
01-05-2012, 17:20
|
VW Fanatic
|
|
Join Date: Feb 2007
Posts: 465
|
|
Tja ik rijd momenteel een Japannertje, deze heeft standaard een torsen sper.
Nu is dat bij mij een torsen(Torque Sensing) sper, dit werk met wormwielen/tandwielen en vergt dus geen onderhoudt. extra grip is af te leiden aan het percentage van de sper. Maar dit is beperkt. Ik merk het voornamelijk bij uittrekken bij de bochten. Trek ik volgas op, dan heb ik gewoon wielspin.(als 1 wiel geen grip heeft gedraagt deze sper zich hetzelfde als een open diff)
Voor echt goede grip bij het wegrijden heb je toch eigenlijk een platen sper nodig, dit is net zoiets als de koppeling. Deze slijt, maak herrie en is in mijn inzien niet geschikt voor dagelijks gebruik.
Denk dat je beter moet oefen in het wegrijden.
Zorg voor goede banden en laat het vermogen rustig inkomen.
Misschien is het mogelijk om launch control toe te voegen.
Mijn auto heeft ook launch control(begrenzer op 4500 rpm bij stilstand, echt vermogen komt er toch pas na de 6500), maar als je jezelf kan beheersen kan je het net zo goed zelf.
|