel een paar bekend voor:D

nacmlamerikx 27-02-2014 22:17

Quote:
Originally Posted by Van Limburg
Is dat nu Olaf in t begin van je foto's, komen me er nog wel een paar bekend voor:D


Dat is Olaf ja :D & de andere is Tim, mijn 2 buddy's die vakwerk verichten :D

Jan-Jelle 28-02-2014 11:15

Wordt grondig aangepakt!

Jammer dat er nieuw type deuren en een G60 kit op komt. Deuren met spijltjes en dunne bumpers staan een '86er vele beter...

nacmlamerikx 28-02-2014 15:50

Quote:
Originally Posted by Jan-Jelle
Wordt grondig aangepakt!

Jammer dat er nieuw type deuren en een G60 kit op komt. Deuren met spijltjes en dunne bumpers staan een '86er vele beter...


Dat is smaak, ik vind g60 bumpers super mooi dus :D

Jan-Jelle 28-02-2014 17:13

Quote:
Originally Posted by nacmlamerikx
Dat is smaak, ik vind g60 bumpers super mooi dus :D


Het is jouw auto :thumbup:

superbeast 28-02-2014 21:44

zit een goed tempo in zeg, :thumbup:

nacmlamerikx 12-03-2014 21:23

Auto staat bij de spuiter, ze gaan er morgen aan beginnen :D

nacmlamerikx 20-03-2014 21:56

Inmiddels ook een setje BBS RM 012 gehaald. Harten worden grijs gepoedercoat en randen worden hoogglans gepolierd. Wordt vanvoor 6,5j met 165/50/R15 op en vanachter 8,5j met 195/50/R15 op.



Vandaag het leren interieur van de sloopwagen gedemonteerd en in de opslag (zolder, mama was niet blij) geplaatst. Zo ziet hij er nu uit.





& ik ben al eens bij de spuiter op bezoek geweest. Deuren zijn al deels gestraald en mat gezet. Ook al enkele stukken geplamuurd.





Komt helemaal goed!

nacmlamerikx 09-05-2014 15:35

Een update.
Na 3 maanden wachten is het einde van de carrossier in zicht. De spuiter is er eindelijk aan begonnen. Normaal ga ik hem volgende week terughebben.
Klein spiek foto'tje:



Inmiddels ook weer een FERME tegenslag gehad :mad:
Ik heb het blok uit de groene sloopgolf gehaald en nu blijkt dat dat een 1V is. het reserve blok wat ik had is ook een 1V. 1V turbo diesel motoren zijn geen GTD motors maar "eco" turbodiesel motors. Minder vermogen dus. Ben dan maar op zoek gegaan naar een motor met motorcode JR. Een maat van me had er toevallig een liggen. Gekocht voor 30 euro en maar opengegooid want blok zat vast. Cilinderkop was op 5 plaatsen gebarsten (Gelukkig zijn het dezelfde als een 1V).
Foto van zuigers in de kruipolie:



Heb ook een setje velgen gekocht voor dagelijks mee te rijden. Lancia Delta Integral velgen! :rolleyes:


nacmlamerikx 18-05-2014 20:06

Shot in de zaak!!!!

Auto is gespoten!!!

JOEPIE!































:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Audi1981 18-05-2014 22:15

Lekker man :thumbup:

nacmlamerikx 31-05-2014 19:19

Hoe meer ik de auto inspecteer, hoe meer foutje`s ik er in zie. her en der nog een deukje. Ben benieuwd of dit allemaal nog binnen de prijs hoort, want ik wil het toch wel gemaakt hebben.

Het schiet veel te traag naar mijn goesting op, paar dingetjes al tegen gezeten, maar de kabelboom en het blok zit er al in.

Hier ene foto van het remsysteem en de isolatie op zijn plaats.




Het blok erin:





En een sfeer foto`tje:


nacmlamerikx 11-06-2014 21:24

Eventjes een nieuwsupdate!

Inmiddels ligt de kabelboom erin, het blok & het front, and IT'S ALIVE!!!!










Ik weet wel niet of iedereen het Facebook filmpje kan zien waarin hij start:
https://www.facebook.com/photo.php?...&type=3&theater


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

nacmlamerikx 15-07-2014 21:23

Veel gedaan inmiddels maar eigenlijk te weinig.

Motor zit er goed in, alles aangesloten, motor loopt goed!





Inmiddels het voorfront ook al ineen:



Spaghettie tegoei leggen:




Nog te doen:
Achterbrug reviseren en monteren, interieur afbouwen en ramen monteren en alle balken nog in de wax zetten.

Het einde is in zicht.

g-loudertje 16-07-2014 00:03

Ziet er goed uit! :thumbup:
Hoop toch niet dat die Japstyle kachelpijp eronder blijft?

Joan 16-07-2014 07:45

Mooie auto, maar die demper gaat er toch niet onder????

nacmlamerikx 16-07-2014 21:02

waarschijnlijk wel :D

nacmlamerikx 24-08-2014 20:21

Inmiddels al weer aardig opgeschoten en het einde is in zicht. Eerste week van september wordt hij gepolierd en dan nog wat klein dingetjes en hij kan de baan op. Vandaag het eerste ritje achter in de tuin gemaakt:
















:thumbup:

Audi1981 24-08-2014 22:27

Mooi werk allemaal! :thumbup:
Niet gelijk een FMIC plaatsen?

nacmlamerikx 25-08-2014 05:22

Quote:
Originally Posted by Audi1981
Mooi werk allemaal! :thumbup:
Niet gelijk een FMIC plaatsen?


Dat is nog de bedoeling, maar eerst even op de baan krijgen. In Belgie kunnen ze al moeilijk doen op de keuring als je een FMIC plaatst dus ;)

nacmlamerikx 08-11-2014 20:32

Inmiddels is het golfje klaar voor op de baan, ofja bijna dan. Gisteren naar de keuring geweest, afgekeurd op een paar (terechte) puntjes. Dat nog even in orde maken en dan nog een poging wagen.
Het golfje staat er momenteel zo bij:



Ik ben ook weer op andere plannen gekomen. Ik heb vandaag een TDI bijgehaald, voor in de mk2 te leggen. Een AFN, 110pk blokje. Zal lekker voorruit gaan.
Foto`s van de sloopwagen:





Nu eerst even de golf laten keuren, en dan beginnen aan de motorswap. In december zou dat afgerond moeten zijn want dan zou de wagen een keer terug naar de spuiter moeten voor de puntjes waar ik niet content over ben te laten bijwerken. Al bij zou de mk2 eind april helemaal klaar moeten zijn, dan kan ik met volle moed vertrekken naar worthersee 2015 :thumbup:

Ilker 09-11-2014 12:30

Quote:
Originally Posted by nacmlamerikx
Dat is nog de bedoeling, maar eerst even op de baan krijgen. In Belgie kunnen ze al moeilijk doen op de keuring als je een FMIC plaatst dus ;)

Dat is echt niet waar, die prutsers weten niet eens dat een JR of SB een intercooler heeft.
Ge kunt ook bijzeveren dat dat een oettinger model is. Alsof die daar veel van weten..
Ik heb een fmic gezet achter de grille. mijn radiateur is zo ver naar achter geschoven dat ik mijn dynamo niet meer veel kan bijspannen.
Dat ze oprotten, da ding is 26jaar oud. :rolleyes:

nacmlamerikx 13-11-2014 10:16

Na een jaar is het dan eindelijk zo ver. Ofja vorige week was het al zo ver maar toen kreeg ik zo een stomme rode kaart :( Vandaag een groene gekregen!
Joepieeee!!!

nacmlamerikx 13-11-2014 22:09

Blokje vandaag uit de donor wagen gehaald!




Morgen eens goed schoonmaken en aan de kabelboom beginnen :thumbup:

kroeps 14-11-2014 09:39

Gaaf project! Ga zo door

The Skinnmeister 14-11-2014 14:24

Goed bezig

nacmlamerikx 15-11-2014 00:38

Vandaag weer een hoop gedaan, blokje afgebroken, kabelboom is ook al bijna klaar :thumbup:





remmen voor de GTD :E




Turbowiel zat een beetje speling aan de inlaat, uitlaat bijna niets. Verder is het 2 massa vliegwiel aan elkaar gelast. Weet niet of ik het het beste zo kan laten of misschien toch een massief kan steken. En ik ben er nog steeds niet uit welke cardannen ik erop moet monteren :confused:

Ik ga het subframe van de cordoba nemen, met daarop de draagarmen van de golf, de naaf van de golf en de remmen van de cordoba. Pedalencluster ga ik waarschijnlijk ombouwen zodat die past in een golf 2.

Voor de kabelboom zijn trouwens minimale aanpassingen voor gemaakt, de kabelboom past bijna 1 op 1 op een nieuw type zekeringskast van golf 2, enkel de verlichting stekkers en alles is anders en er zitten nog een hoop kabels tussen die ik niet nodig heb.


All times are GMT +1. The time now is 16:53.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.