View Single Post
  #14  
Old 06-04-2006, 09:40
bolku's Avatar
bolku bolku is offline
Postwhore
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,165
Default

Waldorf (Poppendokter),

Ik denk dat als je dit soort uitspraken doet, je heel goed moet weten wat je zegt......
De thermostaat is gesloten totdat de koelvloeistof 87 graden is en gaat daarna open en laat de koelvloeistof ook door de radiateur lopen zodat deze gekoeld kan worden.
Als de temp. van de motor daalt onder de 87 graden, dan gaat de thermostaat weer dicht zodat de koelvloeistof weer warmer kan worden.
Hierdoor blijft de temp. van de motor constant ongeveer 90 graden.

Maar wat nu als de motor veel warmer wordt?
Denk aan warm weer, hard rijden, enz.
Als de motor 100 graden is staat het thermostaat open, bij 110 graden ook, bij 120 graden ook, enz.
De thermostaat blijft dan open en heeft dus geen barst meer met de koeling te maken, open is open....
De koelfan gaat wel draaien om extra koeling te geven, maar een hele kleine radiateur vangt weinig rijwind en koelt dus slecht.
Dus is het beter om een grotere radiateur te nemen, het is ook niet voor nix dat een 1500 een kleinere radiateur heeft dan een 3,0 V6.

Denk dus voortaan zelf eerst eens na voor je een ander afzeikt, het niveau is hier al dramatisch laag......
__________________
Groeten, Jeroen.
Reply With Quote