Volksforum.com

Volksforum.com (https://www.volksforum.com/forum/index.php)
-   Golf en Jetta MK II (https://www.volksforum.com/forum/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Uitgebouwde Airco compressor controleren op werking (https://www.volksforum.com/forum/showthread.php?t=133736)

Beer 27-05-2015 09:32

Uitgebouwde Airco compressor controleren op werking
 
Hallo,

Is het mogelijk om een uitgebouwde airco compressor te controleren op werking?
Het gaat om een originele Sanden SD 508 compressor.

groet Beer

Roy16VG60 27-05-2015 12:01

Hierop inhakend; is er hier iemand die deze compressoren reviseert? Ik heb een SD-709 op mijn G60 zitten maar deze is natuurlijk al 25 jaar oud en Sanden levert ze niet meer.

Is het ook gewoon mogelijk om deze oude systemen met R134a te vullen?

(excuses voor het kapen van je topic, Beer)

yuli 27-05-2015 14:17

Bel beide is met autokoeling in Den Haag en informeer naar de mogelijkheden;
070-3820869
Zonweg 63, 2516AK, Den Haag

@Roy16Vg60
Ja is mogelijk wel is het beter de seals te vervangen want de oude worden aangetast en dus kans op lekkage.

Eerst diagnose laten doen (kleurmiddel) voor afvullen want vaak zijn de oude systemen zo lek als een mandje.

casss 29-05-2015 18:17

ben benieuwd of het gaat lukken

Maarteno 29-05-2015 21:34

Heb je de compressor los? Of zit hij nog in het systeem ingebouwd? Werking van een compressor kun je o.a. controleren door het bekijken van de persdruk en de aanzuigdruk. Maar die R12 systemen hebben weer aparte nippels dus dan moeten ze wel een passende meterset hebben.

Daarnaast mag ie ook geen herrie maken (brommen, klapperen)
Je kunt de magneetkoppeling controleren op werking.

Als de compressor open is kun je wel zien of hij beschadigd is door vloeistofslag of slechte smering (centreerbal beschadigd e.d.)

Beer 29-05-2015 21:53

Hallo,

Ik heb mijn hele originele airco maar gereviseerd.
Hele airco-bak onder dashboard uitgehaald, open gemaakt, kleppen opnieuw bekleed, nieuwe verwarmings-radiator, schoongemaakt, vacuum pompjes gecontroleerd, overal nieuwe dichtingen en alles weer in elkaar gezet.

Bevestiging aircopomp en dynamo maar meteen ontroest en opnieuw gelakt.

Nieuwe droger, nieuwe condensor, nieuwe airco-pomp(Hella/Behr, 236 incl btw).
Nieuwe afdichtrubbers voor alle aansluitingen.
Nu alles weer in de auto, bijvullen en laat de zomer dan maar komen.

Mocht er iemand vragen hebben over hoe de originele airco in elkaar zit of fotos willen van een gedemonteerde airco moet ie het maar even laten weten.

groet Beer


All times are GMT +1. The time now is 05:55.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.