
01-10-2020, 18:56
|
Forum Newbee
|
|
Join Date: Sep 2020
Posts: 43
|
|
Hmmm, staat toch best wel een beetje heel veel onzin in dit topic over semi slicks. Dus oud topic even omhoog brengen:
Ze worden niet warm: Onzin, het zijn in de regel zachte banden met veel wrijving. ze worden zelfs warmer. Mits je een zacht compound hebt. Semislicks zijn namelijk in meerdere compounds te krijgen. Vaak zijn dat er 3 tot 5. Neem maar van mij aan dat een SS compound warm is na 1 bocht, en als je geluk hebt maximaal 2000Km mee gaat met een hele lichte auto (700KG en minder). Ze hebben met droog weer zelfs als ze steenkoud zijn meer grip dan een normale straatband, die langer duurt om warm te worden.
Daarnaast vergeten mensen dat bandenwarmte veelal ook met bandenspanning te maken heeft. Er is een reden waarom in racebanden minder druk gaat: Met dezelfde druk als straatbanden gaan ze smeren. Ze worden dan veel te warm. Toyo's hebben daar heel erg een handje van.
Rijden in de regen kan niet: Onzin. Meeste semislicks zijn daarnaast eigenlijk bedoeld als intermediate of wet band voor op het circuit. Dus je snapt het al, regen is geen issue voor de opwarming en ook niet voor de grip.
Rijden in de regen is echter wat anders. Niet zozeer de regen zelf, want daar zijn ze voor gemaakt. Het zijn plassen die een potentieel probleem vormen. Dan merk je dat minder profiel geen goed idee is. Datgene wat valt voeren ze prima af. datgene wat ligt is een ander verhaal. Op een circuit vind je normaal gesproken geen plassen, want zo vlak als een biljartlaken,goed onderhouden en zoab.
Slijtage: Ze slijten echt wel harder als sportbanden. Hooguit de harde compounds niet.
Zelf heb ik met verschillende Yokohama's en Toyo's rondgereden. Ook met slecht weer. Ook met sneeuw. Als je regenbanden meerekent op het circuit ook met Pirelli en Michelin genoeg ervaring, ook al zijn dat geen straatlegale banden. Zo lang je je manier van rijden aanpast is er niets aan de hand. Dat betekend echter wel opletten, niet te hard willen en je inhouden als er een situatie is waarvan je weet dat je band er niet voor bedoeld is. Wil je dat niet, dan is het een kwestie van extra setje wielen en wisselen wanneer je denkt dat het kan. Of er gewoon helemaal niet aan beginnen.
|