Volksforummers,
Met trots willen wij van het Volksforum Team jullie aandacht vestigen op een nieuw onderdeel: het FAQ / Technische Werkplaats gedeelte.
Een Forum zoals het Volksforum heeft een duidelijke primaire basis: informatie delen. Op een gegeven moment zijn we allemaal op zoek naar informate, op een ander moment kunnen we die informatie juist verstrekken.
Dat weerspiegelend op onze technische hobby komt het vaak neer op technische vraagstukken of informatievoorziening, die een ander dan weer op kan lossen of kan verstrekken.
Vandaar dat we dit nieuwe gedeelte van het Volksforum in het leven willen roepen. Wij willen hier een technische vraagbaak samen gaan stellen die door de tijd heen zal groeien en uitbreiden door onze maar vooral door jullie input.
Mocht je dus met een bepaald technisch gevalletje bezig zijn, ergens een oplossing voor gevonden hebben, of gewoon simpelweg een hoop slimme informatie te delen hebben, dan willen wij je vragen dit zo uitgebreid mogelijk uit te leggen met zoveel mogelijk details (denk aan benodigd gereedschap, onderdelen, afstelgegevens etc). In de toekomst zullen andere mensen er namelijk ongetwijfeld een keer om verlegen zitten, en is het makkelijk op te zoeken in de groeiende database.
Zeer uiteenlopende onderwerpen zijn mogelijk, van bijvoorbeeld het recent geposte 'dieseltiming' topic, tot bijvoorbeeld een tabel met boring x slag van verschillende blokken, of een troubleshooter voor slecht werkende kever carburateurs.
De opzet is als volgt:
- In de blauwe balk bovenin, staat een knop "Werkplaats", deze verwijst naar "De werkplaats"
- Deze is nu ook te vinden onder het nederlandse gedeelte van het forum, net boven "vraag en aanbod"
- Hierin staat "Technische verslagen", waarin jullie worden verzocht je technische avonturen te posten. De posts blijven minimaal een week in dit 'open' forum staan, dus andere forummers kunnen reageren en een eventuele aanvulling kunnen geven. Een standaard opzet voor je verslag vind je
hier.
- Hierna wordt het topic verplaatst naar een relevante categorie in de werkplaats, een verdeling die overigens zal groeien as-we-go (in het begin nu blijft het dus nog erg beperkt - de categorien ontstaan vanzelf naarmate de database groter wordt). Reageren is nu niet meer mogelijk, het verhaal staat dus 'vast' en natuurlijk ontvangt de schrijver alle roem.
- Mochten jullie al bestaande relevante topics te binnen schieten die nu alsnog hierin passen, dan mogen die uiteraard graag nogmaals onder de aandacht gebracht worden.
Daarnaast zijn er ook 2 albums bijgemaakt (
FAQ Watercooled, en
FAQ Aircooled) in het fotoalbum, waar jullie de foto's hiervoor kunnen neerzetten.