Volksforum.com

Volksforum.com (https://www.volksforum.com/forum/index.php)
-   Golf en Jetta MK II (https://www.volksforum.com/forum/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Geluidsisolatie (https://www.volksforum.com/forum/showthread.php?t=106141)

Johan Cruijff 23-10-2012 15:00

Geluidsisolatie
 
Ben bezig met TDI swap in mn Golf 2. Ik wil het interieur extra isoleren tegen geluid. Vraag me echter af of en waar ik onder en achter het dashboard extra isolatie kan plaatsen zonder in de problemen te komen bij het opnieuw monteren van mn dash. Wie heeft dit ook gedaan en kan me adviseren

bugs 23-10-2012 19:32

Ja het zit zo, de bal is rond... (Geintje) je moet oppassen dat je niet te dikke isolatie gebruikt op de plekken waar iets tegen het schutbord moet komen, bijvoorbeeld waar het kachelhuis zit en de zekeringkast, anders zijn de boutjes te kort.

Erik Baas 23-10-2012 22:45

Mijn dashboard moet nog, met de rest van de auto ben ik al even bezig geweest. Ik heb alle metalen panelen (ook deuren, achterste zijpanelen, bodem) van binnenuit beplakt met dun vilt, en verder flink opgevuld met dik schuimplastic. 't Is nog maar half klaar, maar het scheelt al flink in het geluid! De meeste "winst" zat in de deuren en achterpanelen.
Met het dashboard ga ik dat ook doen; het vilt is dun genoeg om ook tussen bevestigingspunten te kunnen, het scheelt hooguit een halve slag van een parkertje. Gewoon _alle_ oppervlakken beplakken, voorzover je er bij kunt; ook het metalen schutbord!
Let ook vooral op de bedrading: goed samenbinden, het mag nergens tegen plaatwerk of plastic aankomen (dat gaat trillen), en een stuk CV-pijpisolatie doet daar wonderen.
Vilt haal je bij de bouwmarkt, mijn spul wordt door bv. stucadoors gebruikt als tijdelijke vloerbescherming. Lijmen met bv. Bison-Kit.
Volproppen met schuimplastic kan ook nog, maar houd het weg bij kachelbediening en -kabels!

Audi1981 23-10-2012 23:37

Bitumen matten gebruiken?

Erik Baas 23-10-2012 23:58

Schiet me nog iets te binnen: houd voldoende "lucht" rond de tellerbak, de spanningsstabilisator wordt vrij heet en moet die warmte kwijt kunnen raken. Bovendien vrees ik voor brandgevaar als er schuimplastic tegenaan komt! Dat geldt trouwens ook voor een evt. aanwezige sigarenaansteker.

Erik Baas 28-10-2012 00:17

Quote:
Originally Posted by Johan Cruijff
Bedoel je met schuimplastic soms piepschuim? Waar pas je dat toe?
Nee, schuimplastic zoals bv. in kussens en matrassen gebruikt wordt. Piepschuim zal ook wel bruikbaar zijn, maar dat moet je dan in vorm snijden (en dat is veel meer werk ;) )

Quote:
Inproppen;ben je niet bang voor vocht dan?
Goed punt, niet aan gedacht: ruimte voor luchtcirculatie openhouden, dus....

Foto's: heb er een paar gemaakt, zal ik morgen even posten. Verwacht er niet te veel van... ;)

Dokter D 28-10-2012 10:57

Ik heb als extra isolatie ondertapijt van de carpetright gebruikt, check mijn projecttopic maar eens.

Erik Baas 28-10-2012 19:41

Hier was ik net begonnen, de rood gemerkte delen zijn beplakt, de deur is nog niet klaar. De donkere delen zaten er af fabriek al in, en alle metalen oppervlakken (tunnel, dorpel, in de vloer, etc.) moeten nog.




Met dikker vilt haal je wsch. wel een betere demping, maar het weegt (en kost?) ook meer...

De Pul 28-10-2012 19:50

Quote:
Originally Posted by keesf
kijk uit met wat je gebruikt. de zg "eierrekjes" geluidsisolatie is erg brandgevaarlijk.
gelijk ook de reden dat ik nu een andere dash nodig heb :)

:screwy: hoe bedoel je dat?omdat het begint te branden als je brand hebt achter je dash?

Dokter D 29-09-2013 08:16

Ff een schop hier, conrad heeft nu goedkope antidreun matjes en isolatiematerialen.

http://www.conrad.nl/ce/nl/product/...ive-Bitumen-mat

http://m.conrad.nl/ce/nl/product/34...brandvertragend

The Clauw 29-09-2013 10:21

Medford akoestiekshop is voor mij het beste.

Ook in verband met een stukje eerlijk advies is het heel erg prettig om daar te kopen.

Tevens zit daar ook de fabriek dus je krijgt je matten vers van de pers.


All times are GMT +1. The time now is 10:05.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.