Volksforum.com

Volksforum.com (https://www.volksforum.com/forum/index.php)
-   Golf en Jetta MK II (https://www.volksforum.com/forum/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Stappenmotor stuk of ist wat anders ? (https://www.volksforum.com/forum/showthread.php?t=16926)

Fabian_GTI 16-01-2006 22:45

Stappenmotor stuk of ist wat anders ?
 
Ik heb zo'n flauw vermoeden dat mn stappenmotor het heeft begeven...

Gister na een stukkie snelweg stopte ik ff bij een tankstation zakt het toerental in tot 700 rpm stationair... dus ik geef ff wat gas bij en tot mijn stomme verbazing blijft het apparaat hangen op de 3000 toeren :confused:
Rij ik weg en laat de koppeling ff schieten zodat hij weer onder de 3000 toeren komt en dan loopt ie opeens wel weer normaal en bij het volgende stoplicht loopt ie weer 700 rpm stationair.

Stappenmotor zoemt wel als ik t contact aanheb maar niet constant, hij zoemt om de halve seconde.

Oja als ik aan mn stappenmotor draai daarmee kon ik mn stationair toerental regelen, is dit normaal of eeuh :rolleyes: ( Zitten geen schroefjes op ofzo ik kon gewoon het hele omhulseltje draaien en dat had invloed op mn toerental )

Zoals het nu is rijd ie gewoon normaal, soms draait ie keurig 950 rpm stationair, meestal te laag 700 rpm stationair. Dat ie opeens 3000 rpm stationair draait dat heb ik sinds gister niet meer gehad.

Is dit een stappenmotor probleem of moet ik het ergens anders zoeken ?

Groetjes Fabian.

Zestienkleppen 16-01-2006 23:57

Zou kunnen. Je kunt hem eens schoonmaken met remmenreiniger. Gebruik anders de zoekfunctie even, hier is voldoende over geschreven.

Fabian_GTI 17-01-2006 16:39

Search levert bar weinig op helaas met de invoer stappenmotor. :(

Zestienkleppen 17-01-2006 16:49

Stappenmotor = ISV (idle stabilization valve), zoek daar eens op.

Anders, als je een ISV met 3 connectoren hebt...

Trek de stekker van de ISV en meet met een voltmeter tussen het middelste stekkercontact en de massa. Hier moet accuspanning op staan. Geen spanning? -> draadbreuk oid

Meet de spanning tussen het middelste stekkercontact en de buitenste contacten. Hier moet 1 a 2 volt minder dan accuspanning op staan.

Meet de weerstand tussen het middelste en de buitenste contacten op de ISV. De weerstand moet gering zijn. Hoge weerstand? -> isv kapot


All times are GMT +1. The time now is 23:36.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.