Volksforum.com

Volksforum.com (https://www.volksforum.com/forum/index.php)
-   Golf en Jetta MK I (https://www.volksforum.com/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Restauratie Golf 1600 LS 1976 (https://www.volksforum.com/forum/showthread.php?t=130710)

CAR-POOL 08-12-2014 01:20

Restauratie Golf 1600 LS 1976
 
Hierbij mijn project waar ik al nu inmiddels 2 jaar mee bezig ben.

Een Golf 1.6 LS Automaat uit 1976.
Het is een overgangsmodel van Swallowtail naar nieuwere modeljaar.
Deze auto heeft namelijk nog een gladde motorkap , oud type deuren , zacht dashboard , oud type schutbord met ronde afdrukken zeldzame 1.6 FP motor met 75 pk , en zo nog wat leuke en zeldzame details. :)

Jaren lang van de eerste eigenaar geweest , deze is er zuinig op geweest naar overlijden heeft de auto tijd buiten gestaan en is deze van achteruit gegaan Ondanks de originele kmstand van 91.000 omdat deze auto bijna nooit het dorp is uit geweest :D , maar desondanks zat er toch redelijk wat werk aan. De bouwkwaliteit in de eerste jaren van de Golf was heel erg slecht. Zijn zijn hierdoor behoorlijk zeldzaam geworden. Het is dus een wonder dat deze het overleeft heeft. :cool:

De basis was redelijk goed , de onderkant en binnenschermen waren vrij hard. Maar verder zat er redelijk wat aan de auto. Alles is kaal gehaald het losse plaatwerk is een ontlakkingsbad geweest alles ontroest, en alle delen zijn gelast , en de lasnaden zijn vertint. De auto staat nu in de grondverf)

Plannen zijn ,
- Helemaal origineel laten tot in de details zoals deze auto van uit de fabriek rolde. Omdat deze na 38 jaar nog steeds alles origineel is (zelfs de originele radio heeft) blijft hij geheel origineel :)
- Misschien voor de toekomst ooit schroefsetje en BBS RM's of iets anders in die trend.


















Motor word geheel gereviseerd








Aantal vertinde delen.





Losse plaatwerk ontlakt












Nieuw voorfront gevonden old stock met vlakke slotplaat

Nieuwe binnenschermhoekken







Zijkanten en motorkap in de spuitplamuur.
















Style 08-12-2014 06:45

Mooi project 👍dat van die gladde motorkap heb ik nooit begrepen die van jouw op de foto's is toch nie anders dan die van mij ???

Marco R29 08-12-2014 09:03

Quote:
Originally Posted by Style
Mooi project 👍dat van die gladde motorkap heb ik nooit begrepen die van jouw op de foto's is toch nie anders dan die van mij ???

Aan de voorkant van de kap zit bij het latere type een rand, ongeveer 5cm vanaf de voorkant.

OT: Mooi project! Je pakt het goed aan!

Theowob 08-12-2014 13:10

zeker een mooi project. :thumbup:

Barn171 08-12-2014 13:20

Jammer dat je je front niet juist hebt terug gezet. (de spijltjes achter de grill en de twee open vakken achter de bumper) Wel mooi project, zeldzaam hard voor z'n leeftijd! Oh en je tellerunit hoort er een te zijn met zo aluminiumeffect.

CAR-POOL 08-12-2014 16:43

Dankjewel allemaal :) :thumbup: voor de leuke reacties.
Slotplaat was niet heel mooi meer , dus die heb besloten om die niet te gebruiken. Gat had inderdaad dicht gekund maar met de bumper ervoor zie je daar nog weinig van.

De basis was zeker goed , alle standaard slechte plekken zijn wel vervangen , overigens heeft deze auto nooit een ML behandeling gehad of dergelijke vooral voor een origineel NL auto is het wel bijzonder.

Ik zou het echt niet weten met die tietenteller, model 1977 heeft een hard dashboard , modeljaar 1976 een zachte , maar modeljaar 1977 heeft weer zwarte tietenteller , en 1976 een alu.
Ik heb overigens een dun stuur , en geen middenconsole. Wat modeljaar 1977 ook heeft. En heeft een kachelschakelaar. Geen idee wanneer dit op de markt kwam.
Bouwdatum is 9-1976. En chassisnr begint met 177. Waarschijnlijk 1 van de allereersten uit modeljaar 1977.
Ik snap er niets meer van :tongue:
De km-stand die op deze teller staat is wel weer origineel.

Style 08-12-2014 16:57

Quote:
Originally Posted by Marco R29
Aan de voorkant van de kap zit bij het latere type een rand, ongeveer 5cm vanaf de voorkant.

OT: Mooi project! Je pakt het goed aan!


:thumbup: nou zie ik het ook.

CAR-POOL 08-12-2014 17:09

Wat mij verteld is dat ze deze later vervangen hebben omdat die regelmatig nog weleens een deuk met de hand in werd gedrukt. Nieuwere modellen zijn steviger met de rand aan voorkant.

Style 08-12-2014 17:18

Leuk detail vind het dash ook mooi zeker zo met die passende radio :thumbup:

CAR-POOL 08-12-2014 20:20

Jazeker , een Philips 561 die ook in het VW-radio progamma zat




Kan iemand dit ontcijferen? :) Vond dit onder het dashboard

En hier nog een foto van de kleine deursloten (wat misschien nog iedereen wist dat die bij oudere modellen weer anders zijn)


NielsDub 08-12-2014 20:37

Lijkt me een werkbriefje uit de fabriek waarop alle specificaties staan hoe de auto moet worden opgebouwd, kleur, opties, land waar ie naartoe moet HO(lland), gebouwd op dag 2 van week 37 etc. Gaaf dit !

CAR-POOL 08-12-2014 20:49

Oke cool! :) Leuk om te weten :cool:
Dag 2 week 37 is dat 11 of 13 september 1976?
Maar de codes kun je niet ontcijferen? En het gene wat onderstreept is wat zou dit betekenen?

Sjoes 85 08-12-2014 20:52

Supergaaf man! Goed bewaren dat briefje! op je front moet ook een klein aluminium schildje zitten (zo te zien op de foto's heeft er er in ieder geval op gezeten, ik hoop dat je het goed hebt bewaard) waarop in ieder geval 00372 moet staan (week 37, dag 2) + een viercijferig volgnummer, bijvoorbeeld 0132. Dan is de Golf de 132e auto die die dag is geproduceerd.

Om heel precies te zijn, de jouwe is geproduceerd op dinsdag 7 september 1976.

CAR-POOL 08-12-2014 20:52

Ik zou overigens wel centificaat willen aanvragen maar begrijp niets van de aanvraag en betaling.

Sjoes 85 08-12-2014 20:55

Quote:
Originally Posted by CAR-POOL
Ik zou overigens wel centificaat willen aanvragen maar begrijp niets van de aanvraag en betaling.


Bel me anders even dan help ik je, Duits heb ik aardig onder de knie. Stuur me een PM dan krijg je mijn nummer :thumbup:

CAR-POOL 08-12-2014 21:06

Oke echt super leuk om te weten :) Oke bedankt zal ik doen
Heb deze goed bewaard gelukkig ,

Dit is overigens het alu plaatje van de auto


Sjoes 85 08-12-2014 22:19

Supergoed dat je dit plaatje bewaard hebt!!
Dit is dus één van de laatsten die op die dag zijn geproduceerd zou ik zeggen.

NielsDub 08-12-2014 23:55

Hier kun je de uitrustingscodes terugvinden. Komt dat overeen? Als het goed is staan die ook het typeplaatje / sticker. Of was dat in de vroege jaren anders? Dat weet ik niet, weet alleen van '83.

http://www.vwtyp17.de/index1.htm

2H-2H 09-12-2014 17:37

:thumbup: Als een project in de grondverf staat, is het altijd weer een mijlpaal, kun je dingen vergeten en nieuwe dingen plannen.
Dit jaar nog in de kleur?

CAR-POOL 10-12-2014 00:33

Erg leuk en interessant om te weten allemaal :) en bedankt voor info! En als jullie meer weten hoor ik het graag. Ik heb overigens geen sticker en typeplaatje. Certificaat is aangevraagd.

Klopt helemaal , ben blij dat deze nu in de grondverf staat , heeft me een hoop tijd en werk gekost , en momenten dat ik t meer zag zitten , maar toch zover gekregen dat deze in de grondverf staat is zeker toch een mijlpaal :)
En straks komt het leuke werk. :rolleyes:

Van de week gaan de losse plaatwerkdelen in grondverf , hoop dit jaar dat deze gespoten word en anders volgend jaar. ;)


All times are GMT +1. The time now is 10:01.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.