Ik verwacht dat je accu inderdaad gaar is. Je dynamo kan wel proberen te laden maar doet dat met slechts een klein percentage van de stroom, de rest gaat tijdens het rijden naar o.a. de motor, remlicht etc.
Normaal gesproken kan een auto dus ook zonder accu rijden (loskoppelen na het starten). Is niet echt jofel voor t systeem maar deden we vaak als ze op de sloop op het terrein gezet moesten worden
Maar 't klinkt dus inderdaad een beetje alsof je accu gaar is maar misschien dat je dynamo ook niet helemaal fijn is. Misschien de stroomverdeler (edit: duh.. spanningsregelaar heet dat ding

) die er in zit niet echt fijn meer. Die zorgt voor die verdeling tussen laden (naar je accu) en de aktieve stroom gebruikers (motor etc.).
Maar dat kun je zo even laten doormeten bij praktisch ieder dynamo revisie bedrijf.
Dat 60 amp ipv 45 is wel een aardig verhaal van de wegenwacht

't is wel juist als je echt heftig stroom trekt met je installatie maar als je een lichtere dynamo hebt krijgt die never een zware accu vol.
Succes.