
22-07-2013, 12:50
|
 |
Postwhore
|
|
Join Date: Nov 2010
Posts: 1,099
|
|
km teller die niet telt: ff open halen. meestel is het tandwieltje op het asje binnenin eraf geschoven waardoor heel de tellerunit dus niet meer meedraaid. had ik ook. ff tandwiel eraf gehaald, alles vetvrij gemaakt, drupje secondenlijm erop en het tandwiel weer over geduwd. onmiddelijk asje beginnen draaien zodat die secondenlijm de rest niet vastlijmde.
werkt al 60 000km weer normaal zo.
voor die afwijking. heb je een vaste afwijking, of variabel?
bv 20km/h verschil op zowel 50 als 150km/h, dan staat de naald er wat verkeerd op. ff afhalen met een vork terwijl je de binnenkant vasthoud (bv op 100km/h) en die er terug opdrukken op 85 (zet die niet te exact zodat je zeker niet geflists wordt. zou zonde zijn als die 80 aanduid en je dan eens geflitst bent aan 82 doordat je banden nieuw zijn)
is die snelheid variabel, dwz 10km/H verschil op 30, 20km/h verschil op 60, 40km/h verschil op 120.... dan zit er een verkeerd tandwiel in de bak, of heb je een verkeerde teller steken
blok die zweet. lekt die overal olie, of kan het zijn dat de kleppendekseldichting slecht is en dat de olie zo langs het blok omlaag loopt.
blok afstomen met draaiende motor aan een carwash ofzo en dan een nieuwe kleppendekselpakking steken.
versnellingen moeilijk te vinden: wat doet die dan? zit er teveel speling op de pook (stangenstel reviseren met nieuwe busjes enzo) of zit je op de versnelling maar krijg je die er niet in (koppeling op zen eind of syncro's ver omzeep). je kan eventueel proberen de koppeling wat bij te stellen (ken het niet hoe het bij gti's werkt)
stationair hoog lopen en moeilijk starten zal wel gelinkt zijn. ergens een vacuumlek ofzo?? met draaiende motor eens wat remmenreiniger op de vacuumleidingen spuiten. gaat die ineens fel anders draaien, heb je een lek. mogelijk is er een lek en hebben ze ter compensatie de boel ook nog eens ferm te rijk gedraaid.
__________________
Daily drivers: Toyota prius 3 - Ford P100 1.8TD
Oldtimers: Golf2 1.6D '91 - Ford Capri 2.0V6 '79, 3.0V6 '79 - Sierra XR4i 2.8iV6 '83 - Audi 80 Avant 2.6V6 '93
http://www.fordcapri.be
|