Thread: golf 2 TDI
View Single Post
  #8  
Old 20-03-2013, 21:40
ar1g3's Avatar
ar1g3 ar1g3 is offline
Volksforum Aandeelhouder
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 1,994
Default

Quote:
Originally Posted by Dokter D
Je betaalt eek stuk meer dan een ebay chip maar de tuning is er ook naar.
Binnenkort hebben de jongens hun rollenbank staan!

Je kunt met een slechte chip een hele hoop vernielen, spaar liever door, verdiep je er een beetje in en haal dan een goede chip.
Een auto die goed gechipt is levert een hele hoop rijplezier.
Ga aub niet alleen op de beloofde pk's af, pk's zeggen weinig tot niets over hoe een auto daadwerkelijk rijdt.

Inderdaad, Kwestie van acceleratie en de duwkracht die je daarbij ervaart is de koppel belangrijk. Want het is die die de auto vooruit trekt. Veel pk's is leuk, maar zonder de nodige koppel krijg je die niet op de weg, of toch niet deftig.
Persoonlijk moest ik een chip zetten zou ik zelfs eerder geneigd zijn naar de koppelcurve te kijken dan naar de pk's.
Een auto met veel pk maar weinig koppel zal veel minder leuk zijn om te rijden dan een auto met wat minder pk maar een goede dosis koppel. Koppel is eigenlijk het meest representatief als het aankomt op rijeigenschap.
Een leuke quote die ik is ooit ergens heb gevonden, weet wel de auteur niet meer:
"Horsepower spins the wheels, torque get's you moving"
__________________
'88 Golf 2 1.8 GTI 16v PL(project)
'01 Passat B5.5 1.9TDI PD
'95 Passat b4 1.9 TD (RIP)

"Cornering perfectly is like bringing a woman to climax.” - Jackie Stewart
Reply With Quote