
24-05-2012, 16:07
|
 |
VW Guru
|
|
Join Date: Oct 2009
Posts: 714
|
|
Quote:
Originally Posted by fcapri
[QUOTE=Romulus]
waarom is een TD blok meer effectief??? de turbo jaagt er meer lucht in, dus je kan meer brandstof inspuiten en zo meer vermogen halen. het vermogen komt nog steeds door meer brandstof in te spuiten.
|
Je hebt minder brandstof nodig voor hetzelfde vermogen
Als je op PPO wilt gaan rijden, extra gloeibougie in je koelwater circuit net voor een kleine warmtewisselaar welke de PPO voorverwarmd voordat het de dieselpomp in gaat. Mijn 1.6D vondt toen der tijd 100% PPO niet helemaal lekker en ging niet harder dan 140 maar 75/25 ging prima en reed zelfs beter als volledig met diesel.
De warmtewisselaar kost je +/- 2/3kg aan gewicht maar kan je wel zonder problemen op PPO rijden. Of je gaat de lokale friettenten langs of je het firtuurvet mag ophalen en deze ga je zelf filteren heb je gratis brandstof!
__________________
|