PDA

View Full Version : Desinitieve oplossing koppeling golf 1 tdi


EelcoB
03-02-2014, 19:09
Help!

Ik heb jullie hulp en kennis nodig.

Ik heb een golf 1 tdi. Nu heb ik problemen met mijn koppelingskabel. Ik heb de welbekente t4 koppelingshevel, en een mooi steuntje van DaBart om mijn koppelingskabel op de motorsteun te monteren! Perfect!

Alleen bij mijn pedaal gaat t fout. Nu heb ik al met deze opset gereden maar dan zonder het steunde van dabart. Het probleem waar ik mee zit is dat de kabel bij het pedaal gehaakt zit, maar de binnenkabel schuurt nu tegen het buisje die door t schutbord gaat. Ik heb een zelfstellende passat g60 kabel.

Plaatje van Style die laat zien wat mijn probleem is.
http://s17.postimg.org/58pitm425/DSC_9897.jpg

Nu heb je bij een golf 1.1-1.3 een oogje aan de kabel, en bij een 1.5-1.8 dus zo'n plastic stukje die je in de haak haakt.
http://s17.postimg.org/nuj8eziul/027084000.jpg

Nu vroeg ik me af hoe dat kan? Op de foto is te zien dat de kabel nu al bijna tegen het bovenkantje van t buisje zit. Laat staan als hij strak staat?!

Ik denk dat ik er maar een oogje aan laat maken ofzo.. weet t echt niet meer :shake:

Marcski
03-02-2014, 19:34
Bij mij zit er geen buisje, maar haakt hij in je schutbord:

http://i.imgur.com/tI5Livq.jpg

Ik heb de juiste kabel met oog overigens in de webshop staan:
https://www.bolt-action.nl/product/mk1-02a-clutch-cable/

EelcoB
03-02-2014, 20:31
Maar dat buisje in je schutbord zit ook vast aan je pedaalbox met een gelast steuntje.

En die jij aanbied is een korte is een s-bocht zeker? Die heb ik ook gehad, maar die paste toen niet in mijn bakzijde, want de binnenkabel van een zelfstellende is veel langer. Ik kan m ook aanpassen, maar ik hou het even als back-up! :thumbup:

Mtdi
03-02-2014, 20:32
Bij mij zit de buitenkabel ook tegen het schutbord aan, alleen heb ik een zelfstellende kabel met een wit plastic oog net als een standaard Scirocco kabel.

Jan

EelcoB
03-02-2014, 21:17
Uit frustratie, omdat ik er helemaal klaar mee ben, nog eens met een lampie in t donker gaat kutten.

Nou heb t gevonden hoor.. de las tussen het buisje en het steuntje is gescheurt. Daardoor was de hoek van de kabel zo schuin.. :screwy: Het viel me op door de foto van Marcski!

En hij is nou bizar ligt! Heerlijk! Wat zal dat leuk rijden worden van de zomer! :cool:

Maakt dus eigenlijk niet uit wat voor kabel je hebt! Thanx anyway! :thumbup:

René
03-02-2014, 21:20
Ik wou nog reageren dat je buisje er gewoon onder een verkeerde hoek voor staat, maar niet gedaan, omdat ik ook las dat je al eerder zo hebt gereden en toen geen problemen had :D

Mooi dat `t opgelost is!

duudt
03-02-2014, 21:21
Ik heb mijn kabel bij remkaflex Alkmaar vandaan, voldoet al ruim 6 jaar probleemloos.
Volgens mij was dit 'm: http://www.remkaflex.com/hl_spec.php?taal=&artikelveld=rkfnummer&zoekveld=part_id&zoekgegeven=261919
Helaas heb ik het bestelnummer ondertussen niet meer, maar als je ze belt kunnen ze je vast verder helpen.

Zie net dat het al is opgelost, goed bezig! :thumbup:

EelcoB
03-02-2014, 23:18
Soms staat je je blind op iets.. zeker omdat ik ook al zo gereden heb. Maar hij is nooit zo mega soepel geweest als dit, dus het heeft nooit goed gezeten denk ik.

Maar bedankt iig! :thumbup:

Marcski
04-02-2014, 09:21
En die jij aanbied is een korte is een s-bocht zeker?

Nee, ik verkoop de lange kabel, die maar 1 C-bocht maakt van achter naar voren. Deze gaat veel minder zwaar dan de korte S-bocht en zal daardoor ook niet breken


Top dat je het zo op hebt kunnen lossen! Check wel de binnenkabel even voor beschadigingen, anders heb je alsnog kans op kabelbreuk ;)

EelcoB
04-02-2014, 18:48
Nee, ik verkoop de lange kabel, die maar 1 C-bocht maakt van achter naar voren. Deze gaat veel minder zwaar dan de korte S-bocht en zal daardoor ook niet breken


Top dat je het zo op hebt kunnen lossen! Check wel de binnenkabel even voor beschadigingen, anders heb je alsnog kans op kabelbreuk ;)


Ow oke, ziet er op de foto kort uit. Maarja foto..

Heb ik gecheckt! Thanx iig! :thumbup:

Marcski
05-02-2014, 10:26
Foto is maar een voorbeeld, maar ik zal de omschrijving wat uitbreiden en de lengtes erbij zetten :thumbup: