
12-10-2013, 07:14
|
 |
Draaideur donateur
|
|
Join Date: Jan 2005
Posts: 2,886
|
|
Quote:
Originally Posted by Tjaap
Tatattatatata...... MRB.
|
Ehhh, volgens mij gaat de voorgenomen verlaging van de mrb van tafel, maar is nog steeds niet duidelijk of de vrijstelling mrb voor oldtimers op de schop gaat.
Dat maakt onderdeel uit van het belastingplan 2014 en dan moet nog door de kamer, dus niet te vroeg gaan zitten kniezen.
Quote:
De belangrijkste maatregelen op een rijtje, zoals bekend bij het ANP.
Lastenverlichtingen
- De bezuiniging op de zelfstandigenaftrek wordt teruggedraaid (300 miljoen euro).
- Lager btw-tarief voor bouw en renovatie blijft heel 2014 gelden.
- Het tarief in de eerste belastingschijf wordt in 2014 verlaagd. Zo moeten op korte termijn de bestedingen worden gestimuleerd.
Lastenverzwaringen
- De belasting bij de aankoop van personenauto's en motorrijwielen (bpm) gaat omhoog door een strengere milieugrens.
- De belasting op leidingwater gaat omhoog, waardoor drinkwater duurder wordt.
- Er komt weer een belastingheffing op afval storten.
- Werkenden tussen de 61 en 64 jaar raken hun werkbonus kwijt.
Investeringen
- Het onderwijs krijgt 650 miljoen euro extra.
- Schoolboeken worden vanaf 2015 weer gratis (250 miljoen euro).
- De publieke omroep krijgt in 2016 en 2017 50 miljoen euro extra, waardoor de eerder aangekondigde bezuiniging van 100 miljoen euro wordt afgezwakt.
- De bezuinigingen op de kinderbijslag worden teruggedraaid.
- De aangekondigde ingreep in de Algemene nabestaandenwet gaat niet door.
- Defensie krijgt er in 2014 50 miljoen euro bij en vanaf 2015 90 miljoen euro.
- Er komt vanaf 2015 50 miljoen euro per jaar beschikbaar voor regionale werkgelegenheid. Daardoor kunnen kazernes in Assen en Ermelo openblijven, evenals tbs-kliniek Veldzicht.
Bezuinigingen
- Er komen extra kortingen op de budgetten van ministeries.
- Er wordt gekort op de subsidies voor bedrijven.
- Vanaf 2015 moeten efficiƫncymaatregelen in de zorg meer opleveren.
Sociaal akkoord
- De aanpassing van het ontslagrecht die volgens het sociaal akkoord in 2016 zou ingaan, zal een half jaar eerder van kracht worden.
- Werklozen moeten vanaf 2015 na een half jaar WW een baan onder hun niveau accepteren. In het sociaal akkoord was dat in 2016.
- De verplichting voor bedrijven om een half procent arbeidsgehandicapten in dienst te nemen komt al 2015 in beeld.
|
__________________
Alain
Quote:
Originally Posted by Gerson
that's not patina, that's fucking rust man!!!!
|
|