View Full Version : VW Golf cabriolet 1.8 20v turbo
Hallo allemaal,
Al een tijdje ben ik bezig met het opknappen van een VW Golf mk1 cabriolet '84. Oorspronkelijk komt het voertuig uit Amerika en is in de jaren '90 geïmporteerd naar Nederland. Na verschillende eigenaren gehad te hebben, kocht ik hem drie jaar geleden van een kennis. In de laatste drie jaar heb ik er maar weinig mee gereden, vaak was het meer sleutelen of de auto veranderen dan rijden. Na veel getopt te hebben met K-jetronic 1.8 en 2.0 motoren besloot ik een wat moderner blok te nemen. Tijdens de revisie van de 2.0 9a besloot ik een 1.8 20vt te nemen. Alleen een los blok is best prijzig, aangezien ik thuis genoeg ruimte heb besloot ik een Golf 4 GTI uit '99 met schade te kopen. De auto stond al even te koop en de eigenaar wilde ervan af, de prijs was er dan gelukkig ook naar.
Dus momenteel ben ik in het bezit van twee auto's die allebei geen APK hebben en niet op de weg mogen. Van de zomer wil ik hier verandering in brengen.
Hier wat foto's
De cabrio:
http://www.mijnalbum.nl/Foto-QXOFSYKC-D.jpg
De GTI
http://www.mijnalbum.nl/Foto-PXNFH6ZP-D.jpg
Inmiddels heb ik de motorsteunen besteld en contact gehad om mijn ECU aan te passen. Daarnaast had ik ook binnen twee weken bijna alles op de elektronica na uit de GTI, helaas wilde de aandrijfassen niet los zoals te zien is op de foto.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-38IVA6GJ-D.jpg
Helaas kwam ik met controleren het volgende tegen bij de turbo:
http://www.mijnalbum.nl/Foto-HB8WYNJR-D.jpg
Dan maar gelijk een k03-052 gekocht.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-JYVZC8RT-D.jpg
Pewi Vwteam
19-03-2013, 22:20
succes met de ombouw!! loopt erg leuk een 20vt in een mk1, ik reed er zelf ook mee, en we hebben er meerdere gebouwd, voor andere mensen hier op het forum. ga je alles zelf doen?? van motor omhangen tot bedrading enzo.
De motor ophanging heb ik bij Bert hier op het forum besteld. De bekabeling heb ik zelf al grotendeels gestript, alleen de ECU programmeren moet gedaan worden. Eerst zal ik zelf een uitlaat lassen van bestaande delen, maar uiteindelijk moet er een 2,5 inch rvs pijp met misschien een 3 inch downpipe onder komen. Daarnaast wil ik iets van 210pk of meer uit het blok halen.
Pewi Vwteam
19-03-2013, 22:32
kijk aan goed bezig!!! voor downpipe heb ik een mooie oplossing pb maar bij intresse. ps dat haarscheurtje is niet echt iets om je druk over te maken dan doen ze bijna allemaal. materiaal is zo dun, en als je hem goed gebruikt dan wil ie wel roodgloeiend worden :D
Pewi Vwteam
19-03-2013, 22:56
http://www.volksforum.com/albums/files/7/2/3/9/downpipe.jpg
zo bedoel ik alleen is dit voor een polo 6n
Mooi project alvast, ben zelf ook met een gelijkaardig bezig.
Zo het is weer eens tijd voor een update.
Heb de motor steunen ontvangen van Bert, ook wel bekend als DÁ-BRT.
Heb de kabelboom zo veel mogelijk uitgedund.
Heb een intercooler gekregen, via een vriend van een schade sprinter (het was wel een nieuw model).
Startblokkering en heel veel andere functies zijn uit de ECU geprogrammeerd.
Homokineten van de golf 4 over gezet op de golf 1 assen.
k03-052 ook wel k03s genoemd plus BAM & AUQ injectoren gekocht.
Alleen moet ik nog de brandstofrail aanpassen, origineel zitten er ev1 injectoren in een AGU. En de BAM en AUQ injectoren zijn ev6, Het grootste verschil is dat ze 10mm korter zijn.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-6TZCMQGM-D.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-3JUYFYBY-D.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-BCYT7GCF-D.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-JYVZC8RT-D.jpg
Voorbeeld van een ev1: Bron: eter-mot.info
http://www.eter-mot.info/files/8867%2006A906031A.jpg
Voorbeeld van een ev6: Bron: wrdusa.com
http://wrdusa.com/mm5/graphics/00000001/06A906031BA.jpg
Pewi Vwteam
06-04-2013, 19:02
hebt begin van je kabelboom ziet er goed uit, maar waarom niet ff die paar draden aansluiten in je orginele zk kast. en veel dingen uitgeprogrammeerd?? der zit bijna niks op zo ding, alleen ff startblokkering verwijderen en klaar ben je. n80 in de container en de rest ben je nodig.
De zekeringen ga ik zeker via de originele zekeringskast laten lopen. Het actief koolstoffilter gaat er nog van af. Gelukkig heb ik al een rol linnen tape en ga het netjes maken als alles in de auto zit. Daarnaast blijft het wel de eerste keer dat ik een modernere motor in een golf 1 plaats. Waarschijnlijk zal zal ik nog heel wat aanpassen als alles zit.
Pewi Vwteam
06-04-2013, 21:15
je bent wel op de juiste weg hoor en ik bedoel het ook zekers niet aanvallend, als je het netjes wilt doen, ecu ff met de steun monteren in de auto rechts naast de kachel, stekker van de draadboom er ff opklikken dan kun je precies de lengte bepalen naar je doorvoerrubber kabeltjes van je agu er bij door drukken, en dan ff een tywrap om het rubber trekken zodat de boel niet kan verschuifen, dan heb je alles door het orginele rubber en op de juiste lengte kun je hem zo aansluiten aan zekeringskast zeide, teminste zo doen wij het altijd, na de tywrap pak je zo alles er uit en kun je hem netjes maken buiten de auto ipv te kloten onder het dashbord.
@ Pewi:
Ik voelde mij gelukkig ook niet aangevallen, ik bedoelde ermee. Meestal zet ik er iets half op om te kijken hoe het staat. Bij wijze van spreken zal ik bij een bougie vervangen onnodig de bougie er extra in en uit draaien.
Gelukkig geef je altijd weer goede tips, wat mij veel tijd zal besparen.
Zo vandaag nog best veel gedaan aan het motorblok, ook al was ik van plan het blok niet open te halen.
Voor de zekerheid een nieuwe oliezeef gemonteerd en de carterpan goed dicht gekit.
Zoals ik al eerde melde zitten er origineel ev1 injectoren in een AGU, om kleinere EV6 met een grotere opbrengst te monteren moet je twee dingen aan passen. 1) De verstuiverrail moet 10mm lager. 2) De verstuivers moeten aangepast worden.
De foto's zeggen meer dan 1000 worden.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-EOWQBUPM-D.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-FSIXRPNA-D.jpg
Links aangepaste BAM, Midden origineel BAM, Rechts origineel AGU.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-TTTPP48X-D.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-8U8W4MX7-D.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-3XU7RXFJ-D.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-XV4ARG34-D.jpg
Ik wilde ook nog vermelden dat je makkelijk aan de originele digitale reparatiehandleiding kan komen voor de golf mk1 en mk4, daarnaast is ook een versie van ETKA (onderdelen datatbase) bischikbaar voor iedere computer.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-QMVOMNFJ-D.jpg
Pewi Vwteam
07-04-2013, 21:22
goed bezig!! wij gebruiken altijd 3 4polige relais om het spulletje draaiend te krijgen. relais 53 zit in vele vwtjes.
Momenteel heb ik zelf ook nog maar Drie kleine relais aan de Golf4 kabelboom, eentje is wat hoger dan de andere twee. Ik vroeg me wel af hoe de brandstofpomp aangestuurd wordt voor dat je start, normaal bij een golf 4 wordt er gebruik gemaakt van de portierschakelaar om de brandstofpomp enkele seconden te laten draaien. Zo kan die de verloren druk opbouwen.
Pewi Vwteam
07-04-2013, 21:54
word aangestuurd door de paars witte draad 0,5
Hebben jullie een goede oplossing om zo veel mogelijk geld voor de carrosserie te krijgen? Omkatten, export en oud ijzer enz enz.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-VZL8CVUV-D.jpg
Onderdelen verkopen, kenteken inleveren en kas naar oud ijzer
Maar een auto jonger dan 15 jaar is het toch niet zo makkelijk?
Pewi Vwteam
26-04-2013, 20:43
kenteken op export doen bij een rdw station is gewoonb kosteloos. heen gaan en zeggen ik wil ff een auto op export doen, krijg je een papier ff invullen inleveren + kenteken platen en zorg dat je alle 3 de delen bij je hebt, die krijg je gewoon weer alleen dan met een export stempel der op. of gewoon alles er afslopen en de cas naar een sloperij brengen, krijg je gelijk je vrijwaring en je bent van je kas af.
Is dat een bbs kitje wat erop zit ?
@Pewi
Kan dat exporteren bij elk RDW station, want bij de out ijzer handel krijg je er veel meer per kg.
@vwfiel
Hey ja lijkt er wel op, maar er staat alleen geen bbs logo op.
Pewi Vwteam
26-04-2013, 21:23
je doet alleen kenteken op export, de rest breng je inderdaad naar oud ijzer boer.
Pewi Vwteam
26-04-2013, 21:26
de auto gaat zogenaamd naar het buitenland hehehe, heb ooit eens aangegeven bij de rdw [ verhaal uitgelegt dat we hem zelf hadden gesloopt] was de enigste manier om van het kenteken af te komen. die vrouw vond het prima hahaha
De opbouw gaat toch langzamer dan ik verwacht had, maar toch heb ik wel een aantal updates voor jullie. Zo heb ik de motor uit de cabrio gehaald en de gehele motor ruimte goed schoon gemaakt. Alleen zit ik ermee wat ik met de originele kabelboom ga doen, de ruitenwisser motor wordt door dezelfde kabelboom aangestuurd als de motor. Heeft er nog iemand een kabelboom of alleen de stekker op de ruitenwissermotor is voldoende.
Daarnaast ben ik ook bezig geweest met de remmen, bijna alles wordt eraan veranderd. Heb nu een fusee van een Corrado met G60 Zinnermann remschijven en Girling 60 klauwen. Een hoofremcilinder van een Transporter (25,4mm i.p.v. 20,8mm), rembekrachtiger van een nieuwere cabrio (9 inch i.p.v. 8 inch) en achterremmen van een Corrado.
Een doos vol onderdelen vanuit Duitsland binnen gekregen.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-BSHVOV7J-D.jpg
Remklauwen gestraald.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-6YMARXNO-D.jpg
Zoals het er nu bij staat.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-NKRI4O48-D.jpg
Cabby1990
23-06-2013, 20:42
Mooi project!! :thumbup:
Vandaag spoorverbreders binnen gekregen vanuit Duitsland.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-IMDCHJZA-D.jpg
Had namelijk spacers nodig om de voorremmen te laten passen.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-B8BGIA84-D.jpg
Ik had nog wel langere wielbouten liggen maar zoek eigenlijk nog iets langer, heeft iemand wat liggen? (m12 bolconisch)
Zo zal het stof er maar weer eens af blazen.
Na een lange tijd heb ik weer eens wat te melden :mrgreen:.
Zo heb ik bijvoorbeeld de schakel toren ingebouwd.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-O3D4O6A4-D.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-74LDTXYU-D.jpg
De houten knop wil ik graag nog veranderen voor een 5-bak golfbal pookknop, dus als iemand wat weet. :tu:
Ook heb ik het welbekende mechanische koppelings mechanisme ingebouwd, alleen de plaatsing van de koppelingskabel is nog wel een punt.
Zo heb ik deze kabel:
http://www.mijnalbum.nl/Foto-NQMTIIUZ-D.jpg
En deze steun:
http://www.mijnalbum.nl/Foto-CIABBUFE-D.jpg
Hierna hoef ik alleen nog de turbo slangen te bestellen en te plaatsen plus de uilaat af maken.
Nog een probleempje waar ik tegenaan loop.
De koppelingskabel heeft een te lange bevestiging voor aan het koppelingspedaal.
Hieronder staat een foto, de linker is origineel de rechter is de nieuwe voor de 02a bak.
Wat is volgens jullie de beste oplossing?
http://www.mijnalbum.nl/Foto-MOSHMCO3-D.jpg
Pewi Vwteam
09-04-2014, 18:39
Pleur die kabel direct ma in de kliko. En haal een goede op 1 van een seat ibiza cupra. Die pasr perfect en koppeld ook fijn
Gewoon montere. Maakt nie uit.
Van ibiza cupra, is dat dezelfde als passat zelfstellend?
Jammer had ze op goed geloof gekocht onder de naam golf 1 02a koppelingskabel.
Nu komt het volgende probleem.
Aandrijfassen plaatsen.
Heb van de golf 4 108mm Bakflenzen
Originele aandrijfassen zijn 90mm.
Neem aan dat 100mm aandrijfassen hier ook niet op passen.
Moet ik 108mm homokineten plaatsen, 100mm bakflenzen en kineten plaatsen?
Pewi Vwteam
09-04-2014, 21:29
Jep ibiza is zelfde als van een passat g60. Ik zou die kabel never nooit monteren. Ja ik heb er ook ooit is 1 gemonteerd en direct er afgehaald. Dit is een kabel van een golf 2 1.3 doordat de plastic bus langer is heb je de kans dat hij achter het busje blijft hangen in je schutbord, hij gaat wel terug maar je koppeling koppeld niet meer volledig met de kans dat je je koppelingsplaat er uit rookt op langere termijn.
Ff setje cabrio assen halen en bak flenzen van bijv een 20vt cupra bak of golf 4 tdi bak. Ff overzetten
en klaar ben je ps draai de imbus niet tevast, dan trek je de ttandwielen van je diff na buiten zodat alles klem komt te zitten 20nm vast. Succes
De Golf rijdt.
Moet alleen nog alles netjes afmaken, momenteel zit het nog erg rommelig in elkaar.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-LDNYXVTE-D.jpg
Ook heb ik weer originele fusees eronder gezet met bijpassende s2 adapters dus niet de g60 adapters.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-U7XSMFZ7-D.jpg
Ook is het koppelingsprobleem opgelost door een andere motorsteun en koppelingskabel te gebruiken. Had nog wel problemen met het inschakelen van de tweede versnelling, dit kwam door de trillingsdemper die tegen de motorsteun aan kwam. Dus ook deze van het schakelmechanisme gehaald.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-XWNPF3HW-D.jpg
Daarnaast heb ik ook nog een schoefset aangeschaft om de verlagingsveren te vervangen.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-CDGQE3GF-D.jpg
Alleen zou deze set verlagen vanaf 2cm, wat die volgens mij voor prima doet, alleen achter niet. Als de achteras helemaal los staat, heb ik al een verlaging van zeker 5 a 6 cm.
De schokdempers zijn zeker 10cm korter dan origineel. Hoort dit?
http://www.mijnalbum.nl/Foto-4AMXVBYP-D.jpg
The Skinnmeister
23-01-2015, 14:16
Ziet er goed uit :thumbup:
Als de schroefset gemonteerd zit en alle vier de wielen los van grond zijn staat hij er zo bij:
http://www.mijnalbum.nl/Foto-Q4M64FPG-D.jpg
Achterkant
http://www.mijnalbum.nl/Foto-7H7J6KXT-D.jpg
Voorkant
Naar mijn mening is de voorkant goed met een minimale verlaging van ongeveer 20mm komt het aardig in de buurt. Maar bij de achterkant is de minimale verlaging iets van 60mm in plaats van de opgegeven 20mm, wat zeggen jullie ervan?
Daarnaast heb ik nog iets nuttigs gedaan, de voeler van de analoge oliedrukmeter geplaatst op het oliefilterhuis. Plus op de plek van de normale oliedruk verklikker heb ik een olie temperatuur voeler geplaatst.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-RYS3BNLN-D.jpg
Alleen zit er nu geen oliedruk verklikker meer op het blok wat zorgt voor het rode lampje op het dashboard, kan die enkele kabel op de analoge voeler geplaatst worden?
http://www.mijnalbum.nl/Foto-DLLDMBOJ-D.jpg
Vandaag bijna alle meters werkend gekregen op de koelvloeistof na, daar moet ik nog een nieuwe temperatuur voeler voor aanschaffen.
Zoals vermeld is in een eerder bericht heb ik de oliedruk en temperatuur voelers geplaatst, deze zijn zoals onderstaande afbeelding aangesloten. Zo werkt alles naar behoren.
http://i183.photobucket.com/albums/x297/Eck_17/FTOP01.jpg
Daarnaast heb ik een signaal versterker geplaatst voor de toerenteller, dus deze werkt nu ook naar behoren.
http://www.mijnalbum.nl/Foto-YDBNAAI6-D.jpg
Pewi Vwteam
27-01-2015, 23:38
Mooi dat toerental signaal versterker naar behoren werkt!
Ik had ze al wel getest ma blijft mooi, als je tevreden pbtje
Krijgt. Veel plezier er van.
Handige foto's en plaatjes om de meters werkend te krygen, dank je wel :)
Rydt hy goed trouwens?
Met de eerste keer rijden kon ik niet naar zijn 2de versnelling, maar in zijn 1ste ging die wel goed. Stond ervan te kijken hoeveel wielspin ik nog had, aangezien er toyo r888 onder zitten.
Als het binnenkort weer eens mooi weer is en ik heb tijd dan kijk ik wel weer, nu schakelt hij ook naar z'n 2de versnelling.
Vandaag een gebruikt schroefsetje gekocht omdat de Jom blue line achter niet helemaal naar mijn zit zat.
Weten jullie welke schroefset dit is?
http://www.mijnalbum.nl/groteFoto-3S7ZDPTX-D.jpg
Als het goed is had jij ook een automatische spanner op de 20vt zitten voor de spanrol, hoe heb je dit opgelost mbt de nieuwe motorsteun..
Heb je hier een ander type spanrol opgezet?
Bij de distributieriem bedoel je zeker. Toevallig had ik een oud 2.0 16v blok liggen, daar had ik de spanner draadeind en moer van gebruikt. Die van de 8v paste niet daar is de riem smaller van.
2.0 16v van mk2 neem ik aan..
2.0 16v van mk2 neem ik aan..
Correctie.... Mk3 bedoel ik
Correctie.... Mk3 bedoel ik
Heb hem gelijk even besteld.. :thumbup:
Ja was een 9a blok, maar 1.8 16v kr past ook.
Voor de multiriem 6pk923 die heb ik afgelopen weekend geplaatst en past goed.
Goeie vooruitgang ben nu zelf ook met eentje bezig. Ga je ook een katalysator monteren voor het omkeuren?
Pewi Vwteam
23-02-2015, 22:17
Is niet nodig jongens kat voor omkeuren.
Als hij zijn co niet hoger heeft als 4.5 wat al extreem is.
Kan HET gewoon zonder.
Alleen nog een uitlaat en dan kan ik hem om laten keuren.
http://www.mijnalbum.nl/groteFoto-6GQXHPNO-D.jpg
Dit weekend de OBD2 stekker werkend gemaakt.
Had wel een storing maximaal motortoerental overschreden en natuurlijk gasklep stand basis afstelling.
lambda waarde was -20% stationair.
Als volgt heb ik de ODB stekker t16 (16pins) aangesloten.
t16/1 zwart/blauw geschakelde plus
t16/4 bruin massa
t16/6 bruin massa
t16/7 grijs/wit gaat naar ecu t80/19
t16/13 wit/rood gaat naar ecu t80/43
t16/16 accu +
Hé Alexander is t al gelukt met je downpipe?
Ja zelf gelast met losse bochten. De rest van de uitlaat is te zien in onderstaande afbeelding.
http://www.mijnalbum.nl/groteFoto-3D6PNQPI-D.jpg
Vandaag ook een verse apk erop geregeld, CO was 1.0 wat 4,5 mag zijn. Misschien als alles bevalt naar het RDW voor een omkeuring.
Oh netjes, goed bezig! Omkeuren is eigenlyk wel nodig he...
Ja als ik andere banden heb laat ik hem keuren. Heb momenteel 205/50r15 toyo r888, interesse? Wil zelf een iets lagere band.
Ik ry met 16" en kan niet te breed gaan met banden
Ik kan ook niet laag gaan met die banden want dan lopen ze aan.
Owja ik had nog een probleem met mijn gasklep, die ging maar tot een hoek van 83graden waardoor die geen vollast kon meten. Moet nog na kijken wat er mankeert.
Ik heb nog een setje APK waardige Toyo Proxes 195/50/15 om een setje BBS RA zitten. Wil wel ruilen :D
Ik heb trouwens je fotootjes ff wat groter gemaakt. Als je de link van mijnalbum bekijkt, dan zie je het woordje "foto" staan. Als je hiervan maakt "grotefoto", zijn ze groter :thumbup:
Jammer dat je helemaal aan de andere kant van het land woont. Ze slijten wel snel, dus zal toch wel binnenkort andere banden moeten nemen.
Daarnaast twijfel ik om de motor rubbers te upgraden met de volgende set.
http://www.clausvonessen.de/media/images/motorlagerkit-sw-s70-hinten.jpg
Motorlager vorne PU Shore80
Motorlagereinsatz 64mm PU Shore80
Motorlagereinsatz 74mm PU Shore90
Motorlager hinten Gummi Shore70
Hebben jullie hier ervaring mee?
Dat gaat wel snel dan met die R888`s! :D
Misschien is dit topic handig wat betreft de motorsteunen:
http://www.volksforum.com/forum/showthread.php?t=80239
In theorie kan je sneller vermoeiings scheuren in de motor ophanging krijgen als je sterkere rubbers ga monteren. Te slap zorgt voor scheuren in de uitlaat. Dus ik twijfel tussen shore 70 of 80. Verschil zal ik bijna niet voelen met mijn nagel.
Zijn er nog meer mensen die iets van claus von essen willen bestellen en in de buurt van Rotterdam/dordrecht of Eindhoven wonen?
Ik heb alle motorsteunrubbers in die rode uitvoering, shore 95 geloof ik. Blok beweegt byna niks meer. Hie t rydt kan ik nog niet zeggen
Zit te twijfelen voor een andere turbo, het is nooit goed.
Met name de tfsi k03 lijkt mij interessant, alleen heb je dan een adapterplaat nodig.
Dus net even wat getekend, met het volgende als resultaat.
http://www.mijnalbum.nl/groteFoto-7MLTX8RN-D.jpg
Dacht aan 12mm dik staal 52, water of laser snijden waarna de verzonken gaten gefreesd worden. Als afwerking denk ik aan trommelen.
Helaas op de harde manier erachter gekomen dat mijn achterkant eerder blokkeerd. Dus ben nu op zoek naar een bbs bumperkit en een remverdeler, tips voor remverdelers zijn welkom. Net als iemand die een bbs bumperkit heeft.
http://www.mijnalbum.nl/groteFoto-6DGV4TS3-D.jpg
vBulletin v3.0.12, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.