Volksforum.com

Volksforum.com (https://www.volksforum.com/forum/index.php)
-   Golf en Jetta MK II (https://www.volksforum.com/forum/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Schroefset moer vastzetten op veerpoot? (https://www.volksforum.com/forum/showthread.php?t=96250)

vwfreak1980 17-02-2012 11:22

Schroefset moer vastzetten op veerpoot?
 
Hallo,

Ik heb op mijn Golf 2 een Intrax schroefset zitten. De voorste 2 poten zitten boven met een moer vast aan de carrossorie. Bij originele veerpoten kun je de draadstang tegenhouden met een inbussleutel en dan de moer vastdraaien met een steeksleutel. Maar de Intrax veerpoot heeft geen inbus aansluiting, dus nu draait de hele veerpoot mee als je de moer aan wil draaien. Volgens mij zit het nu dus niet vast genoeg omdat ik het iets hoor klapperen bij hobbeltjes in de weg.
Ik was al bij Intrax langsgeweest maar zij hadden hier niets meer voor helaas.

Iemand een idee of hier een tooltje voor is ofzo..? (misschien hebben wel meer merken schroefsets dit probleem?)

Marcski 17-02-2012 11:39

met de wielen op de grond staat er de meeste spanning op en draait hij het beste vast, en vast is vast. Klapperen kan daar dan niet van komen, heb je je veerpootlagers al eens vervangen?

Jel Golf 2 GTI 17-02-2012 11:40

ik zette vroeger wel eens een griptang met daartussen een doek op de stang van de schokker zelf.

Moet wel voorzichtig gebeuren want anders trek je er groeven in en gaat je schokker binnen de kortste keren lekken.

Je kan ook vragen of er iemand je auto naar beneden duwt terwijl je de moer aandraait. Zodat je hem vrij naar beneden kunt draaien.

Laatste optie (die ik niet graag gebruik) is de bolleneur (slagsleutel).
Deze niet te gek laten rondgaan want dan kan het zijn dat je de moet van je veerschotel terug loszet waardoor je terug klappen gaat horen tijdens het rijden.

Losha 17-02-2012 13:42

2 vlakke kanten slijpen aan de bovenkant van het schroefdraad/stang en daar dan vasthouden ...
dus ipv inwenidge inbus, uitwendige steeksleutel

gti_power 17-02-2012 19:53

Een dop erop zetten,die met de griptang tegenhouden en dan met een imbus die eruitsteekt vastdraaien als de auto op de grond staat.
Zo deed ik het altijd.

vwmotorsport 17-02-2012 20:28

zo heb ik dat ook wel eens gedaan met een Moordenaar cq griptang zet hem vrij hoog in het deel dat niet in je schokbreker komt evt voor beschadiging materiaal is keihard en beschadigd niet gauw hoor

gti_power 17-02-2012 21:10

Ik had het niet goed gelezen dat er geen imbus opzit,dan zou ik em met een luchtsleutel met beleid aantrekken.

mark89769 18-02-2012 17:32

luchttol werkt prima!

vwfreak1980 18-02-2012 17:42

Quote:
Originally Posted by mark89769
luchttol werkt prima!


thanks voor de reacties mannen!

bij mij zitten ze nu ook vast met luchttol. wellicht dat dan inderdaad de veetpootlagers versleten zijn...

als ik deze vervang moet de wagen zeker weer uitgelijnd worden....?

vwjohnny 18-02-2012 19:37

je moet daarvoor je veerpoten er idd weer onderheen halen...

dus ook uitlijnen.

ik heb vandaag mn schroefset van de vento onder de mk 2 gti 16v gezet
en de apex dempers en veren onder de vento. ik heb gewoon een keer met een stift langs de schokbreker getekend op het fusee lichaam ;) gaat wel redelijk goed voor nood zeg maar maar uitlijnen is idd wel het beste :thumbup:

rogergti 19-02-2012 11:00

ik zet het altijdt vast met slagmoersleutel als de auto op de grond staat is bij mij nog nooit verkeerd gegaan maar weet wanneer je moet stoppen


All times are GMT +1. The time now is 10:41.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.