
03-01-2010, 09:17
|
Forum Regular
|
|
Join Date: Nov 2008
Posts: 108
|
|
Verkeerde werkwijze. Zo komt roest in korte rijd weer terug. Verschillende handelswijzen;
zolang als je er nog niet aan begint de naden doordrengen met owatrol op gekookte lijnolie. Als je er dan aan begint, is de roest al tot staan gebracht.
naden schoonkrabben heb ik met een slijptol gedaan met een draadstaal komborstel. Draag goede beschermingsmiddelen! met name voor de ogen. Hier kom je zeer diep mee, als is er ook een speciaal apparaat van Würst voor ontwikkeld wat nog beter gaat. Als de naden goed schoon zijn zandstralen, bij voorkeur glasparel of iets anders wat zeer fijn is.
Geheel schoon zijn er verschillende wegen te bewandelen. 1e de naden spuiten in grondering en epoxy, vervolgens kitten en aflakken. Je leest het goed, eerst de naden afdekken tegen roest en dan pas kitten!
2e naden vertinnen, vullen met spatel tin, en afstrijken met een natte handdoek. Zo krijg je hetzelfde uiterlijk als een afgekitte naad, maar sterker, en beter bestand tegen roest.
Veel naden beginnen te roesten van binnenuit. Vergeet dus niet de binennkant ook te behandelen, bv met owatrol, lijnolie, mike Sanders of een combinatie van deze middelen
__________________
Groeten Ad
|